Petr
Málek

1

Medaile na OH

Výsledky na OH

Sport Disciplína Umístění OH
Sportovní střelba skeet 2. LOH 2000 Sydney
Sportovní střelba skeet 20. LOH 1988 Soul
Datum a místo narození 26. 11. 1961, Moravský Krumlov
Disciplína skeet
Status Neaktivní

Sportovní střelec, stříbrný olympijský medailista ve skeetu. Cenné kovy ve střelbě brokovnicí na asfaltové terče jinak sbíral hlavně v družstvech.

Při premiéře pod pěti kruhy v Soulu 1988 unikl Petru Málkovi postup do finále o dva body, na další hry v Barceloně se neprobojoval a do Atlanty už cestoval jako trenér skeetařů. Poté se ale k závodění vrátil a na olympiádě v Sydney dosáhl životního úspěchu. V kvalifikaci se netrefil až v poslední položce, jeden terč mu uletěl i ve finále. Díky 148 bodům si nicméně zajistil stříbro za bezchybným Ukrajincem Milčevem.

Rodák z Moravského Krumlova hrál jako kluk fotbal, později ho vyměnil za brokovnici. V Kometě Brno se brzy propracoval mezi domácí špičku ve skeetu, na velkých akcích se mu dařilo hlavně v družstvech. V letech 1990 a 2001 se podílel na titulu mistra světa, přispěl i ke třem zlatým z ME. Jeho nejlepším individuálním umístěním je třetí místo na evropském šampionátu 1999 v Poussanu. O dva roky později definitivně ukončil závodní kariéru.