Ester
Ledecká

2

Medaile na OH

Výsledky na OH

Sport Disciplína Umístění OH
Alpské lyžování super G 1. ZOH 2018 Pchjongčchang
Snowboarding paralelní obří slalom 1. ZOH 2018 Pchjongčchang
Snowboarding paralelní slalom 6. ZOH 2014 Soči
Snowboarding paralelní obří slalom 7. ZOH 2014 Soči
Alpské lyžování obří slalom 23. ZOH 2018 Pchjongčchang
Datum a místo narození 23. 3. 1995, Liberec
Sport Snowboarding
Disciplína super G, paralelní obří slalom, paralelní slalom, obří slalom
Status Aktivní
Sociální sítě E_Ledecká

Olympijská vítězka ve sjezdovém lyžování i ve snowboardingu, dvakrát ovládla rovněž mistrovství světa a třikrát celkové hodnocení Světového poháru v paralelních disciplínách.

Na hrách v Pchjongčchangu Ester Ledecká nejprve se startovním číslem 26 vyhrála superobří slalom a postarala se o jednu z největších senzací v historii zimních olympiád. O pár dnů později suverénně potvrdila roli hlavní favoritky snowboardového paralelního obřího slalomu a jako teprve třetí sportovec (a první žena) zvítězila na jedněch ZOH ve dvou různých odvětvích. Při své premiéře pod pěti kruhy v Soči měla problémy s bolavými zády, přesto na prkně obsadila šesté a sedmé místo.

Mezi snowboardovou elitu se dcera známého hudebníka a bývalé krasobruslařky prosadila v roce 2013, kdy ke dvěma titulům juniorské mistryně světa přidala i medailová umístění ve Světovém poháru. O dva roky později se v Kreichsbergu stala první českou mistryní světa ve snowboardingu mezi dospělými. Krátce poté se všestranně talentovaná sportovkyně začala výrazně prosazovat i ve sjezdovém lyžování.