Petra
Kvitová

1

Medaile na OH

Výsledky na OH

Sport Disciplína Umístění OH
Tenis dvouhra 3. LOH 2016 Rio de Janeiro
Tenis dvouhra 5. LOH 2012 Londýn
Tenis čtyřhra 17. LOH 2008 Peking
Datum a místo narození 8. 3. 1990, Bílovec
Sport Tenis
Disciplína dvouhra, čtyřhra
Status Aktivní

Jedna z předních světových tenistek, opora vítězného fedcupového týmu. Jejím největším individuálním úspěchem jsou dva triumfy ve Wimbledonu či prvenství na Turnaji mistryň, má i olympijský bronz.

Po olympijské premiéře v Pekingu 2008, kde nastoupila netradičně ve čtyřhře, a čtvrfinálovém vyřazení v Londýně se Petra Kvitová na třetí pokus dočkala medaile pod pěti kruhy. V Riu de Janeiro sice po čtyřech výhrách podlehla v semifinále pozdější nečekané vítězce Puigové z Portorika, avšak dokázala se otřepat a v duelu o třetí místo si poradila s Američankou Keysovou. Bronzem si spravila chuť z jinak nepříliš vydařené sezony.

Rodačka z Bílovce začínala na kurtech ve Fulneku pod vedením svého otce. Později se talentované levačky ujal trenér David Kotyza, mezi elitu Kvitová vlétla v roce 2011, kdy ovládla šest turnajů včetně Wimbledonu a dostala se do elitní desítky světového žebříčku. Také v následujících letech slavila dvojnásobná Sportovkyně roku řadu úspěchů v čele s druhým wimbledonským triumfem z roku 2014.