Ondřej
Synek

2 1

Medaile na OH

Výsledky na OH

Sport Disciplína Umístění OH
Veslování skif 2. LOH 2012 Londýn
Veslování skif 2. LOH 2008 Peking
Veslování skif 3. LOH 2016 Rio de Janeiro
Veslování dvojskif 5. LOH 2004 Atény
Datum a místo narození 13. 10. 1982, Brandýs nad Labem
Sport Veslování
Disciplína skif, dvojskif
Status Aktivní
Sociální sítě O_Synek

Jeden z nejlepších světových skifařů posledních let, kromě dvou stříbrných a jedné bronzové olympijské medaile získal i pět titulů mistra světa či tři kontinentální triumfy.

Už třikrát útočil Ondřej Synek na olympijské zlato, avšak k nejcennější medaili mu pokaždé kousek chyběl. V Pekingu 2008 se po vlažnějším začátku dotáhl na vedoucí Tufteho s Drysdalem, v cíli za vítězným Norem zaostal o necelou sekundu. O čtyři roky později v Londýně vyhrál všechny kvalifikační jízdy, ve finále se ale musel sklonit před Novozélanďanem Drysdalem. V Riu de Janeiro jej opět předčil nestárnoucí Drysdale, mezi oba rivaly se tentokrát vklínil Chorvat Martin.

S veslováním začal Synek v 13 letech v rodném Brandýse nad Labem, odkud si jej v roce 1999 vytáhl do pražské Dukly trenér Doleček. Po několika sezonách ve dvojskifu přesedl na skif a brzy začal prohánět domácí ikonu Václava Chalupu. Od roku 2005 se 13 let z žádné vrcholné akce nevrátil bez medaile, v roce 2010 se na jezeře Karapiro stal prvním českým mistrem světa v olympijské disciplíně. Mezi olympiádami v Londýně a Riu ovládl všechny tři světové šampionáty.