Petr
Málek

1

Medaile na OH

Výsledky na OH

Sport Disciplína Umístění OH
Sportovní střelba skeet 2. LOH 2000 Sydney
Sportovní střelba skeet 20. LOH 1988 Soul
Datum a místo narození 26. 11. 1961, Moravský Krumlov
Datum úmrtí 30. 11. 2019
Disciplína skeet

Sportovní střelec, stříbrný olympijský medailista ve skeetu. Cenné kovy ve střelbě brokovnicí na asfaltové terče jinak sbíral hlavně v družstvech.

Při premiéře pod pěti kruhy v Soulu 1988 unikl Petru Málkovi postup do finále o dva body, na další hry v Barceloně se neprobojoval a do Atlanty už cestoval jako trenér skeetařů. Poté se ale k závodění vrátil a na olympiádě v Sydney dosáhl životního úspěchu. V kvalifikaci se netrefil až v poslední položce, jeden terč mu uletěl i ve finále. Díky 148 bodům si nicméně zajistil stříbro za bezchybným Ukrajincem Milčevem.

Rodák z Moravského Krumlova hrál jako kluk fotbal, později ho vyměnil za brokovnici. V Kometě Brno se brzy propracoval mezi domácí špičku ve skeetu, na velkých akcích se mu dařilo hlavně v družstvech. V letech 1990 a 2001 se podílel na titulu mistra světa, přispěl i ke třem zlatým z ME. Jeho nejlepším individuálním umístěním je třetí místo na evropském šampionátu 1999 v Poussanu. O dva roky později definitivně ukončil závodní kariéru.