Jiří
Plíšek

Datum a místo narození 21. 8. 1972, Aš
Sport Fotbal
Disciplína
Status Neaktivní

Největší trenérské úspěchy:

 • v roce 2002 vyhlášen nejlepším trenérem ČR v kategorii juniorů

 • v roce 2004 vyhrál s týmem Željezničar Sarajevo nejvyšší soutěž Bosny a Hercegoviny

 • v roce 2008 vyhrál s Teplicemi český pohár

 • v roce 2010 vyhlášen třetím nejlepším trenérem ČR

 • Jiří Plíšek začal s trénováním v roce 1991, kdy ještě jako hráč Tatranu Smíchov vedl žáky v pražském klubu TJ Ruzyně. Po následných angažmá u mládeže Viktorie Žižkov, Motorletu a FK Mladá Boleslav, působil v Mladé Boleslavi jako asistent u A-týmu. V letech 2002 až 2004 vedl české juniorské reprezentace do osmnácti, devatenácti a šestnácti let.

  V roce 2004 vedl jako hlavní trenér slavný bosenský klub FK Željezničar Sarajevo, odkud po skončení angažmá přivedl do české ligy současného útočníka Manchesteru City Edina Džeka, kterého poté vedl i v druholigovém Ústí nad Labem. V létě roku 2006 podepsal smlouvu v 1. FC Slovácko, se kterým sice v prvním ligovém zápase zvítězil, ale po následné sérii bez výhry a propadu na poslední místo v tabulce na post trenéra rezignoval.

  Krátce poté přijal nabídku pražské Sparty na post sportovního manažera, kde měl na starosti hlavně vyhledávání talentů. V létě roku 2008 nahradil Petra Radu ve funkci trenéra prvoligových Teplic, se kterými hned v první sezóně vyhrál český pohár.

  Po následujících dvou ročnících, které nenaplnily očekávání, se dohodl s vedením klubu na ukončení spolupráce. Poté uzavřel smlouvu s fotbalovým klubem FK Sarajevo a od sezony 2012/2013 působil v Hradci Králové. Dne 21. dubna 2013 Byl ze své funkce, vzhledem k velmi špatné bilanci klubu odvolán.