Ladislav
Falta

1

Medaile na OH

Výsledky na OH

Sport Disciplína Umístění OH
Sportovní střelba rychlopalná pistole 2. LOH 1972 Mnichov
Sportovní střelba rychlopalná pistole 9. LOH 1964 Tokio
Sportovní střelba rychlopalná pistole 10. LOH 1968 Mexiko
Datum a místo narození 30. 1. 1936, Opočno
Disciplína rychlopalná pistole
Status Neaktivní

Nejúspěšnější tuzemský pistolář, vedle olympijského stříbra získal několik medailí včetně nejcennějších i na mistrovství světa a Evropy.

Po devátém místě v Tokiu a desátém v Mexiku cestoval Ladislav Falta v roce 1972 do Mnichova jako jeden z favoritů rychlopalby. První den netrefil z 30 terčů desítku jen dvakrát v nejkratší čtyřvteřinové sérii a vedl. Také druhý den si počínal výtečně, nakonec jej o jediný bod předstihl pouze obhájce titulu Polák Zapedzki.

Ke sportovní střelbě se dostal v armádě, v roce 1965 už byl členem vítězného družstva na mistrovství Evropy v Bukurešti. O čtyři roky později v Plzni vybojoval individuální titul ve standardní i velkorážní pistoli, v Suhlu 1971 se dočkal kontinentálního zlata v rychlopalbě. V ní vybojoval stříbro na MS 1970 ve Phoenixu, kde též přispěl ke dvěma týmovým triumfům.

Po ukončení vrcholové kariéry se jako reprezentační trenér zúčastnil her v Montrealu, Moskvě i Soulu. V 90. letech byl po téměř čtyřech dekádách v rámci snižování stavů propuštěn z armády, poté pracoval jako instruktor u bezpečnostní agentury. Už jako penzista založil s několika přáteli střelecký klub LEV Hradec Králové.