Londýn jako první město na světě hostil olympijské hry potřetí v historii a po letech 1908 a 1948 připravil velkolepou oslavu sportu. Nejúspěšnějším sportovcem se díky čtyřem zlatým a dvěma stříbrným medailím stal americký plavec Michael Phelps, nejlepší zemí byly USA. Češi si odvezli deset kovů včetně čtyř nejcennějších.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika hod oštěpem 1. Barbora Špotáková
Atletika hod oštěpem 3. Vítězslav Veselý
Atletika 400 m překážek 3. Zuzana Hejnová
Atletika skok o tyči 6. Jiřina Ptáčníková (Svobodová)
Atletika hod kladivem 6. Lukáš Melich
Atletika skok o tyči 7. Jan Kudlička
Atletika štafeta 4x400 m 7. Družstvo ČR - atletika, štafeta 4x400 m ženy 2012
Zuzana Hejnová, Denisa Rosolová (Ščerbová), Zuzana Bergrová, Jitka Bartoničková
Atletika 400 m překážek 7. Denisa Rosolová (Ščerbová)
Atletika 100 m překážek 11. Lucie Škrobáková (Martincová)
Atletika 400 m 12. Pavel Maslák
Atletika hod oštěpem 14. Jarmila Klimešová
Atletika sedmiboj 16. Eliška Klučinová
Atletika skok do výšky 21. Jaroslav Bába
Atletika vrh koulí 23. Antonín Žalský
Atletika hod oštěpem 25. Jakub Vadlejch
Atletika 200 m 27. Pavel Maslák
Atletika 800 m 28. Jakub Holuša
Atletika skok do výšky 29. Oldřiška Marešová
Atletika 1500 m 29. Tereza Čapková
Atletika 800 m 29. Lenka Masná
Atletika skok do dálky 30. Štěpán Wagner
Atletika hod kladivem 31. Kateřina Šafránková
Atletika hod oštěpem 34. Petr Frydrych
Atletika hod diskem 34. Věra Cechlová (Pospíšilová)
Atletika 400 m překážek 35. Josef Prorok
Atletika 20 km chůze 35. Lucie Pelantová
Atletika 100 m 37. Kateřina Čechová
Atletika skok do dálky 38. Roman Novotný
Atletika maraton 67. Ivana Sekyrová
Atletika maraton 67. Jan Kreisinger
Atletika desetiboj nedokončil Roman Šebrle
Badminton dvouhra 17. Kristina Gavnholt (Ludíková)
Badminton dvouhra 33. Petr Koukal
Basketbal ženy 7. Družstvo ČR - basketbal ženy 2012
Jana Veselá, Michaela Stejskalová (Zrůstová), Kateřina Bartoňová, Kateřina Zohnová, Ilona Burgrová, Hana Horáková (Machová), Alena Hanušová, Kateřina Elhotová, Lenka Bartáková, Petra Kulichová, Tereza Pecková, Eva Vítečková
BMX jednotlivci 10. Aneta Hladíková
BMX jednotlivci 11. Romana Labounková
Box do 64 kg 17. Zdeněk Chládek
Cyklistika dráhová sprint 10. Pavel Kelemen
Cyklistika dráhová keirin 17. Denis Špička
Cyklistika silniční silniční závod 15. Roman Kreuziger
Cyklistika silniční silniční závod 74. Jan Bárta
Horská kola jednotlivci 1. Jaroslav Kulhavý
Horská kola jednotlivci 12. Jan Škarnitzl
Horská kola jednotlivci 14. Ondřej Cink
Horská kola jednotlivci 14. Kateřina Nash (Hanušová)
Jachting Laser Radial 9. Veronika Kozelská Fenclová
Jachting Finn 21. Michael Maier
Jachting Laser 28. Viktor Teplý
Jachting RS:X 36. Karel Lavický
Judo do 100 kg 7. Lukáš Krpálek
Judo do 73 kg 9. Jaromír Ježek
Judo do 81 kg 17. Jaromír Musil
Moderní pětiboj jednotlivci 1. David Svoboda
Moderní pětiboj jednotlivci 15. Ondřej Polívka
Moderní pětiboj jednotlivci 22. Natálie Dianová
Plavání dálkové plavání 10 km 9. Jana Pechanová
Plavání 100 m znak 10. Simona Baumrtová
Plavání 200 m znak 14. Simona Baumrtová
Plavání 400 m polohový závod 15. Barbora Závadová
Plavání 100 m volný způsob 23. Martin Verner
Plavání 100 m prsa 24. Petra Chocová
Plavání 1500 m volný způsob 24. Jan Micka
Plavání 200 m prsa 26. Martina Moravčíková
Plavání 200 m polohový závod 32. Barbora Závadová
Plážový volejbal ženy 5. Družstvo ČR - plážový volejbal ženy 2012
Kristýna Hoidarová (Kolocová), Markéta Nausch Sluková
Plážový volejbal ženy 17. Družstvo ČR - plážový volejbal ženy 2012
Lenka Háječková, Hana Skalníková (Klapalová)
Plážový volejbal muži 17. Družstvo ČR - plážový volejbal muži 2012
Petr Beneš, Přemysl Kubala
Rychlostní kanoistika K4 1000 m 3. Družstvo ČR - rychlostní kanoistika, K4 1000 m muži 2012
Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba
Rychlostní kanoistika C2 1000 m 5. Družstvo ČR - rychlostní kanoistika, C2 1000 m muži 2012
Jaroslav Radoň, Filip Dvořák
Skoky na trampolíně jednotlivci 15. Zita Frydrychová
Sportovní gymnastika víceboj 34. Martin Konečný
Sportovní gymnastika víceboj 46. Kristýna Pálešová
Sportovní střelba sportovní malorážka 3 x 20 3. Adéla Bruns (Sýkorová)
Sportovní střelba vzduchová puška 4. Kateřina Emmons (Kůrková)
Sportovní střelba skeet 6. Jan Sychra
Sportovní střelba rychlopalná pistole 7. Martin Podhráský
Sportovní střelba vzduchová pistole 8. Lenka Hyková-Marušková
Sportovní střelba rychlopalná pistole 9. Martin Strnad
Sportovní střelba sportovní pistole 13. Lenka Hyková-Marušková
Sportovní střelba trap 14. David Kostelecký
Sportovní střelba trap 18. Jiří Lipták
Sportovní střelba skeet 19. Jakub Tomeček
Sportovní střelba vzduchová puška 31. Adéla Bruns (Sýkorová)
Sportovní střelba sportovní malorážka 3 x 20 32. Kateřina Emmons (Kůrková)
Sportovní střelba vzduchová puška 33. Václav Haman
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 34. Václav Haman
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 41. Václav Haman
Stolní tenis dvouhra 17. Iveta Vacenovská
Stolní tenis dvouhra 49. Dana Čechová (Hadačová)
Synchronizované plavání dvojice 14. Družstvo ČR - synchronizované plavání 2012
Soňa Bernardová, Alžběta Dufková
Tenis čtyřhra 2. Družstvo ČR - tenis, čtyřhra ženy 2012
Andrea Sestini Hlaváčková, Lucie Hradecká
Tenis dvouhra 5. Petra Kvitová
Tenis smíšená čtyřhra 9. Družstvo ČR - tenis, smíšená čtyřhra 2012
Lucie Hradecká, Radek Štěpánek
Tenis čtyřhra 9. Družstvo ČR - tenis, čtyřhra muži 2012
Tomáš Berdych, Radek Štěpánek
Tenis čtyřhra 17. Družstvo ČR - tenis, čtyřhra ženy 2012
Petra Cetkovská, Lucie Šafářová
Tenis dvouhra 33. Petra Cetkovská
Tenis dvouhra 33. Tomáš Berdych
Tenis dvouhra 33. Klára Zakopalová (Koukalová)
Tenis dvouhra 33. Radek Štěpánek
Tenis dvouhra 33. Lucie Šafářová
Triatlon jednotlivci 15. Vendula Frintová
Triatlon jednotlivci 20. Radka Kahlefeldt Vodičková
Triatlon jednotlivci 30. Jan Čelůstka
Triatlon jednotlivci 45. Přemysl Švarc
Veslování skif 1. Miroslava Topinková Knapková
Veslování skif 2. Ondřej Synek
Veslování dvojskif 7. Družstvo ČR - veslování, dvojskif ženy 2012
Jitka Antošová, Lenka Antošová
Veslování čtyřka bez kormidelníka lehkých vah 11. Družstvo ČR - veslování, čtyřka bez kormidelníka lehkých vah muži 2012
Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Ondřej Vetešník, Miroslav Vraštil ml.
Veslování čtyřka bez kormidelníka 13. Družstvo ČR - veslování, čtyřka bez kormidelníka muži 2012
Michal Horváth, Milan Bruncvík, Matyáš Klang, Jakub Podrazil
Vodní slalom K1 2. Vavřinec Hradilek
Vodní slalom K1 4. Štěpánka Hilgertová
Vodní slalom C1 5. Stanislav Ježek
Vodní slalom C2 7. Družstvo ČR - vodní slalom, C2 muži 2012
Ondřej Štěpánek, Jaroslav Volf
Vodní slalom C2 9. Družstvo ČR - vodní slalom, C2 muži 2012
Vavřinec Hradilek, Stanislav Ježek
Vzpírání nad 105 kg 7. Jiří Orság
Zápas řecko-římský styl nad 87 kg 12. David Vála
Zpět na olympiádu »