Miroslav
Šimek

2

Medaile na OH

Výsledky na OH

Sport Disciplína Umístění OH
Vodní slalom C2 2. LOH 1996 Atlanta
Vodní slalom C2 2. LOH 1992 Barcelona
Datum a místo narození 27. 1. 1959, Turnov
Disciplína C2
Status Neaktivní

Dvojnásobný stříbrný olympijský medailista ve vodním slalomu, na deblkanoi získal řadu dalších úspěchů v čele s titulem mistra světa. Několik cenných kovů přidal v závodech hlídek.

Při své první účasti pod pěti kruhy v Barceloně, do jejichž programu byl vodní slalom zařazen po dvaceti letech, byli Miroslav Šimek s Jiřím Rohanem po prvním kole i přes eskymácký obrat třetí. Ve druhém zajeli suverénně nejrychlejší čas celého dne, pětisekundová penalizace za dotek branky je odsunula na druhé místo. Také na následujících hrách v Atlantě potvrdila česká dvojice pověst mistrů druhých jízd a na řece Ocoee zopakovala čtyři roky starý výsledek.

Kotrč Rohan s háčkem Šimkem se dali dohromady v roce 1984 během vojenské služby v Dukle Brandýs nad Labem. Na velkých akcích se dlouho nemohli prosadit, medailový půst prolomili stříbrem z mistrovství světa 1991 v Lublani. O dva roky později v Mezzaně slavili titul, sbírku cenných kovů zkompletovali bronzem z MS 1997 v Tres Coroas. Mezitím byli na evropském šampionátu druzí. Poté se se závoděním rozloučili a Šimek se vydal na trenérskou dráhu.