Korunka

1

Medaile na OH

Datum a místo narození 24. 12. 1965, Jilemnice
Disciplína štafeta 4x10 km, 50 km volně, kombinace, 10 km klasicky, 15 km klasicky
Status Neaktivní

Běžec na lyžích, bronzový olympijský medailista ze štafety. Cenný kov stejné hodnoty má i z mistrovství světa.

V noci před závodem na 4x10 kilometrů volně na hrách v Calgary oproti předpokládanému oteplení přituhlo a stopa byla ztvrdlá a rychlá, a tak trenér Bohuslav Rázl změnil nominaci a na první dva úseky nasadil nováčky Radima Nyče a Václava Korunku. Ti se mu odvděčili výborným výkonem, v polovině závodu bylo Československo třetí. Pavel Benc s finišmanem Ladislavem Švandou nečekané medailové umístění pohlídali a díky bronzu za Švédskem a Sovětským svazem se postarali o první cenný kov pod pěti kruhy pro tuzemské mužské běžecké lyžování.

O rok později na světovém šampionátu v Lahti štafeta v mírně pozměněném složení třetí příčku zopakovala, na klasické patnáctce skončil Korunka osmý. Na olympiádách v Albertville a Lillehammeru se mu příliš nedařilo, závodní kariéru ukončil v roce 1999. Poté byl osobním trenérem řady předních běžců, působil i jako reprezentační asistent.