Miroslav
Januš

1

Medaile na OH

Výsledky na OH

Sport Disciplína Umístění OH
Sportovní střelba běžící terč 3. LOH 1996 Atlanta
Sportovní střelba běžící terč 8. LOH 2000 Sydney
Sportovní střelba běžící terč 9. LOH 1992 Barcelona
Sportovní střelba běžící terč 15. LOH 2004 Atény
Datum a místo narození 9. 8. 1972, Postupice
Disciplína běžící terč
Status Neaktivní

Bronzový ve střelbě na běžící terč z olympijských her, na mistrovstvích světa a Evropy vybojoval včetně týmových soutěží bezmála stovku medailí.

Ze čtyř účastí pod pěti kruhy se Miroslavu Janušovi nejvíce vydařily hry v Atlantě 1996. Po pomalých bězích byl pátý, po rychlých se i přes nevydařený začátek posunul na třetí příčku. Ani úvodní finálové rány mu příliš nevyšly, ale závěr zvládl na výbornou a s celkovým ziskem 678,4 bodů se díky bronzu zasloužil o první českou medaili po rozdělení federace. O čtyři roky později v Sydney skončil osmý, v Barceloně ani v Aténách nepostoupil z kvalifikace.

Rodák z Postupic začal střílet na základní škole, brzy si vybral běžící terč. Už jako člen Dukly Plzeň se v roce 1989 stal juniorským mistrem Evropy a následně i dvojnásobným světovým šampionem. První medaili mezi dospělými získal díky druhé příčce na ME 1993 v Brně, během následujících let přidal vyučený opravář zemědělských strojů do své sbírky desítky dalších cenných kovů v čele se čtyřmi stříbry z mistrovství světa či deseti individuálními tituly z ME.