Rio de Janeiro se stalo prvním jihoamerickým městem v historii, které hostilo olympijské hry. Pod dohledem gigantické sochy Krista Vykupitele zazářili především americký plavec Michael Phelps a jamajský sprinter Usain Bolt. Phelps díky pěti zlatým a jedné stříbrné vylepšil svou rekordní sbírku medailí pod pěti kruhy na 28. Bolt zase potřetí za sebou na jedněch hrách ovládl stovku, dvoustovku i sprinterskou štafetu. Nejúspěšnější zemí byly USA.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika hod oštěpem 3. Barbora Špotáková
Atletika skok o tyči 4. Jan Kudlička
Atletika 400 m překážek 4. Zuzana Hejnová
Atletika skok o tyči 7. Michal Balner
Atletika hod oštěpem 7. Vítězslav Veselý
Atletika hod oštěpem 8. Jakub Vadlejch
Atletika 20 km chůze 10. Anežka Drahotová
Atletika desetiboj 12. Adam Sebastian Helcelet
Atletika hod oštěpem 12. Petr Frydrych
Atletika skok do dálky 13. Radek Juška
Atletika skok do výšky 14. Jaroslav Bába
Atletika hod kladivem 15. Lukáš Melich
Atletika 400 m 16. Pavel Maslák
Atletika hod kladivem 17. Kateřina Šafránková
Atletika skok do výšky 18. Michaela Hrubá
Atletika 110 m překážek 18. Petr Svoboda
Atletika 1500 m 18. Jakub Holuša
Atletika skok o tyči 19. Jiřina Ptáčníková (Svobodová)
Atletika vrh koulí 20. Tomáš Staněk
Atletika sedmiboj 22. Eliška Klučinová
Atletika 400 m překážek 24. Denisa Rosolová (Ščerbová)
Atletika skok o tyči 24. Romana Maláčová
Atletika sedmiboj 24. Kateřina Cachová
Atletika desetiboj 25. Jiří Sýkora
Atletika maraton 26. Eva Vrabcová Nývltová
Atletika 50 km chůze diskvalifikován Lukáš Gdula
Badminton dvouhra základní skupina Kristina Gavnholt (Ludíková)
Badminton dvouhra základní skupina Petr Koukal
Cyklistika dráhová sprint 17. Pavel Kelemen
Cyklistika dráhová keirin 21. Pavel Kelemen
Cyklistika silniční časovka 11. Leopold König
Cyklistika silniční časovka 15. Jan Bárta
Cyklistika silniční silniční závod 58. Petr Vakoč
Cyklistika silniční silniční závod nedokončil Jan Bárta
Cyklistika silniční silniční závod nedokončil Leopold König
Cyklistika silniční silniční závod nedokončil Zdeněk Štybar
Golf jednotlivci 48. Klára Spilková
Horská kola jednotlivci 2. Jaroslav Kulhavý
Horská kola jednotlivci 5. Kateřina Nash (Hanušová)
Horská kola jednotlivci 14. Ondřej Cink
Horská kola jednotlivci 22. Jan Škarnitzl
Jachting Laser Radial 12. Veronika Kozelská Fenclová
Jachting Laser 28. Viktor Teplý
Jachting RS:X 31. Karel Lavický
Judo do 100 kg 1. Lukáš Krpálek
Judo do 60 kg 9. Pavel Petřikov
Judo do 73 kg 33. Jaromír Ježek
Moderní pětiboj jednotlivci 9. David Svoboda
Moderní pětiboj jednotlivci 26. Barbora Kodedová
Moderní pětiboj jednotlivci 36. Jan Kuf
Plavání 1500 m volný způsob 12. Jan Micka
Plavání 400 m polohový závod 14. Barbora Závadová
Plavání 100 m znak 17. Simona Baumrtová
Plavání 200 m prsa 18. Martina Moravčíková
Plavání dálkové plavání 10 km 19. Jana Pechanová
Plavání 200 m polohový závod 21. Barbora Závadová
Plavání 200 m znak 23. Simona Baumrtová
Plavání 400 m polohový závod 24. Pavel Janeček
Plavání 100 m prsa 25. Martina Moravčíková
Plavání 100 m motýlek 28. Lucie Svěcená
Plavání 400 m volný způsob 29. Jan Micka
Plavání 200 m volný způsob 31. Barbora Seemanová
Plavání 200 m polohový závod 36. Simona Baumrtová
Plavání štafeta 4x100 m polohový závod diskvalifikována Družstvo ČR - plavání, štafeta ženy 4x100 m polohový závod 2016
Simona Baumrtová, Martina Moravčíková, Barbora Seemanová, Lucie Svěcená
Plážový volejbal ženy 17. Družstvo ČR - plážový volejbal ženy 2016
Markéta Nausch Sluková, Barbora Hermannová
Rychlostní kanoistika K1 1000 m 2. Josef Dostál
Rychlostní kanoistika K4 1000 m 3. Družstvo ČR - rychlostní kanoistika, K4 1000 m muži 2016
Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba
Rychlostní kanoistika C1 1000 m 5. Martin Fuksa
Rychlostní kanoistika C2 1000 m 7. Družstvo ČR - rychlostní kanoistika, C2 1000 m muži 2016
Jaroslav Radoň, Filip Dvořák
Rychlostní kanoistika C1 200 m 9. Martin Fuksa
Rychlostní kanoistika K2 1000 m 12. Družstvo ČR - rychlostní kanoistika, K2 1000 m muži 2016
Daniel Havel, Jan Štěrba
Rychlostní kanoistika K1 200 m 19. Filip Šváb
Sportovní gymnastika víceboj 47. David Jessen
Sportovní střelba trap 4. David Kostelecký
Sportovní střelba sportovní malorážka 3 x 20 7. Adéla Bruns (Sýkorová)
Sportovní střelba vzduchová puška 18. Nikola Mazurová
Sportovní střelba skeet 20. Libuše Jahodová
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 21. Filip Nepejchal
Sportovní střelba sportovní malorážka 3 x 20 25. Nikola Mazurová
Sportovní střelba vzduchová puška 32. Adéla Bruns (Sýkorová)
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 33. Filip Nepejchal
Sportovní střelba vzduchová puška 35. Filip Nepejchal
Stolní tenis dvouhra 33. Iveta Vacenovská
Stolní tenis dvouhra 49. Dmitrij Prokopcov
Stolní tenis dvouhra 49. Lubomír Jančařík
Stolní tenis dvouhra 49. Hana Matelová
Synchronizované plavání dvojice 18. Družstvo ČR - synchronizované plavání 2016
Soňa Bernardová, Alžběta Dufková
Šerm fleret 26. Alexander Choupenitch
Šerm kord 33. Jiří Beran ml.
Tenis smíšená čtyřhra 3. Družstvo ČR - tenis, smíšená čtyřhra 2016
Lucie Hradecká, Radek Štěpánek
Tenis čtyřhra 3. Družstvo ČR - tenis, čtyřhra ženy 2016
Lucie Šafářová, Barbora Strýcová
Tenis dvouhra 3. Petra Kvitová
Tenis čtyřhra 4. Družstvo ČR - tenis, čtyřhra ženy 2016
Andrea Sestini Hlaváčková, Lucie Hradecká
Tenis dvouhra 17. Lucie Šafářová
Tenis dvouhra 17. Barbora Strýcová
Tenis dvouhra 33. Lukáš Rosol
Tenis dvouhra 33. Lucie Hradecká
Tenis čtyřhra 33. Družstvo ČR - tenis, čtyřhra muži 2016
Radek Štěpánek, Lukáš Rosol
Triatlon jednotlivci 27. Vendula Frintová
Veslování skif 3. Ondřej Synek
Veslování dvojka bez kormidelníka 7. Družstvo ČR - veslování, dvojka bez kormidelníka muži 2016
Jakub Podrazil, Lukáš Helešic
Veslování skif 7. Miroslava Topinková Knapková
Veslování dvojskif 10. Družstvo ČR - veslování, dvojskif ženy 2016
Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová
Veslování čtyřka bez kormidelníka lehkých vah 12. Družstvo ČR - veslování, čtyřka bez kormidelníka lehkých vah muži 2016
Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Ondřej Vetešník, Miroslav Vraštil ml.
Vodní slalom K1 3. Jiří Prskavec
Vodní slalom C1 4. Vítězslav Gebas
Vodní slalom C2 8. Družstvo ČR - vodní slalom, C2 muži 2016
Jonáš Kašpar, Marek Šindler
Vodní slalom K1 10. Kateřina Kudějová
Vzpírání nad 105 kg 8. Jiří Orság
Zápas volný styl do 63 kg 19. Adéla Hanzlíčková
Zpět na olympiádu »