Ester
Ledecká

2

Medaile na OH

Výsledky na OH

Sport Disciplína Umístění OH
Snowboarding paralelní obří slalom 1. ZOH 2018 Pchjongčchang
Alpské lyžování super G 1. ZOH 2018 Pchjongčchang
Snowboarding paralelní slalom 6. ZOH 2014 Soči
Snowboarding paralelní obří slalom 7. ZOH 2014 Soči
Alpské lyžování obří slalom 23. ZOH 2018 Pchjongčchang
Datum a místo narození 23. 3. 1995, Liberec
Sport Snowboarding
Disciplína paralelní obří slalom, super G, paralelní slalom, obří slalom
Status Aktivní
Sociální sítě E_Ledecká

Olympijská vítězka ve sjezdovém lyžování i ve snowboardingu, dvakrát ovládla rovněž mistrovství světa a třikrát celkové hodnocení Světového poháru v paralelních disciplínách.

Na hrách v Pchjongčchangu Ester Ledecká nejprve se startovním číslem 26 vyhrála superobří slalom a postarala se o jednu z největších senzací v historii zimních olympiád. O pár dnů později suverénně potvrdila roli hlavní favoritky snowboardového paralelního obřího slalomu a jako teprve třetí sportovec (a první žena) zvítězila na jedněch ZOH ve dvou různých odvětvích. Při své premiéře pod pěti kruhy v Soči měla problémy s bolavými zády, přesto na prkně obsadila šesté a sedmé místo.

Mezi snowboardovou elitu se dcera známého hudebníka a bývalé krasobruslařky prosadila v roce 2013, kdy ke dvěma titulům juniorské mistryně světa přidala i medailová umístění ve Světovém poháru. O dva roky později se v Kreichsbergu stala první českou mistryní světa ve snowboardingu mezi dospělými. Krátce poté se všestranně talentovaná sportovkyně začala výrazně prosazovat i ve sjezdovém lyžování.