Díky rekordním 14 zlatým ovládlo medailové pořadí zemí na hrách v Pchjongčchangu Norsko, stejný počet nejcennějších kovů vybojovali i Němci. Ze sportovců byli nejúspěšnější francouzský biatlonista Martin Fourcade a norský běžec na lyžích Johannes Hösflot Klaebo, oba trojnásobní vítězové. Norka Marit Björgenová rozšířila svou medailovou sbírku o dalších pět a s osmi zlatými, čtyřmi stříbrnými a třemi bronzovými se stala nejúspěšnější sportovkyní v historii ZOH.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Akrobatické lyžování skikros 14. Nikol Kučerová
Alpské lyžování super G 1. Ester Ledecká
Alpské lyžování družstva 9. Družstvo ČR - alpské lyžování 2018
Martina Dubovská, Filip Forejtek, Ondřej Berndt, Gabriela Capová
Alpské lyžování kombinace 16. Ondřej Berndt
Alpské lyžování kombinace 17. Kateřina Pauláthová
Alpské lyžování obří slalom 23. Ester Ledecká
Alpské lyžování sjezd 26. Kateřina Pauláthová
Alpské lyžování slalom 29. Martina Dubovská
Alpské lyžování obří slalom 29. Gabriela Capová
Alpské lyžování obří slalom 31. Filip Forejtek
Alpské lyžování super G 33. Kateřina Pauláthová
Alpské lyžování super G 34. Filip Forejtek
Alpské lyžování super G 35. Ondřej Berndt
Alpské lyžování sjezd 38. Filip Forejtek
Alpské lyžování super G 40. Jan Zabystřan
Alpské lyžování sjezd 45. Jan Hudec
Alpské lyžování sjezd 46. Jan Zabystřan
Alpské lyžování slalom nedokončila Gabriela Capová
Alpské lyžování obří slalom nedokončil Ondřej Berndt
Alpské lyžování slalom nedokončil Adam Kotzmann
Alpské lyžování obří slalom nedokončila Kateřina Pauláthová
Alpské lyžování slalom nedokončil Ondřej Berndt
Alpské lyžování obří slalom nedokončil Jan Zabystřan
Alpské lyžování kombinace nedokončil Jan Zabystřan
Alpské lyžování slalom nedokončil Jan Zabystřan
Alpské lyžování obří slalom nedokončil Adam Kotzmann
Alpské lyžování super G nedokončil Jan Hudec
Alpské lyžování kombinace nedokončil Filip Forejtek
Alpské lyžování obří slalom nedokončila Martina Dubovská
Alpské lyžování slalom nedokončil Filip Forejtek
Běh na lyžích sprint dvojic 7. Družstvo ČR - běh na lyžích, sprint dvojic muži 2018
Martin Jakš, Aleš Razým
Běh na lyžích 50 km klasicky 8. Martin Jakš
Běh na lyžích skiatlon 9. Martin Jakš
Běh na lyžích štafeta 4x10 km 10. Družstvo ČR - běh na lyžích, štafeta muži 2018
Martin Jakš, Aleš Razým, Michal Novák, Petr Knop
Běh na lyžích štafeta 4x5 km 11. Družstvo ČR - běh na lyžích, štafeta ženy 2018
Petra Nováková, Karolína Grohová, Kateřina Beroušková, Barbora Havlíčková
Běh na lyžích sprint dvojic 11. Družstvo ČR - běh na lyžích, sprint dvojic ženy 2018
Petra Nováková, Kateřina Beroušková
Běh na lyžích 15 km volně 16. Martin Jakš
Běh na lyžích 30 km klasicky 23. Kateřina Beroušková
Běh na lyžích 15 km volně 24. Petr Knop
Běh na lyžích sprint 26. Kateřina Beroušková
Běh na lyžích skiatlon 28. Petra Nováková
Běh na lyžích 10 km volně 28. Petra Nováková
Běh na lyžích 15 km volně 30. Aleš Razým
Běh na lyžích skiatlon 38. Kateřina Beroušková
Běh na lyžích skiatlon 38. Petr Knop
Běh na lyžích 30 km klasicky 39. Petra Hynčicová
Běh na lyžích 50 km klasicky 41. Aleš Razým
Běh na lyžích sprint 43. Karolína Grohová
Běh na lyžích skiatlon 43. Barbora Havlíčková
Běh na lyžích sprint 43. Aleš Razým
Běh na lyžích sprint 45. Petra Hynčicová
Běh na lyžích 10 km volně 45. Kateřina Beroušková
Běh na lyžích 15 km volně 46. Michal Novák
Běh na lyžích skiatlon 47. Petra Hynčicová
Běh na lyžích skiatlon 55. Aleš Razým
Běh na lyžích 50 km klasicky 55. Petr Knop
Běh na lyžích sprint 58. Miroslav Rypl
Běh na lyžích 10 km volně 59. Barbora Havlíčková
Běh na lyžích sprint 60. Michal Novák
Běh na lyžích 10 km volně 60. Petra Hynčicová
Běh na lyžích 50 km klasicky nedokončil Miroslav Rypl
Biatlon 10 km 2. Michal Krčmář
Biatlon 7,5 km 3. Veronika Vítková
Biatlon 20 km 7. Michal Krčmář
Biatlon 10 km 7. Veronika Vítková
Biatlon štafeta 4x7,5 km 7. Družstvo ČR - biatlon, štafeta muži 2018
Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup, Michal Krčmář
Biatlon smíšená štafeta 8. Družstvo ČR - biatlon, smíšená štafeta 2018
Ondřej Moravec, Veronika Vítková, Michal Krčmář, Markéta Davidová
Biatlon 15 km 11. Ondřej Moravec
Biatlon štafeta 4x6 km 12. Družstvo ČR - biatlon, štafeta ženy 2018
Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová
Biatlon 20 km 12. Ondřej Moravec
Biatlon 12,5 km 14. Veronika Vítková
Biatlon 7,5 km 15. Markéta Davidová
Biatlon 15 km 18. Veronika Vítková
Biatlon 12,5 km 18. Markéta Davidová
Biatlon 7,5 km 23. Jessica Jislová
Biatlon 10 km 23. Jessica Jislová
Biatlon 10 km 25. Markéta Davidová
Biatlon 15 km 26. Michal Krčmář
Biatlon 10 km 29. Ondřej Moravec
Biatlon 12,5 km 30. Michal Krčmář
Biatlon 10 km 32. Eva Puskarčíková
Biatlon 7,5 km 43. Eva Puskarčíková
Biatlon 15 km 44. Eva Puskarčíková
Biatlon 20 km 45. Michal Šlesingr
Biatlon 12,5 km 51. Ondřej Moravec
Biatlon 15 km 57. Markéta Davidová
Biatlon 20 km 67. Adam Václavík
Biatlon 10 km 69. Michal Šlesingr
Biatlon 15 km 72. Jessica Jislová
Biatlon 10 km 73. Adam Václavík
Boby dvojbob 17. Družstvo ČR - dvojboby 2018
Dominik Dvořák, Jakub Nosek
Boby čtyřbob 21. Družstvo ČR - čtyřboby 2018
Dominik Dvořák, Jaroslav Kopřiva, Jakub Nosek, Jan Šindelář
Boby dvojbob 23. Družstvo ČR - dvojboby 2018
Jan Vrba, Jakub Havlín
Boby čtyřbob 24. Družstvo ČR - čtyřboby 2018
Jan Stokláska, Dominik Suchý, Jan Vrba, David Egydy
Krasobruslení sportovní dvojice 14. Družstvo ČR - krasobruslení, sportovní dvojice 2018
Martin Bidař, Anna Dušková
Krasobruslení jednotlivci 16. Michal Březina
Krasobruslení taneční páry 23. Družstvo ČR - krasobruslení, taneční páry 2018
Michal Češka, Cortney Mansourová
Lední hokej muži 4. Družstvo ČR - lední hokej 2018
Martin Erat, Roman Červenka, Patrik Bartošák, Pavel Francouz, Dominik Furch, Ondřej Němec, Jan Kolář, Michal Jordán, Vojtěch Mozík, Ondřej Vitásek, Tomáš Kundrátek, Adam Polášek, Dominik Kubalík, Petr Koukal (lední hokej), Jan Kovář, Roman Horák, Michal Řepík, Jiří Sekáč, Lukáš Radil, Tomáš Zohorna, Michal Vondrka, Tomáš Mertl, Jakub Nakládal, Michal Birner, Martin Růžička
Rychlobruslení 5000 m 2. Martina Sáblíková
Rychlobruslení 500 m 3. Karolína Erbanová
Rychlobruslení 3000 m 4. Martina Sáblíková
Rychlobruslení 1000 m 7. Karolína Erbanová
Rychlobruslení závod s hromadným startem 8. Nikola Zdráhalová
Rychlobruslení 1500 m 11. Nikola Zdráhalová
Rychlobruslení 3000 m 15. Nikola Zdráhalová
Rychlobruslení 1000 m 19. Nikola Zdráhalová
Saně štafeta 12. Družstvo ČR - saně štafeta 2018
Ondřej Hyman, Lukáš Brož, Antonín Brož, Tereza Nosková
Saně dvojice 13. Družstvo ČR - saně dvojice 2018
Lukáš Brož, Antonín Brož
Saně dvojice 18. Družstvo ČR - saně dvojice 2018
Matěj Kvíčala, Jaromír Kudera
Saně jednotlivci 21. Ondřej Hyman
Saně jednotlivci 26. Tereza Nosková
Severská kombinace družstva 7. Družstvo ČR - severská kombinace 2018
Miroslav Dvořák, Tomáš Portyk, Lukáš Daněk, Ondřej Pažout
Severská kombinace velký můstek+10km 19. Tomáš Portyk
Severská kombinace střední můstek+10km 21. Miroslav Dvořák
Severská kombinace střední můstek+10km 24. Tomáš Portyk
Severská kombinace velký můstek+10km 26. Miroslav Dvořák
Severská kombinace střední můstek+10km 34. Ondřej Pažout
Severská kombinace velký můstek+10km 46. Lukáš Daněk
Severská kombinace střední můstek+10km diskvalifikován Lukáš Daněk
Short-track 500 m 24. Michaela Sejpalová
Skok na lyžích družstva 10. Družstvo ČR - skoky na lyžích 2018
Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek, Vojtěch Štursa
Skok na lyžích velký můstek 25. Roman Koudelka
Skok na lyžích střední můstek 25. Roman Koudelka
Skok na lyžích velký můstek 29. Čestmír Kožíšek
Skok na lyžích velký můstek 37. Ondřej Pažout
Skok na lyžích střední můstek 44. Viktor Polášek
Skok na lyžích velký můstek 44. Viktor Polášek
Skok na lyžích velký můstek 52. Lukáš Hlava
Skok na lyžích střední můstek 53. Vojtěch Štursa
Skok na lyžích střední můstek 54. Čestmír Kožíšek
Snowboarding paralelní obří slalom 1. Ester Ledecká
Snowboarding snowboardcross 3. Eva Samková
Snowboarding slopestyle 16. Šárka Pančochová
Snowboarding Big Air 19. Šárka Pančochová
Snowboarding snowboardcross 24. Vendula Hopjáková
Snowboarding Big Air 26. Kateřina Vojáčková
Snowboarding slopestyle 27. Petr Horák
Snowboarding snowboardcross 35. Jan Kubičík
Zpět na olympiádu »