Na hrách v Salt Lake City zastínil ostatní norský biatlonista Ole Einar Björndalen, který zvítězil ve všech čtyřech disciplínách. Fin Samppa Lajunen zase kraloval sdruženářům, tři zlata a navíc stříbro vybojovala i chorvatská sjezdařka Janica Kostelićová. V pořadí národů byli nejlepší Norové.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Akrobatické lyžování akrobatické skoky 1. Aleš Valenta
Akrobatické lyžování jízda v boulích 19. Nikola Sudová
Alpské lyžování kombinace 10. Stanley Hayer
Alpské lyžování kombinace 12. Boris Zakouřil
Alpské lyžování slalom 15. Stanley Hayer
Alpské lyžování kombinace 16. Petra Zakouřilová
Alpské lyžování kombinace 20. Jan Holický
Alpské lyžování slalom 21. Eva Kurfürstová
Alpské lyžování kombinace 23. Gabriela Martinovová
Alpské lyžování obří slalom 23. Eva Kurfürstová
Alpské lyžování super G 24. Petr Záhrobský
Alpské lyžování super G 25. Lucie Hrstková
Alpské lyžování obří slalom 25. Stanley Hayer
Alpské lyžování obří slalom 27. Petra Zakouřilová
Alpské lyžování sjezd 30. Gabriela Martinovová
Alpské lyžování obří slalom 31. Petr Záhrobský
Alpské lyžování sjezd 39. Ondřej Bank
Alpské lyžování sjezd 40. Boris Zakouřil
Alpské lyžování sjezd 46. Jan Holický
Alpské lyžování super G nedokončil Boris Zakouřil
Alpské lyžování kombinace nedokončil Ondřej Bank
Alpské lyžování slalom nedokončila Lucie Hrstková
Alpské lyžování slalom nedokončil Jan Holický
Alpské lyžování obří slalom nedokončil Ondřej Bank
Alpské lyžování obří slalom nedokončila Lucie Hrstková
Alpské lyžování slalom nedokončila Petra Zakouřilová
Alpské lyžování obří slalom nedokončil Boris Zakouřil
Alpské lyžování slalom nedokončil Ondřej Bank
Alpské lyžování kombinace nedokončila Lucie Hrstková
Alpské lyžování super G nedokončila Gabriela Martinovová
Běh na lyžích 15 km volně 2. Kateřina Neumannová
Běh na lyžích kombinace 2. Kateřina Neumannová
Běh na lyžích štafeta 4x5 km 4. Družstvo ČR - běh na lyžích, štafeta ženy 2002
Kateřina Neumannová, Helena Erbenová (Balatková), Kamila Rajdlová, Kateřina Nash (Hanušová)
Běh na lyžích 30 km volně 6. Lukáš Bauer
Běh na lyžích štafeta 4x10 km 7. Družstvo ČR - běh na lyžích, štafeta muži 2002
Lukáš Bauer, Martin Koukal, Jiří Magál, Petr Michl
Běh na lyžích 50 km klasicky 8. Lukáš Bauer
Běh na lyžích sprint 10. Martin Koukal
Běh na lyžích kombinace 12. Lukáš Bauer
Běh na lyžích sprint 13. Kateřina Neumannová
Běh na lyžích 50 km klasicky 19. Jiří Magál
Běh na lyžích 15 km volně 20. Kateřina Nash (Hanušová)
Běh na lyžích 30 km volně 20. Martin Koukal
Běh na lyžích 30 km volně 24. Petr Michl
Běh na lyžích 10 km klasicky 26. Kamila Rajdlová
Běh na lyžích 30 km klasicky 27. Kamila Rajdlová
Běh na lyžích 15 km klasicky 29. Jiří Magál
Běh na lyžích 15 km klasicky 34. Petr Michl
Běh na lyžích 30 km klasicky 40. Kateřina Nash (Hanušová)
Běh na lyžích 15 km volně 41. Helena Erbenová (Balatková)
Běh na lyžích sprint 42. Helena Erbenová (Balatková)
Běh na lyžích kombinace 42. Helena Erbenová (Balatková)
Běh na lyžích 50 km klasicky 42. Petr Michl
Běh na lyžích sprint 43. Ilona Bublová
Běh na lyžích 30 km volně 43. Jiří Magál
Běh na lyžích kombinace 44. Martin Koukal
Běh na lyžích kombinace 45. Kamila Rajdlová
Běh na lyžích 15 km klasicky 45. Milan Šperl
Běh na lyžích 50 km klasicky 49. Milan Šperl
Běh na lyžích 10 km klasicky 49. Ilona Bublová
Běh na lyžích 15 km volně 51. Ilona Bublová
Běh na lyžích kombinace 52. Milan Šperl
Běh na lyžích kombinace 62. Kateřina Nash (Hanušová)
Biatlon štafeta 4x7,5 km 5. Družstvo ČR - biatlon, štafeta muži 2002
Ivan Masařík, Zdeněk Vítek, Roman Dostál, Petr Garabík
Biatlon štafeta 4x7,5 km 8. Družstvo ČR - biatlon, štafeta ženy 2002
Kateřina Holubcová (Losmanová), Magda Rezlerová, Irena Česneková (Novotná), Eva Háková
Biatlon 10 km 14. Zdeněk Vítek
Biatlon 12,5 km 17. Zdeněk Vítek
Biatlon 15 km 19. Kateřina Holubcová (Losmanová)
Biatlon 10 km 22. Kateřina Holubcová (Losmanová)
Biatlon 7,5 km 22. Irena Česneková (Novotná)
Biatlon 15 km 23. Zdeňka Vejnarová
Biatlon 10 km 25. Eva Háková
Biatlon 20 km 25. Petr Garabík
Biatlon 15 km 28. Irena Česneková (Novotná)
Biatlon 10 km 31. Irena Česneková (Novotná)
Biatlon 10 km 32. Tomáš Holubec
Biatlon 7,5 km 32. Magda Rezlerová
Biatlon 10 km 34. Roman Dostál
Biatlon 7,5 km 34. Eva Háková
Biatlon 10 km 34. Magda Rezlerová
Biatlon 20 km 35. Roman Dostál
Biatlon 15 km 35. Eva Háková
Biatlon 7,5 km 39. Kateřina Holubcová (Losmanová)
Biatlon 20 km 42. Ivan Masařík
Biatlon 12,5 km 44. Roman Dostál
Biatlon 12,5 km 45. Tomáš Holubec
Biatlon 10 km 47. Petr Garabík
Biatlon 20 km 57. Zdeněk Vítek
Boby čtyřbob 15. Družstvo ČR - čtyřboby 2002
Pavel Puškár, Jan Kobián, Ivo Danilevič, Milan Studnička
Boby dvojbob 16. Družstvo ČR - dvojboby 2002
Roman Gomola, Ivo Danilevič
Boby dvojbob 19. Družstvo ČR - dvojboby 2002
Pavel Puškár, Jan Kobián
Krasobruslení sportovní dvojice 8. Družstvo ČR - krasobruslení, sportovní dvojice 2002
Kateřina Beránková, Otto Dlabola
Krasobruslení taneční páry 20. Družstvo ČR - krasobruslení, taneční páry 2002
Kateřina Kovalová, David Szurman
Lední hokej muži 7. Družstvo ČR - lední hokej 2002
Milan Hnilička, Roman Čechmánek, Dominik Hašek, Roman Hamrlík, Jaroslav Špaček, Pavel Kubina, Tomáš Kaberle, Michal Sýkora, Martin Škoula, Richard Šmehlík, Martin Havlát, Pavel Patera, Petr Čajánek, Petr Sýkora, Radek Dvořák, Robert Lang, Robert Reichel, Milan Hejduk, Patrik Eliáš, Martin Ručinský, Jiří Dopita, Jan Hrdina, Jaromír Jágr
Rychlobruslení 1000 m 43. David Kramár
Saně jednotlivci 19. Markéta Jeriová
Saně jednotlivci 30. Michal Kvíčala
Severská kombinace družstva 9. Družstvo ČR - severská kombinace 2002
Pavel Churavý, Milan Kučera, Petr Šmejc, Lukáš Heřmanský
Severská kombinace sprint 15. Pavel Churavý
Severská kombinace individuální závod 16. Pavel Churavý
Severská kombinace sprint 24. Petr Šmejc
Severská kombinace sprint 35. Milan Kučera
Severská kombinace individuální závod 39. Ladislav Rygl ml.
Severská kombinace individuální závod 41. Milan Kučera
Severská kombinace individuální závod 43. Petr Šmejc
Short-track 1500 m 15. Kateřina Novotná
Short-track 1000 m 26. Kateřina Novotná
Short-track 500 m 27. Kateřina Novotná
Skeleton jednotlivci 24. Josef Chuchla
Skok na lyžích družstva 12. Družstvo ČR - skoky na lyžích 2002
Michal Doležal, Jakub Janda, Jan Matura, Jan Mazoch
Skok na lyžích střední můstek 35. Jan Mazoch
Skok na lyžích velký můstek 36. Jan Mazoch
Skok na lyžích střední můstek 39. Jakub Janda
Skok na lyžích velký můstek 44. Jakub Janda
Skok na lyžích střední můstek 47. Jan Matura
Skok na lyžích střední můstek 50. Michal Doležal
Zpět na olympiádu »