Nejúspěšnějším sportovcem her v Turíně se stal jihokorejský rychlobruslař na krátké dráze An Hjon-so s třemi zlatými a jedním stříbrem. Tři nejcennější kovy vybojovali i jeho krajanka Čin Sun-ju a německý biatlonista Michael Greis, zemím vládlo Německo.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Akrobatické lyžování jízda v boulích 6. Nikola Sudová
Akrobatické lyžování akrobatické skoky 21. Aleš Valenta
Akrobatické lyžování jízda v boulích 26. Šárka Sudová
Alpské lyžování kombinace 6. Ondřej Bank
Alpské lyžování kombinace 12. Martin Vráblík
Alpské lyžování slalom 13. Šárka Strachová
Alpské lyžování obří slalom 16. Ondřej Bank
Alpské lyžování kombinace 19. Šárka Strachová
Alpské lyžování kombinace 20. Kryštof Krýzl
Alpské lyžování slalom 21. Martin Vráblík
Alpské lyžování kombinace 22. Lucie Hrstková
Alpské lyžování kombinace 24. Petra Zakouřilová
Alpské lyžování obří slalom 27. Petra Zakouřilová
Alpské lyžování super G 27. Šárka Strachová
Alpské lyžování slalom 28. Eva Kurfürstová
Alpské lyžování super G 32. Petr Záhrobský
Alpské lyžování super G 34. Kryštof Krýzl
Alpské lyžování sjezd 34. Petr Záhrobský
Alpské lyžování super G 36. Lucie Hrstková
Alpské lyžování sjezd 36. Boris Zakouřil
Alpské lyžování super G 38. Martin Vráblík
Alpské lyžování obří slalom nedokončil Petr Záhrobský
Alpské lyžování slalom nedokončil Kryštof Krýzl
Alpské lyžování slalom nedokončila Lucie Hrstková
Alpské lyžování obří slalom nedokončila Šárka Strachová
Alpské lyžování super G nedokončil Ondřej Bank
Alpské lyžování slalom nedokončila Petra Zakouřilová
Alpské lyžování slalom nedokončil Filip Trejbal
Alpské lyžování obří slalom nedokončil Martin Vráblík
Alpské lyžování sjezd nedokončil Ondřej Bank
Alpské lyžování obří slalom nedokončil Kryštof Krýzl
Alpské lyžování obří slalom nedokončila Lucie Hrstková
Alpské lyžování kombinace nedokončil Filip Trejbal
Běh na lyžích 30 km volně 1. Kateřina Neumannová
Běh na lyžích 15 km klasicky 2. Lukáš Bauer
Běh na lyžích skiatlon 2. Kateřina Neumannová
Běh na lyžích 10 km klasicky 5. Kateřina Neumannová
Běh na lyžích štafeta 4x5 km 6. Družstvo ČR - běh na lyžích, štafeta ženy 2006
Kateřina Neumannová, Helena Erbenová (Balatková), Kamila Rajdlová, Ivana Janečková
Běh na lyžích 50 km volně 7. Martin Koukal
Běh na lyžích 50 km volně 8. Jiří Magál
Běh na lyžích štafeta 4x10 km 9. Družstvo ČR - běh na lyžích, štafeta muži 2006
Lukáš Bauer, Martin Koukal, Jiří Magál, Dušan Kožíšek
Běh na lyžích skiatlon 10. Lukáš Bauer
Běh na lyžích sprint dvojic 10. Družstvo ČR - běh na lyžích, sprint dvojic muži 2006
Martin Koukal, Dušan Kožíšek
Běh na lyžích sprint dvojic 12. Družstvo ČR - běh na lyžích, sprint dvojic ženy 2006
Helena Erbenová (Balatková), Kamila Rajdlová
Běh na lyžích skiatlon 14. Jiří Magál
Běh na lyžích sprint 15. Martin Koukal
Běh na lyžích 50 km volně 16. Lukáš Bauer
Běh na lyžích sprint 22. Dušan Kožíšek
Běh na lyžích skiatlon 22. Martin Koukal
Běh na lyžích skiatlon 23. Ivana Janečková
Běh na lyžích 30 km volně 27. Ivana Janečková
Běh na lyžích 50 km volně 27. Milan Šperl
Běh na lyžích skiatlon 29. Helena Erbenová (Balatková)
Běh na lyžích 30 km volně 31. Kamila Rajdlová
Běh na lyžích 10 km klasicky 32. Kamila Rajdlová
Běh na lyžích skiatlon 35. Milan Šperl
Běh na lyžích 30 km volně 39. Helena Erbenová (Balatková)
Běh na lyžích 10 km klasicky 45. Eva Vrabcová Nývltová
Běh na lyžích sprint 50. Eva Vrabcová Nývltová
Běh na lyžích 15 km klasicky 58. Petr Michl
Biatlon štafeta 4x7,5 km 6. Družstvo ČR - biatlon, štafeta muži 2006
Ondřej Moravec, Zdeněk Vítek, Roman Dostál, Michal Šlesingr
Biatlon 10 km 10. Zdeněk Vítek
Biatlon štafeta 4x6 km 13. Družstvo ČR - biatlon, štafeta ženy 2006
Kateřina Holubcová (Losmanová), Magda Rezlerová, Zdeňka Vejnarová, Lenka Faltusová
Biatlon 12,5 km 16. Zdeněk Vítek
Biatlon 20 km 22. Zdeněk Vítek
Biatlon 15 km s hromadným startem 22. Zdeněk Vítek
Biatlon 15 km s hromadným startem 23. Roman Dostál
Biatlon 10 km 24. Kateřina Holubcová (Losmanová)
Biatlon 12,5 km 29. Roman Dostál
Biatlon 20 km 30. Roman Dostál
Biatlon 10 km 32. Ondřej Moravec
Biatlon 7,5 km 32. Lenka Faltusová
Biatlon 12,5 km 32. Michal Šlesingr
Biatlon 20 km 33. Tomáš Holubec
Biatlon 10 km 35. Zdeňka Vejnarová
Biatlon 10 km 36. Lenka Faltusová
Biatlon 7,5 km 39. Kateřina Holubcová (Losmanová)
Biatlon 12,5 km 39. Ondřej Moravec
Biatlon 10 km 42. Roman Dostál
Biatlon 7,5 km 43. Zdeňka Vejnarová
Biatlon 15 km 45. Kateřina Holubcová (Losmanová)
Biatlon 20 km 45. Michal Šlesingr
Biatlon 15 km 53. Zdeňka Vejnarová
Biatlon 10 km 55. Michal Šlesingr
Biatlon 7,5 km 61. Magda Rezlerová
Biatlon 15 km 61. Magda Rezlerová
Biatlon 15 km 67. Irena Česneková (Novotná)
Boby čtyřbob 14. Družstvo ČR - čtyřboby 2006
Jan Kobián, Roman Gomola, Ivo Danilevič, Radek Řechka
Boby dvojbob 16. Družstvo ČR - dvojboby 2006
Roman Gomola, Ivo Danilevič
Boby dvojbob 28. Družstvo ČR - dvojboby 2006
Jan Kobián, Miloš Veselý
Krasobruslení jednotlivci 18. Tomáš Verner
Lední hokej muži 3. Družstvo ČR - lední hokej 2006
Robert Lang, Dominik Hašek, Milan Hejduk, Milan Hnilička, Jaromír Jágr, Jaroslav Špaček, Martin Ručinský, Martin Straka, Jan Bulis, Petr Čajánek, Patrik Eliáš, Martin Erat, Aleš Hemský, František Kaberle, Tomáš Kaberle, Aleš Kotalík, Filip Kuba, Pavel Kubina, Marek Malík, Rostislav Olesz, Václav Prospal, David Výborný, Tomáš Vokoun, Marek Židlický
Rychlobruslení 5000 m 4. Martina Sáblíková
Rychlobruslení 3000 m 7. Martina Sáblíková
Saně dvojice 16. Družstvo ČR - saně dvojice 2006
Lukáš Brož, Antonín Brož
Saně jednotlivci 27. Jakub Hyman
Saně jednotlivci nedokončila Markéta Jeriová
Severská kombinace družstva 8. Družstvo ČR - severská kombinace 2006
Ladislav Rygl ml., Pavel Churavý, Aleš Vodseďálek, Tomáš Slavík
Severská kombinace sprint 17. Ladislav Rygl ml.
Severská kombinace individuální závod 21. Pavel Churavý
Severská kombinace sprint 26. Tomáš Slavík
Severská kombinace sprint 31. Pavel Churavý
Severská kombinace individuální závod 36. Ladislav Rygl ml.
Severská kombinace individuální závod 37. Tomáš Slavík
Severská kombinace sprint 47. Aleš Vodseďálek
Severská kombinace individuální závod 47. Patrik Chlum
Short-track 500 m 6. Kateřina Novotná
Short-track 1000 m 13. Kateřina Novotná
Short-track 1500 m 13. Kateřina Novotná
Skok na lyžích družstva 9. Družstvo ČR - skoky na lyžích 2006
Jakub Janda, Jan Matura, Borek Sedlák, Ondřej Vaculík
Skok na lyžích velký můstek 10. Jakub Janda
Skok na lyžích střední můstek 13. Jakub Janda
Skok na lyžích střední můstek 21. Jan Matura
Skok na lyžích velký můstek 22. Jan Matura
Skok na lyžích střední můstek 36. Jan Mazoch
Skok na lyžích střední můstek 38. Borek Sedlák
Skok na lyžích velký můstek 40. Borek Sedlák
Skok na lyžích velký můstek 45. Ondřej Vaculík
Snowboarding snowboardcross 13. Michal Novotný
Snowboarding paralelní obří slalom 23. Petra Elsterová
Snowboarding U-rampa 33. Martin Černík
Zpět na olympiádu »