Potřetí v historii zavítaly letní olympijské hry na asijský kontinent, po Tokiu a Soulu je hostil Peking. Číňané díky miliardovým investicím nachystali velkolepou olympiádu, aby se světu předvedli v co nejlepším světle. Nejúspěšnějším sportovcem se stal americký plavec Michael Phelps s osmi zlatými, medailové pořadí zemí ovládla poprvé v historii Čína. Češi vybojovali šest cenných kovů.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika hod oštěpem 1. Barbora Špotáková
Atletika hod diskem 4. Věra Cechlová (Pospíšilová)
Atletika desetiboj 5. Roman Šebrle
Atletika skok do výšky 6. Jaroslav Bába
Atletika skok do dálky 7. Roman Novotný
Atletika 400 m překážek 7. Zuzana Hejnová
Atletika skok do výšky 7. Tomáš Janků
Atletika skok do výšky 9. Iva Straková
Atletika skok o tyči 10. Jan Kudlička
Atletika hod oštěpem 12. Vítězslav Veselý
Atletika skok do výšky 12. Romana Dubnova
Atletika 110 m překážek 14. Petr Svoboda
Atletika skok do dálky 20. Denisa Rosolová (Ščerbová)
Atletika hod oštěpem 21. Jarmila Klimešová
Atletika 100 m překážek 25. Lucie Škrobáková (Martincová)
Atletika hod kladivem 26. Lenka Valešová (Ledvinová)
Atletika 20 km chůze 26. Zuzana Schindlerová
Atletika hod kladivem 27. Lukáš Melich
Atletika vrh koulí 28. Petr Stehlík
Atletika hod diskem 28. Jan Marcell
Atletika skok o tyči 30. Štěpán Janáček
Atletika 110 m překážek 34. Stanislav Sajdok
Atletika 200 m 41. Jiří Vojtík
Atletika 800 m 41. Jakub Holuša
Atletika 400 m 42. Rudolf Götz
Atletika 50 km chůze 45. Roman Bílek
Atletika 100 m 46. Lukáš Milo
Atletika sedmiboj nedokončila Denisa Rosolová (Ščerbová)
Atletika trojskok kvalifikace Martina Šestáková (Darmovzalová)
Atletika skok o tyči neklasifikována Kateřina Janků (Baďurová)
Badminton dvouhra 17. Kristina Gavnholt (Ludíková)
Badminton dvouhra 33. Petr Koukal
Basketbal ženy 7. Družstvo ČR - basketbal ženy 2008
Jana Veselá, Hana Horáková (Machová), Kateřina Elhotová, Petra Kulichová, Eva Vítečková, Ivana Večeřová, Romana Hejdová, Michala Hartigová, Michaela Uhrová, Edita Šujanová, Miloslava Svobodová, Markéta Bednářová (Mokrošová)
BMX jednotlivci 9. Jana Horáková
BMX jednotlivci 17. Michal Prokop
Cyklistika dráhová stíhací závod 8. Lada Kozlíková
Cyklistika dráhová bodovací závod 9. Milan Kadlec
Cyklistika dráhová týmový sprint 11. Družstvo ČR - cyklistika dráhová, týmový sprint 2008
Denis Špička, Adam Ptáčník, Tomáš Bábek
Cyklistika dráhová bodovací závod 13. Lada Kozlíková
Cyklistika dráhová bodovací závod dvojic 13. Družstvo ČR - cyklistika dráhová, bodovací závod dvojic 2008
Milan Kadlec, Alois Kaňkovský
Cyklistika dráhová keirin 13. Denis Špička
Cyklistika dráhová sprint 19. Adam Ptáčník
Cyklistika silniční silniční závod 44. Roman Kreuziger
Cyklistika silniční silniční závod 74. Petr Benčík
Horská kola jednotlivci 18. Jaroslav Kulhavý
Horská kola jednotlivci nedokončila Tereza Němcová (Huříková)
Jachting 470 7. Družstvo ČR - jachting 2008
Lenka Vydra Šmídová, Lenka Mrzílková
Jachting Finn 25. Michael Maier
Jachting Laser 31. Martin Trčka
Jezdectví všestrannost nedokončil Jaroslav Hatla
Judo do 60 kg 17. Pavel Petřikov
Judo do 73 kg 21. Jaromír Ježek
Lukostřelba jednotlivci 34. Barbora Horáčková
Lukostřelba jednotlivci 56. Martin Bulíř
Moderní pětiboj jednotlivci 6. Michal Michalík
Moderní pětiboj jednotlivci 15. Lucie Grolichová
Moderní pětiboj jednotlivci 29. David Svoboda
Plavání dálkové plavání 10 km 8. Jana Pechanová
Plavání dálkové plavání 10 km 17. Rostislav Vítek
Plavání 100 m volný způsob 21. Martin Verner
Plavání 100 m prsa 29. Jiří Jedlička
Plavání 50 m volný způsob 29. Sandra Kazíková
Plavání 100 m volný způsob 31. Jana Klusáčková (Myšková)
Plavání 200 m polohový závod 31. Tomáš Fučík
Plavání 400 m volný způsob 33. Květoslav Svoboda
Plavání 200 m znak 36. Květoslav Svoboda
Plavání 100 m znak 39. Petra Klosová
Plavání 200 m prsa 39. Jiří Jedlička
Plavání 100 m znak 41. Tomáš Fučík
Plavání 100 m motýlek 42. Michal Rubáček
Plavání 200 m volný způsob 46. Květoslav Svoboda
Rychlostní kanoistika K2 500 m 8. Družstvo ČR - rychlostní kanoistika, K2 ženy 2008
Michala Mrůzková (Strnadová), Jana Blahová
Skoky na trampolíně jednotlivci 15. Lenka Honzáková-Popkin
Sportovní gymnastika víceboj 21. Kristýna Pálešová
Sportovní gymnastika víceboj 93. Martin Konečný
Sportovní střelba vzduchová puška 1. Kateřina Emmons (Kůrková)
Sportovní střelba trap 1. David Kostelecký
Sportovní střelba sportovní malorážka 3 x 20 2. Kateřina Emmons (Kůrková)
Sportovní střelba vzduchová puška 13. Václav Haman
Sportovní střelba rychlopalná pistole 14. Martin Podhráský
Sportovní střelba skeet 16. Jan Sychra
Sportovní střelba rychlopalná pistole 16. Martin Strnad
Sportovní střelba sportovní malorážka 3 x 20 19. Adéla Bruns (Sýkorová)
Sportovní střelba sportovní pistole 20. Lenka Hyková-Marušková
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 23. Václav Haman
Sportovní střelba vzduchová pistole 26. Lenka Hyková-Marušková
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 29. Miroslav Varga
Sportovní střelba vzduchová puška 31. Pavla Kalná
Sportovní střelba sportovní pistole 34. Michaela Musilová
Sportovní střelba vzduchová pistole 35. Michaela Musilová
Sportovní střelba libovolná pistole 36. Martin Tenk
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 46. Tomáš Jeřábek
Stolní tenis dvouhra 33. Dana Čechová (Hadačová)
Stolní tenis dvouhra 33. Petr Korbel
Synchronizované plavání dvojice 18. Družstvo ČR - synchronizované plavání 2008
Soňa Bernardová, Alžběta Dufková
Tenis čtyřhra 9. Družstvo ČR - tenis, čtyřhra muži 2008
Martin Damm, Pavel Vízner
Tenis dvouhra 9. Lucie Šafářová
Tenis dvouhra 9. Tomáš Berdych
Tenis čtyřhra 17. Družstvo ČR - tenis, čtyřhra ženy 2008
Nicole Vaidišová, Iveta Benešová
Tenis dvouhra 17. Iveta Benešová
Tenis čtyřhra 17. Družstvo ČR - tenis, čtyřhra ženy 2008
Petra Kvitová, Lucie Šafářová
Tenis čtyřhra 17. Družstvo ČR - tenis, čtyřhra muži 2008
Tomáš Berdych, Radek Štěpánek
Tenis dvouhra 33. Ivo Minář
Tenis dvouhra 33. Jiří Vaněk
Tenis dvouhra 33. Nicole Vaidišová
Tenis dvouhra 33. Klára Zakopalová (Koukalová)
Tenis dvouhra 33. Radek Štěpánek
Triatlon jednotlivci 20. Filip Ospalý
Triatlon jednotlivci 23. Vendula Frintová
Triatlon jednotlivci nedokončila Lenka Kovářová (Radová)
Veslování skif 2. Ondřej Synek
Veslování čtyřka bez kormidelníka 5. Družstvo ČR - veslování, čtyřka bez kormidelníka muži 2008
Karel Neffe, Michal Horváth, Jan Lapáček (Gruber), Milan Bruncvík
Veslování skif 5. Miroslava Topinková Knapková
Veslování dvojskif 6. Družstvo ČR - veslování, dvojskif ženy 2008
Jitka Antošová, Gabriela Vařeková
Veslování dvojka bez kormidelníka 8. Družstvo ČR - veslování, dvojka bez kormidelníka muži 2008
Václav Chalupa, Jakub Makovička
Veslování párová čtyřka 10. Družstvo ČR - veslování, párová čtyřka muži 2008
Jakub Hanák, David Jirka, Milan Doleček, Petr Vitásek
Vodní slalom C2 2. Družstvo ČR - vodní slalom, C2 muži 2008
Ondřej Štěpánek, Jaroslav Volf
Vodní slalom C1 5. Stanislav Ježek
Vodní slalom K1 9. Štěpánka Hilgertová
Vodní slalom K1 11. Vavřinec Hradilek
Vzpírání do 105 kg 14. Libor Wälzer
Zápas řecko-římský styl do 96 kg 3. Marek Švec
Zpět na olympiádu »