Jiří
Tkadlec

Datum a místo narození 15. 11. 1968, Olomouc
Sport Házená
Disciplína
Status Neaktivní

Největší trenérské úspěchy

 • mistr ČR se starším dorostem Dukly Praha 1997

 • 2. místo na ME v Tallinu s reprezentací ČR dorost

 • 2x účast v evropských pohárech 1998 a 1999 s Duklou Praha

 • trenér týmu Al-Jazeera Zwara (Lybie, 1998)

 • Vystudoval Fakultu tělesné výchovy na Univerzitě Karlově v Praze obor Tělesná výchova a sport. V současnosti působí jako svazový trenér pro ČSH. V minulosti vedl jako trenér ženskou reprezentaci.

  Je držitelem trenérských licencí ESH - MASTER COACH, EHF PRO Coaching Licence 2013/2014 - a ČSH - diplomovaný trenér A+.

  K házené se dostal díky svému strýci (Jiří KAVAN), který velmi úspěšně hrál házenou na postu pivota nejen v Dukle Praha (1966-1979), ale i v reprezentačním družstvu ČSSR. S reprezentací v roce 1972 vybojoval na OH v Mnichově stříbrnou medaili. Navíc také získal individuální ocenění - když v roce 1971 a 1972 byl vyhlášen nejlepším házenkářem Československa.

  Jeho klubová trenérská činnost byla zahájena v roce 1988, kdy v průběhu studií na FTVS UK v Praze začal trénovat úplně tu nejmladší kategorii dětí (přípravku) a s výjimkou kategorie mladšího dorostu jsem možnost v průběhu několika let pracovat se všemi věkovými kategoriemi hráčů.

  V červenci roku 2001 dostal nabídku od ing. Jaroslava Chvalného, který v té době byl zvolen novým předsedou Českého svazu házené a stal se jedním z jeho spolupracovníků. Oblast, za kterou jsem v té době zodpovídal, byla talentovaná mládež - sportovní třídy a sportovní centra mládeže. O rok později - od září roku 2002 kromě již zmíněné talentované mládeže začal zodpovídat i za činnost všech reprezentačních družstev jak mužské, tak i ženské kategorie - a to jak v oblasti sportovní, organizačně-technické, ale také materiální. Jinými slovy zajišťoval potřebný servis pro činnost reprezentačních družstev mužů, juniorů, dorostenců a kadetů v mužské složce a reprezentačních družstev žen, juniorek, dorostenek a kadetek ve složce ženské.