Hrdinkou her ve Vancouveru se stala norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová, která ke třem zlatým přidala po jednom stříbru a bronzu. Tři vítězství slavila i čínská rychlobruslařka na krátké dráze Wang Meng, nejúspěšnější zemí byla Kanada s čtrnácti triumfy.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Akrobatické lyžování skikros 11. Tomáš Kraus
Akrobatické lyžování jízda v boulích 16. Nikola Sudová
Akrobatické lyžování akrobatické skoky 21. Martina Konopová
Akrobatické lyžování jízda v boulích 25. Šárka Sudová
Akrobatické lyžování jízda v boulích 26. Lukáš Vaculík
Akrobatické lyžování jízda v boulích 27. Tereza Vaculíková
Akrobatické lyžování skikros nedokončil Zdeněk Šafář
Alpské lyžování slalom 3. Šárka Strachová
Alpské lyžování superkombinace 7. Ondřej Bank
Alpské lyžování superkombinace 7. Šárka Strachová
Alpské lyžování slalom 11. Ondřej Bank
Alpské lyžování obří slalom 17. Ondřej Bank
Alpské lyžování superkombinace 17. Kryštof Krýzl
Alpské lyžování obří slalom 23. Kryštof Krýzl
Alpské lyžování sjezd 27. Šárka Strachová
Alpské lyžování superkombinace 28. Filip Trejbal
Alpské lyžování super G 29. Klára Křížová
Alpské lyžování sjezd 30. Ondřej Bank
Alpské lyžování superkombinace 31. Martin Vráblík
Alpské lyžování super G 34. Petr Záhrobský
Alpské lyžování sjezd 36. Petr Záhrobský
Alpské lyžování sjezd 37. Klára Křížová
Alpské lyžování obří slalom 39. Filip Trejbal
Alpské lyžování sjezd 40. Kryštof Krýzl
Alpské lyžování sjezd 57. Filip Trejbal
Alpské lyžování slalom nedokončil Filip Trejbal
Alpské lyžování obří slalom nedokončila Šárka Strachová
Alpské lyžování super G nedokončil Martin Vráblík
Alpské lyžování obří slalom nedokončila Petra Zakouřilová
Alpské lyžování slalom nedokončil Kryštof Krýzl
Alpské lyžování obří slalom nedokončil Martin Vráblík
Alpské lyžování slalom nedokončila Petra Zakouřilová
Alpské lyžování slalom nedokončil Martin Vráblík
Běh na lyžích 15 km volně 3. Lukáš Bauer
Běh na lyžích štafeta 4x10 km 3. Družstvo ČR - běh na lyžích, štafeta muži 2010
Lukáš Bauer, Martin Jakš, Martin Koukal, Jiří Magál
Běh na lyžích sprint dvojic 6. Družstvo ČR - běh na lyžích, sprint dvojic muži 2010
Martin Koukal, Dušan Kožíšek
Běh na lyžích skiatlon 7. Lukáš Bauer
Běh na lyžích štafeta 4x5 km 12. Družstvo ČR - běh na lyžích, štafeta ženy 2010
Kamila Rajdlová, Ivana Janečková, Eva Vrabcová Nývltová, Eva Skalníková
Běh na lyžích 50 km klasicky 12. Lukáš Bauer
Běh na lyžích 15 km volně 18. Martin Koukal
Běh na lyžích skiatlon 23. Kamila Rajdlová
Běh na lyžích 10 km volně 25. Kamila Rajdlová
Běh na lyžích skiatlon 27. Martin Jakš
Běh na lyžích 50 km klasicky 29. Jiří Magál
Běh na lyžích 15 km volně 29. Martin Jakš
Běh na lyžích 10 km volně 32. Ivana Janečková
Běh na lyžích sprint 33. Eva Vrabcová Nývltová
Běh na lyžích sprint 35. Dušan Kožíšek
Běh na lyžích skiatlon 38. Jiří Magál
Běh na lyžích 30 km klasicky 40. Eva Vrabcová Nývltová
Běh na lyžích 30 km klasicky 41. Ivana Janečková
Běh na lyžích 15 km volně 43. Milan Šperl
Běh na lyžích sprint 44. Aleš Razým
Běh na lyžích 30 km klasicky 48. Eva Skalníková
Běh na lyžích skiatlon 51. Eva Vrabcová Nývltová
Běh na lyžích 10 km volně 55. Eva Vrabcová Nývltová
Běh na lyžích skiatlon nedokončil Martin Koukal
Biatlon štafeta 4x7,5 km 7. Družstvo ČR - biatlon, štafeta muži 2010
Zdeněk Vítek, Roman Dostál, Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup
Biatlon štafeta 4x6 km 16. Družstvo ČR - biatlon, štafeta ženy 2010
Magda Rezlerová, Zdeňka Vejnarová, Veronika Vítková, Gabriela Koukalová (Soukalová)
Biatlon 15 km s hromadným startem 16. Michal Šlesingr
Biatlon 20 km 17. Michal Šlesingr
Biatlon 10 km 18. Michal Šlesingr
Biatlon 7,5 km 19. Magda Rezlerová
Biatlon 7,5 km 24. Veronika Vítková
Biatlon 10 km 28. Zdeněk Vítek
Biatlon 12,5 km 29. Michal Šlesingr
Biatlon 20 km 30. Jaroslav Soukup
Biatlon 10 km 32. Magda Rezlerová
Biatlon 20 km 35. Roman Dostál
Biatlon 10 km 37. Veronika Vítková
Biatlon 12,5 km 38. Zdeněk Vítek
Biatlon 12,5 km 51. Jaroslav Soukup
Biatlon 10 km 52. Jaroslav Soukup
Biatlon 15 km 55. Zdeňka Vejnarová
Biatlon 10 km 55. Zdeňka Vejnarová
Biatlon 7,5 km 60. Zdeňka Vejnarová
Biatlon 15 km 60. Gabriela Koukalová (Soukalová)
Biatlon 15 km 64. Magda Rezlerová
Biatlon 10 km 67. Ondřej Moravec
Biatlon 20 km 67. Zdeněk Vítek
Biatlon 15 km 68. Veronika Vítková
Biatlon 7,5 km 71. Veronika Zvařičová
Boby čtyřbob 12. Družstvo ČR - čtyřboby 2010
Jan Kobián, Ivo Danilevič, Jan Stokláska, Dominik Suchý
Boby dvojbob 13. Družstvo ČR - dvojboby 2010
Ivo Danilevič, Jan Stokláska
Boby čtyřbob 16. Družstvo ČR - čtyřboby 2010
Jan Vrba, Martin Bohman, Ondřej Kozlovský, Miloš Veselý
Krasobruslení jednotlivci 10. Michal Březina
Krasobruslení jednotlivci 19. Tomáš Verner
Krasobruslení taneční páry 21. Družstvo ČR - krasobruslení, taneční páry 2010
Kamila Hájková, David Vincour
Lední hokej muži 7. Družstvo ČR – lední hokej 2010
Jaromír Jágr, Petr Čajánek, Patrik Eliáš, Martin Erat, Tomáš Kaberle, Filip Kuba, Pavel Kubina, Tomáš Vokoun, Marek Židlický, Martin Havlát, Ondřej Pavelec, Jakub Štěpánek, Miroslav Blaťák, Jan Hejda, Zbyněk Michálek, Roman Polák, Tomáš Fleischmann, Roman Červenka, Milan Michálek, Tomáš Plekanec, David Krejčí, Tomáš Rolinek, Josef Vašíček
Rychlobruslení 5000 m 1. Martina Sáblíková
Rychlobruslení 3000 m 1. Martina Sáblíková
Rychlobruslení 1500 m 3. Martina Sáblíková
Rychlobruslení 1000 m 12. Karolína Erbanová
Rychlobruslení 500 m 23. Karolína Erbanová
Rychlobruslení 1500 m 25. Karolína Erbanová
Saně dvojice 18. Družstvo ČR - saně dvojice 2010
Luboš Jíra, Matěj Kvíčala
Saně jednotlivci 25. Ondřej Hyman
Saně jednotlivci 28. Jakub Hyman
Severská kombinace velký můstek+10km 5. Pavel Churavý
Severská kombinace družstva 8. Družstvo ČR - severská kombinace 2010
Aleš Vodseďálek, Miroslav Dvořák, Tomáš Slavík, Pavel Churavý
Severská kombinace střední můstek+10km 12. Pavel Churavý
Severská kombinace střední můstek+10km 20. Tomáš Slavík
Severská kombinace velký můstek+10km 25. Tomáš Slavík
Severská kombinace velký můstek+10km 28. Miroslav Dvořák
Severská kombinace velký můstek+10km 34. Aleš Vodseďálek
Severská kombinace střední můstek+10km 39. Miroslav Dvořák
Severská kombinace střední můstek+10km 44. Aleš Vodseďálek
Short-track 500 m 12. Kateřina Novotná
Short-track 1500 m 19. Kateřina Novotná
Short-track 1000 m 28. Kateřina Novotná
Skok na lyžích velký můstek 7. Antonín Hájek
Skok na lyžích družstva 7. Družstvo ČR - skoky na lyžích 2010
Roman Koudelka, Antonín Hájek, Jakub Janda, Lukáš Hlava
Skok na lyžích střední můstek 12. Roman Koudelka
Skok na lyžích střední můstek 14. Jakub Janda
Skok na lyžích velký můstek 17. Jakub Janda
Skok na lyžích střední můstek 21. Antonín Hájek
Skok na lyžích velký můstek 23. Roman Koudelka
Skok na lyžích střední můstek 38. Lukáš Hlava
Skok na lyžích velký můstek 41. Martin Cikl
Snowboarding U-rampa 14. Šárka Pančochová
Snowboarding snowboardcross 16. Michal Novotný
Snowboarding paralelní obří slalom 22. Zuzana Vojtěchová (Doležalová)
Snowboarding paralelní obří slalom 28. Petr Šindelář
Snowboarding snowboardcross 32. David Bakeš
Zpět na olympiádu »