Robert
Reichel

1

Medaile na OH

Výsledky na OH

Sport Disciplína Umístění OH
Lední hokej muži 1. ZOH 1998 Nagano
Lední hokej muži 7. ZOH 2002 Salt Lake City
Datum a místo narození 25. 6. 1971, Litvínov
Sport Lední hokej
Disciplína muži
Status Neaktivní

Člen zlatého hokejového týmu na olympijském "Turnaji století" v Naganu a trojnásobný mistr světa. Jeden z vůdců slavné éry českého hokeje.

Na hrách v Naganu poprvé v historii nastoupili nejlepší hokejisté planety v čele s hvězdami z NHL. Výběr trenérů Ivana Hlinky a Slavomíra Lenera si po druhém místě ve skupině ve vyřazovacích bojích postupně poradil s favorizovanými týmy USA a Kanady a ve finále i s Ruskem a postaral se o jeden z nejsenzačnějších úspěchů českého sportu. Hokejový turnaj paralyzoval celou republiku, cestou z letiště vítaly "zlaté hochy" desetitisíce fanoušků.

Rodák z Mostu Reichel s hokejem začínal v Litvínově, později se talentovaný útočník prosadil v NHL, hrál i v Německu. Kromě zlata z Nagana, kde jediným proměněným nájezdem rozhodl semifinále s Kanadou, se jako kapitán podílel na třech titulech mistrů světa. Ze světových šampionátů má člen Klubu hokejových kanonýrů ještě čtyři bronzy, zúčastnil se rovněž OH 2002 v Salt Lake City.

Po návratu do Litvínova byl "Alby" zároveň kapitánem i sportovním ředitelem týmu, kariéru ukončil v roce 2010. Ještě předtím byl přijat do nově vzniklé Síně slávy českého hokeje, místo mu patří i v Síni slávy IIHF. V současnosti působí jako trenér.