Vzpírání: Výsledky českých sportovců

Olympiáda Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Moskva 1980 do 100 kg 1. Ota Zaremba
Tokio 1964 do 75 kg 1. Hans Zdražila
Los Angeles 1932 nad 82,5 kg 1. Jaroslav Skobla
Berlín 1936 nad 82,5 kg 2. Václav Pšenička
Los Angeles 1932 nad 82,5 kg 2. Václav Pšenička
Moskva 1980 do 82,5 kg 3. Dušan Poliačik
Amsterdam 1928 nad 82,5 kg 3. Jaroslav Skobla
Paříž 1924 do 67 kg 3. Bohumil Durdis
Moskva 1980 do 90 kg 4. Dalibor Řehák
Moskva 1980 nad 110 kg 4. Rudolf Strejček
Montreal 1976 nad 110 kg 4. Ján Nagy
Mnichov 1972 do 75 kg 4. Ondrej Hekel
Amsterdam 1928 do 82,5 kg 4. Václav Pšenička
Soul 1988 nad 110 kg 5. Petr Hudeček
Moskva 1980 nad 110 kg 5. Bohuslav Braum
Tokio 1964 do 67 kg 5. Zdeněk Otáhal
Antverpy 1920 do 60 kg 5. Ludvík Wágner
Barcelona 1992 nad 110 kg 6. Jiří Zubrický
Moskva 1980 do 90 kg 6. Lubomír Sršeň
Moskva 1980 do 60 kg 6. František Nedvěd
Mnichov 1972 nad 110 kg 6. Petr Pavlásek
Mexiko 1968 do 82,5 kg 6. Hans Zdražila
Melbourne 1956 do 82,5 kg 6. Václav Pšenička ml.
Londýn 2012 nad 105 kg 7. Jiří Orság
Moskva 1980 do 100 kg 7. Anton Baraniak
Montreal 1976 do 75 kg 7. Ondrej Hekel
Montreal 1976 do 52 kg 7. Boleslav Pachol
Mexiko 1968 do 75 kg 7. Miloslav Kolařík
Řím 1960 do 67 kg 7. Zdeněk Otáhal
Rio de Janeiro 2016 nad 105 kg 8. Jiří Orság
Montreal 1976 do 110 kg 8. Rudolf Strejček
Mexiko 1968 do 90 kg 8. Vítězslav Országh
Řím 1960 nad 90 kg 8. Václav Syrový
Amsterdam 1928 do 60 kg 8. Josef Vacek
Paříž 1924 do 82,5 kg 8. Jaroslav Skobla
Antverpy 1920 do 82,5 kg 8. Jaroslav Dvořák
Moskva 1980 do 67 kg 9. Dušan Drška
Mnichov 1972 do 110 kg 9. Rudolf Strejček
Mexiko 1968 do 67 kg 9. Ondrej Hekel
Řím 1960 do 90 kg 9. Zdeněk Srstka
Paříž 1924 do 60 kg 9. Antonín Hrabě
Atlanta 1996 do 59 kg 10. Petr Stanislav
Helsinky 1952 do 56 kg 10. Karel Saitl
Berlín 1936 do 75 kg 10. Josef Hantych
Helsinky 1952 do 75 kg 11. Václav Pšenička ml.
Helsinky 1952 do 67 kg 11. Robert Belza
Berlín 1936 nad 82,5 kg 11. Václav Bečvář
Amsterdam 1928 do 75 kg 11. Jan Kostrba
Amsterdam 1928 do 67 kg 11. Josef Matějček
Barcelona 1992 do 100 kg 12. Petr Krol
Berlín 1936 do 82,5 kg 12. Josef Brumlík
Atény 2004 do 105 kg 13. Tomáš Matykiewicz
Berlín 1936 do 67 kg 13. Antonín Balda
Peking 2008 do 105 kg 14. Libor Wälzer
Sydney 2000 nad 105 kg 14. Petr Sobotka
Barcelona 1992 do 100 kg 14. Jaroslav Jokel
Helsinky 1952 do 90 kg 15. Josef Hantych
Paříž 1924 do 75 kg 15. Josef Tomáš
Barcelona 1992 do 110 kg 16. Miloš Čiernik
Paříž 1924 nad 82,5 kg 16. František Fišer
Amsterdam 1928 do 75 kg 17. Bohumil Sýkora
Berlín 1936 do 60 kg 18. František Šimůnek
Atlanta 1996 do 99 kg 19. Roman Polom
Barcelona 1992 do 82,5 kg 19. René Durbák
Soul 1988 do 100 kg neklasifikován Miloš Čiernik
Soul 1988 do 100 kg neklasifikován Juraj Dudáš
Soul 1988 nad 110 kg neklasifikován Jiří Zubrický
Soul 1988 do 110 kg neklasifikován Anton Baraniak
Moskva 1980 do 110 kg neklasifikován Pavel Khek
Montreal 1976 nad 110 kg diskvalifikován Petr Pavlásek
Montreal 1976 do 67 kg neklasifikován Dušan Drška
Montreal 1976 do 56 kg neklasifikován Karel Prohl
Paříž 1924 do 82,5 kg nedokončil Bohumil Stinný
Zpět na sport »