Nejúspěšnějšími sportovci dosud nejnákladnějších her v Soči se díky třem zlatým stali ruský rychlobruslař na krátké dráze Viktor An, běloruská biatlonistka Darja Domračevová a norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová. Biatlonista Ole Einar Björndalen přidal do své sbírky další dvě zlata a vystřídal krajana Björna Däehliho v čele historického medailového pořadí. Zemím vládlo s 33 medailemi včetně třinácti nejcennějších domácí Rusko. Češi získali osm kovů, nejvíc v dějinách ZOH.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Akrobatické lyžování jízda v boulích 9. Nikola Sudová
Akrobatické lyžování skikros 18. Tomáš Kraus
Akrobatické lyžování skikros 21. Andrea Zemanová
Akrobatické lyžování skikros 24. Nikol Kučerová
Akrobatické lyžování slopestyle 26. Marek Skála
Akrobatické lyžování jízda v boulích 27. Tereza Vaculíková
Alpské lyžování obří slalom 5. Ondřej Bank
Alpské lyžování superkombinace 7. Ondřej Bank
Alpské lyžování super G 9. Ondřej Bank
Alpské lyžování superkombinace 9. Šárka Strachová
Alpské lyžování slalom 10. Šárka Strachová
Alpské lyžování superkombinace 16. Martin Vráblík
Alpské lyžování super G 17. Klára Křížová
Alpské lyžování superkombinace 19. Klára Křížová
Alpské lyžování superkombinace 19. Kryštof Krýzl
Alpské lyžování sjezd 20. Ondřej Bank
Alpské lyžování sjezd 21. Klára Křížová
Alpské lyžování slalom 22. Martina Dubovská
Alpské lyžování super G 25. Kateřina Pauláthová
Alpské lyžování obří slalom 31. Martin Vráblík
Alpské lyžování super G 33. Martin Vráblík
Alpské lyžování sjezd 35. Martin Vráblík
Alpské lyžování obří slalom nedokončil Kryštof Krýzl
Alpské lyžování slalom nedokončil Kryštof Krýzl
Alpské lyžování obří slalom nedokončila Martina Dubovská
Alpské lyžování slalom nedokončila Kateřina Pauláthová
Alpské lyžování slalom nedokončil Martin Vráblík
Alpské lyžování obří slalom nedokončila Šárka Strachová
Alpské lyžování slalom nedokončil Filip Trejbal
Alpské lyžování obří slalom nedokončila Kateřina Pauláthová
Běh na lyžích 30 km volně 5. Eva Vrabcová Nývltová
Běh na lyžích 15 km klasicky 5. Lukáš Bauer
Běh na lyžích štafeta 4x10 km 8. Družstvo ČR - běh na lyžích, štafeta muži 2014
Lukáš Bauer, Martin Jakš, Dušan Kožíšek, Aleš Razým
Běh na lyžích sprint dvojic 9. Družstvo ČR - běh na lyžích, sprint dvojic muži 2014
Martin Jakš, Aleš Razým
Běh na lyžích štafeta 4x5 km 10. Družstvo ČR - běh na lyžích, štafeta ženy 2014
Eva Vrabcová Nývltová, Petra Nováková, Karolína Grohová, Klára Moravcová
Běh na lyžích skiatlon 11. Eva Vrabcová Nývltová
Běh na lyžích 10 km klasicky 21. Eva Vrabcová Nývltová
Běh na lyžích sprint 24. Petra Nováková
Běh na lyžích skiatlon 28. Martin Jakš
Běh na lyžích 50 km volně 29. Petr Novák
Běh na lyžích 50 km volně 31. Lukáš Bauer
Běh na lyžích skiatlon 36. Petra Nováková
Běh na lyžích skiatlon 36. Petr Novák
Běh na lyžích 50 km volně 37. Martin Jakš
Běh na lyžích 30 km volně 37. Petra Nováková
Běh na lyžích sprint 38. Karolína Grohová
Běh na lyžích sprint 41. Dušan Kožíšek
Běh na lyžích skiatlon 44. Jiří Magál
Běh na lyžích 30 km volně 45. Klára Moravcová
Běh na lyžích 10 km klasicky 48. Klára Moravcová
Běh na lyžích sprint 49. Aleš Razým
Běh na lyžích 50 km volně 52. Jiří Magál
Běh na lyžích skiatlon 58. Klára Moravcová
Biatlon smíšená štafeta 2. Družstvo ČR - biatlon, smíšená štafeta 2014
Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Veronika Vítková, Gabriela Koukalová (Soukalová)
Biatlon 12,5 km 2. Gabriela Koukalová (Soukalová)
Biatlon 12,5 km 2. Ondřej Moravec
Biatlon 10 km 3. Jaroslav Soukup
Biatlon 15 km 3. Ondřej Moravec
Biatlon 15 km 4. Gabriela Koukalová (Soukalová)
Biatlon štafeta 4x6 km 4. Družstvo ČR - biatlon, štafeta ženy 2014
Veronika Vítková, Gabriela Koukalová (Soukalová), Eva Puskarčíková, Jitka Landová
Biatlon 10 km 4. Gabriela Koukalová (Soukalová)
Biatlon 15 km 6. Veronika Vítková
Biatlon 12,5 km 8. Veronika Vítková
Biatlon 10 km 8. Ondřej Moravec
Biatlon štafeta 4x7,5 km 11. Družstvo ČR - biatlon, štafeta muži 2014
Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Krčmář, Tomáš Krupčík
Biatlon 7,5 km 16. Veronika Vítková
Biatlon 20 km 17. Jaroslav Soukup
Biatlon 20 km 18. Ondřej Moravec
Biatlon 12,5 km 20. Jaroslav Soukup
Biatlon 10 km 21. Veronika Vítková
Biatlon 15 km 22. Eva Puskarčíková
Biatlon 15 km 24. Jaroslav Soukup
Biatlon 7,5 km 29. Gabriela Koukalová (Soukalová)
Biatlon 10 km 31. Michal Šlesingr
Biatlon 10 km 42. Eva Puskarčíková
Biatlon 7,5 km 45. Eva Puskarčíková
Biatlon 7,5 km 50. Jitka Landová
Biatlon 10 km 52. Jitka Landová
Biatlon 20 km 57. Michal Šlesingr
Biatlon 15 km 60. Jitka Landová
Biatlon 20 km 61. Michal Krčmář
Biatlon 10 km 75. Tomáš Krupčík
Boby čtyřbob 16. Družstvo ČR - čtyřboby 2014
Dominik Suchý, Jan Vrba, Michal Vacek, Dominik Dvořák
Boby dvojbob 24. Družstvo ČR - dvojboby 2014
Jan Vrba, Michal Vacek
Krasobruslení jednotlivci 10. Michal Březina
Krasobruslení jednotlivci 11. Tomáš Verner
Krasobruslení jednotlivci 22. Elizaveta Ukolova
Lední hokej muži 6. Družstvo ČR - lední hokej 2014
Jaromír Jágr, Patrik Eliáš, Martin Erat, Aleš Hemský, Tomáš Kaberle, Marek Židlický, Ondřej Pavelec, Zbyněk Michálek, Roman Červenka, Milan Michálek, Tomáš Plekanec, David Krejčí, Jakub Kovář, Alexander Salák, Radko Gudas, Petr Nedvěd, Michal Rozsíval, Ladislav Šmíd, Michal Barinka, Jiří Novotný, Lukáš Krajíček, Michael Frolík, Martin Hanzal, Ondřej Palát, Jakub Voráček
Rychlobruslení 5000 m 1. Martina Sáblíková
Rychlobruslení 3000 m 2. Martina Sáblíková
Rychlobruslení 500 m 10. Karolína Erbanová
Rychlobruslení 1000 m 10. Karolína Erbanová
Rychlobruslení 1500 m 13. Karolína Erbanová
Saně štafeta 9. Družstvo ČR - saně štafeta 2014
Ondřej Hyman, Lukáš Brož, Antonín Brož, Vendula Kotenová
Saně dvojice 13. Družstvo ČR - saně dvojice 2014
Lukáš Brož, Antonín Brož
Saně jednotlivci 24. Vendula Kotenová
Saně jednotlivci 25. Ondřej Hyman
Severská kombinace družstva 7. Družstvo ČR - severská kombinace 2014
Pavel Churavý, Miroslav Dvořák, Tomáš Slavík, Tomáš Portyk
Severská kombinace velký můstek+10km 11. Miroslav Dvořák
Severská kombinace střední můstek+10km 23. Pavel Churavý
Severská kombinace velký můstek+10km 25. Tomáš Portyk
Severská kombinace střední můstek+10km 25. Tomáš Slavík
Severská kombinace střední můstek+10km 29. Miroslav Dvořák
Severská kombinace velký můstek+10km 29. Tomáš Slavík
Severská kombinace velký můstek+10km 32. Pavel Churavý
Severská kombinace střední můstek+10km 32. Tomáš Portyk
Short-track 1500 m 26. Vojtěch Loudín
Short-track 1500 m 31. Kateřina Novotná
Short-track 1000 m diskvalifikována Kateřina Novotná
Skok na lyžích družstva 7. Družstvo ČR - skoky na lyžích 2014
Antonín Hájek, Roman Koudelka, Jakub Janda, Jan Matura
Skok na lyžích střední můstek 16. Roman Koudelka
Skok na lyžích velký můstek 18. Jan Matura
Skok na lyžích velký můstek 19. Roman Koudelka
Skok na lyžích střední můstek 19. Jakub Janda
Skok na lyžích střední můstek 23. Jan Matura
Skok na lyžích velký můstek 27. Jakub Janda
Skok na lyžích velký můstek 28. Antonín Hájek
Skok na lyžích střední můstek 46. Lukáš Hlava
Snowboarding snowboardcross 1. Eva Samková
Snowboarding slopestyle 5. Šárka Pančochová
Snowboarding paralelní slalom 6. Ester Ledecká
Snowboarding paralelní obří slalom 7. Ester Ledecká
Snowboarding U-rampa 16. Šárka Pančochová
Snowboarding snowboardcross 25. David Bakeš
Snowboarding snowboardcross 25. Emil Novák
Zpět na olympiádu »