Hry v Aténách se po 108 letech vrátily do své novodobé kolébky. Jejich hrdinou se stal americký plavec Michael Phelps, který vybojoval šest zlatých a dvě bronzové medaile. Nejúspěšnější z tehdy rekordních 201 zemí byly USA, Češi si odvezli osm cenných kovů, jeden jim připadl dodatečně. Vysoké investice do sportovišť výrazně přispěly k následnému propadu řecké ekonomiky.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika desetiboj 1. Roman Šebrle
Atletika hod diskem 3. Věra Cechlová (Pospíšilová)
Atletika skok do výšky 3. Jaroslav Bába
Atletika hod oštěpem 4. Nikola Brejchová (Tomečková)
Atletika skok do výšky 8. Svatoslav Ton
Atletika hod oštěpem 9. Jan Železný
Atletika hod diskem 10. Libor Malina
Atletika skok o tyči 11. Pavla Rybová (Hamáčková)
Atletika vrh koulí 12. Petr Stehlík
Atletika skok o tyči 12. Kateřina Janků (Baďurová)
Atletika 400 m překážek 14. Jiří Mužík
Atletika skok do výšky 16. Iva Straková
Atletika skok o tyči 22. Adam Ptáček
Atletika 400 m překážek 23. Štěpán Tesařík
Atletika hod oštěpem 23. Barbora Špotáková
Atletika hod oštěpem 23. Miroslav Guzdek
Atletika 1500 m 23. Michal Šneberger
Atletika 20 km chůze 24. Barbora Dibelková
Atletika skok do dálky 25. Denisa Rosolová (Ščerbová)
Atletika hod oštěpem 25. Jarmila Klimešová
Atletika sedmiboj 26. Michaela Hejnová
Atletika skok do výšky 26. Zuzana Hlavoňová (Kováčiková)
Atletika trojskok 26. Šárka Kašpárková
Atletika vrh koulí 27. Antonín Žalský
Atletika maraton 28. Anna Pichrtová
Atletika skok o tyči 28. Štěpán Janáček
Atletika skok do výšky 29. Tomáš Janků
Atletika hod kladivem 29. Vladimír Maška
Atletika 100 m překážek 30. Lucie Škrobáková (Martincová)
Atletika 200 m 33. Jiří Vojtík
Atletika hod diskem 34. Vladimíra Malátová-Racková
Atletika 50 km chůze 38. Milan Holuša
Atletika hod kladivem 42. Lucie Vrbenská
Atletika 800 m 47. Michal Šneberger
Atletika maraton 63. Róbert Štefko
Atletika 20 km chůze diskvalifikován Jiří Malysa
Atletika desetiboj nedokončil Tomáš Dvořák
Basketbal ženy 5. Družstvo ČR - basketbal ženy 2004
Jana Veselá, Hana Horáková (Machová), Petra Kulichová, Eva Vítečková, Ivana Večeřová, Michala Hartigová, Michaela Uhrová, Ivana Voračková, Romana Hamzová, Michaela Ferančíková (Pavlíčková), Irena Borecká, Zuzana Gudzaraidze (Klimešová)
Cyklistika dráhová bodovací závod 5. Milan Kadlec
Cyklistika dráhová keirin 10. Ivan Vrba
Cyklistika dráhová 1 km s pevným startem 10. Alois Kaňkovský
Cyklistika dráhová stíhací závod 11. Lenka Valová
Cyklistika dráhová bodovací závod dvojic 13. Družstvo ČR - cyklistika dráhová, bodovací závod dvojic 2004
Milan Kadlec, Petr Lazar
Cyklistika dráhová sprint 13. Alois Kaňkovský
Cyklistika dráhová bodovací závod 14. Lada Kozlíková
Cyklistika silniční časovka 5. Lada Kozlíková
Cyklistika silniční časovka 14. Michal Hrazdíra
Cyklistika silniční časovka 17. René Andrle
Cyklistika silniční silniční závod 52. Martina Růžičková
Cyklistika silniční silniční závod 58. René Andrle
Cyklistika silniční silniční závod 63. Ján Svorada
Cyklistika silniční silniční závod 65. Ondřej Sosenka
Cyklistika silniční silniční závod nedokončila Lada Kozlíková
Cyklistika silniční silniční závod nedokončil Michal Hrazdíra
Horská kola jednotlivci 22. Radim Kořínek
Horská kola jednotlivci nedokončil Jaroslav Kulhavý
Jachting Evropa 2. Lenka Vydra Šmídová
Jachting Finn 15. Michael Maier
Jachting Laser 25. Martin Trčka
Jachting Mistral 31. Tomáš Malina
Jezdectví všestrannost 22. Jaroslav Hatla
Judo do 70 kg 9. Andrea Pažoutová (Pokorná)
Moderní gymnastika víceboj 20. Dominika Červenková
Moderní pětiboj jednotlivci 3. Libor Capalini
Moderní pětiboj jednotlivci 6. Michal Michalík
Moderní pětiboj jednotlivci 26. Alexandra Kalinovská
Plavání 200 m volný způsob 9. Květoslav Svoboda
Plavání 100 m znak 12. Ilona Hlaváčková
Plavání štafeta 4x200 m volný způsob 13. Květoslav Svoboda
Plavání štafeta 4x200 m volný způsob 13. Družstvo ČR - plavání, štafeta 4x200 m volný způsob muži 2004
Květoslav Svoboda, Michal Rubáček, Josef Horký, Martin Škacha
Plavání štafeta 4x100 m volný způsob 13. Družstvo ČR - plavání, štafeta 4x100 m volný způsob ženy 2004
Sandra Kazíková, Jana Klusáčková (Myšková), Petra Klosová, Ilona Hlaváčková
Plavání 800 m volný způsob 19. Jana Pechanová
Plavání 200 m znak 19. Kateřina Pivoňková
Plavání 100 m volný způsob 23. Jana Klusáčková (Myšková)
Plavání 50 m volný způsob 25. Sandra Kazíková
Plavání 100 m prsa 28. Daniel Málek
Plavání 200 m prsa 30. Daniel Málek
Plavání 400 m volný způsob 30. Kristýna Kyněrová
Plavání 200 m volný způsob 33. Jana Klusáčková (Myšková)
Plavání 100 m motýlek 39. Michal Rubáček
Plážový volejbal ženy 9. Družstvo ČR - plážový volejbal ženy 2004
Soňa Dosoudilová (Nováková), Eva Ryšavá (Celbová)
Rychlostní kanoistika C1 1000 m 4. Martin Doktor
Rychlostní kanoistika C1 500 m 5. Martin Doktor
Rychlostní kanoistika K1 500 m 13. Michala Mrůzková (Strnadová)
Sportovní gymnastika víceboj 32. Jana Komrsková
Sportovní střelba sportovní pistole 2. Lenka Hyková-Marušková
Sportovní střelba vzduchová puška 3. Kateřina Emmons (Kůrková)
Sportovní střelba skeet 9. Jan Sychra
Sportovní střelba libovolná pistole 9. Martin Tenk
Sportovní střelba běžící terč 15. Miroslav Januš
Sportovní střelba vzduchová pistole 16. Lenka Hyková-Marušková
Sportovní střelba běžící terč 17. Tomáš Caknakis
Sportovní střelba vzduchová pistole 20. Martin Tenk
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 24. Tomáš Jeřábek
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 24. Tomáš Jeřábek
Sportovní střelba sportovní malorážka 3 x 20 27. Kateřina Emmons (Kůrková)
Stolní tenis čtyřhra 17. Družstvo ČR - stolní tenis, čtyřhra muži 2004
Petr Korbel, Richard Výborný
Stolní tenis dvouhra 17. Petr Korbel
Stolní tenis čtyřhra 17. Družstvo ČR - stolní tenis, čtyřhra ženy 2004
Renata Štrbíková, Alena Vachovcová
Stolní tenis dvouhra 49. Renata Štrbíková
Synchronizované plavání dvojice 14. Družstvo ČR - synchronizované plavání 2004
Soňa Bernardová, Ivana Bursová
Tenis dvouhra 5. Tomáš Berdych
Tenis čtyřhra 9. Družstvo ČR - tenis, čtyřhra muži 2004
Martin Damm, Cyril Suk
Tenis dvouhra 17. Jiří Novák
Tenis čtyřhra 17. Družstvo ČR - tenis, čtyřhra ženy 2004
Barbora Strýcová, Libuše Průšová
Tenis čtyřhra 17. Družstvo ČR - tenis, čtyřhra muži 2004
Tomáš Berdych, Jiří Novák
Tenis dvouhra 33. Barbora Strýcová
Tenis dvouhra 33. Klára Zakopalová (Koukalová)
Tenis dvouhra 33. Iveta Benešová
Triatlon jednotlivci 26. Lenka Kovářová (Radová)
Triatlon jednotlivci 29. Filip Ospalý
Triatlon jednotlivci 32. Renata Berková
Triatlon jednotlivci 42. Martin Krňávek
Triatlon jednotlivci nedokončila Lucie Reed (Zelenková)
Veslování párová čtyřka 2. Družstvo ČR - veslování, párová čtyřka muži 2004
Jakub Hanák, David Jirka, Tomáš Karas, David Kopřiva
Veslování skif 4. Miroslava Topinková Knapková
Veslování dvojskif 5. Družstvo ČR - veslování, dvojskif muži 2004
Ondřej Synek, Milan Doleček
Veslování skif 5. Václav Chalupa
Veslování čtyřka bez kormidelníka 8. Družstvo ČR - veslování, čtyřka bez kormidelníka muži 2004
Karel Neffe, Jakub Makovička, Petr Vitásek, Jan Schindler
Veslování dvojskif lehkých vah 9. Družstvo ČR - veslování, dvojskif lehkých vah muži 2004
Michal Vabroušek, Václav Maleček
Veslování dvojka bez kormidelníka 13. Družstvo ČR - veslování, dvojka bez kormidelníka muži 2004
Petr Imre, Adam Michálek
Vodní slalom C2 3. Družstvo ČR - vodní slalom, C2 muži 2004
Ondřej Štěpánek, Jaroslav Volf
Vodní slalom C1 5. Tomáš Indruch
Vodní slalom K1 5. Štěpánka Hilgertová
Vodní slalom C2 7. Družstvo ČR - vodní slalom, C2 muži 2004
Marek Jiras, Tomáš Máder
Vodní slalom K1 14. Ondřej Raab
Vodní slalom K1 15. Irena Pavelková
Vzpírání do 105 kg 13. Tomáš Matykiewicz
Zápas řecko-římský styl do 130 kg 14. David Vála
Zápas řecko-římský styl do 55 kg 19. Petr Švehla
Zpět na olympiádu »