Poslední hry druhého tisíciletí se konaly v Austrálii, po 44 letech od Melbourne se hostitelem olympiády stalo Sydney. Domácí fanoušky potěšil plavec Ian Thorpe, který vybojoval tři zlaté a dvě stříbrné medaile. Nejúspěšnější zemí se staly USA, česká výprava získala osm cenných kovů.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika hod oštěpem 1. Jan Železný
Atletika desetiboj 2. Roman Šebrle
Atletika skok o tyči 4. Daniela Břečková (Bártová)
Atletika 800 m 5. Helena Fuchsová (Dziurová)
Atletika desetiboj 6. Tomáš Dvořák
Atletika štafeta 4x400 m 7. Družstvo ČR - atletika, štafeta 4x400 m ženy 2000
Helena Fuchsová (Dziurová), Hana Benešová, Jitka Burianová, Lenka Ficková
Atletika hod kladivem 8. Vladimír Maška
Atletika hod oštěpem 8. Nikola Brejchová (Tomečková)
Atletika 400 m 10. Jitka Burianová
Atletika vrh koulí 10. Miroslav Menc
Atletika skok do výšky 11. Zuzana Hlavoňová (Kováčiková)
Atletika trojskok 12. Šárka Kašpárková
Atletika 400 m překážek 12. Jiří Mužík
Atletika hod diskem 14. Vladimíra Malátová-Racková
Atletika skok o tyči 14. Štěpán Janáček
Atletika desetiboj 14. Jiří Ryba
Atletika 50 km chůze 16. Milan Holuša
Atletika hod kladivem 18. Pavel Sedláček
Atletika 20 km chůze 19. Jiří Malysa
Atletika skok o tyči 22. Pavla Rybová (Hamáčková)
Atletika 800 m 24. Roman Oravec
Atletika hod diskem 25. Libor Malina
Atletika 400 m 29. Hana Benešová
Atletika 800 m nedokončila Ludmila Formanová
Box do 81 kg 2. Rudolf Kraj
Box do 64 kg 17. Lukáš Konečný
Cyklistika dráhová keirin 7. Pavel Buráň
Cyklistika dráhová sprint 9. Pavel Buráň
Cyklistika dráhová stíhací závod 10. Lada Kozlíková
Cyklistika dráhová týmový sprint 11. Družstvo ČR - cyklistika dráhová, týmový sprint 2000
Pavel Buráň, Ivan Vrba, Martin Polák
Cyklistika dráhová 1 km s pevným startem 13. Martin Polák
Cyklistika silniční časovka 28. Tomáš Konečný
Cyklistika silniční silniční závod 70. Pavel Padrnos
Cyklistika silniční silniční závod 76. Tomáš Konečný
Cyklistika silniční silniční závod nedokončil Ján Svorada
Cyklistika silniční silniční závod nedokončil Radim Kořínek
Fotbal muži základní skupina Družstvo ČR - fotbal 2000
Milan Baroš, Erich Brabec, Libor Došek, Lukáš Došek, Jaroslav Drobný, Marek Heinz, Aleš Chvalovský, Marek Jankulovski, Radoslav Kováč, Tomáš Kučera, Roman Lengyel, Adam Petrouš, Jan Polák, Libor Sionko, Jan Šimák, Roman Týce, Tomáš Ujfaluši, Martin Vozábal
Horská kola jednotlivci 29. Radim Kořínek
Jachting Evropa 7. Lenka Vydra Šmídová
Jachting Finn 19. Michael Maier
Judo nad 100 kg 13. Petr Jákl
Judo do 70 kg 13. Andrea Pažoutová (Pokorná)
Judo do 57 kg 16. Michaela Kvačková (Vernerová)
Plavání 200 m prsa 5. Daniel Málek
Plavání 100 m prsa 5. Daniel Málek
Plavání 400 m polohový závod 9. Hana Černá-Netrefová
Plavání 200 m polohový závod 17. Hana Černá-Netrefová
Plavání 200 m volný způsob 18. Květoslav Svoboda
Plavání 400 m volný způsob 19. Vlastimil Burda
Plavání 800 m volný způsob 19. Hana Černá-Netrefová
Plavání 200 m polohový závod 21. Jan Víťazka
Plavání 100 m znak 22. Ilona Hlaváčková
Plavání 400 m polohový závod 23. Jan Víťazka
Plavání 1500 m volný způsob 25. Vlastimil Burda
Plavání 100 m volný způsob 26. Ilona Hlaváčková
Plavání 400 m volný způsob 26. Hana Černá-Netrefová
Plavání 100 m motýlek 27. Jan Víťazka
Plavání 100 m volný způsob 45. Květoslav Svoboda
Plážový volejbal ženy 9. Družstvo ČR - plážový volejbal ženy 2000
Soňa Dosoudilová (Nováková), Eva Ryšavá (Celbová)
Plážový volejbal muži 17. Družstvo ČR - plážový volejbal muži 2000
Martin Lébl, Michal Palinek
Plážový volejbal ženy 19. Družstvo ČR - plážový volejbal ženy 2000
Martina Hudcová, Tereza Tobiášová
Rychlostní kanoistika C1 1000 m 8. Martin Doktor
Rychlostní kanoistika C1 500 m 8. Martin Doktor
Rychlostní kanoistika C2 500 m 10. Družstvo ČR - rychlostní kanoistika, C2 1000 m muži 2000
Petr Procházka, Jan Břečka
Rychlostní kanoistika K1 1000 m 10. Radek Záruba
Rychlostní kanoistika K2 500 m 10. Družstvo ČR - rychlostní kanoistika, K2 500 m muži 2000
Radek Záruba, Pavel Holubář
Rychlostní kanoistika K1 500 m 10. Pavel Hottmar
Rychlostní kanoistika C2 1000 m 14. Družstvo ČR - rychlostní kanoistika, C2 1000 m muži 2000
Petr Procházka, Jan Břečka
Rychlostní kanoistika K2 1000 m 15. Družstvo ČR - rychlostní kanoistika, K2 1000 m muži 2000
Jan Souček, Jan Andrlík
Rychlostní kanoistika K4 1000 m semifinále Družstvo ČR - rychlostní kanoistika, K4 1000 m muži 2000
Pavel Holubář, Pavel Hottmar, Karel Leština, Jiří Polívka
Skoky do vody 3 m prkno 39. Jaroslav Makohin
Skoky na trampolíně jednotlivci 11. Petra Vachníková
Sportovní gymnastika víceboj 29. Jana Komrsková
Sportovní gymnastika víceboj 63. Kateřina Marešová
Sportovní střelba skeet 2. Petr Málek
Sportovní střelba libovolná pistole 3. Martin Tenk
Sportovní střelba trap 6. David Kostelecký
Sportovní střelba běžící terč 8. Miroslav Januš
Sportovní střelba vzduchová pistole 11. Martin Tenk
Sportovní střelba sportovní malorážka 3 x 20 14. Lucie Valová
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 15. Radim Novák
Sportovní střelba dvojitý trap 16. Jiří Gach
Sportovní střelba trap 32. Jiří Gach
Sportovní střelba skeet 32. Bronislav Bechyňský
Sportovní střelba vzduchová puška 36. Lucie Valová
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 38. Radim Novák
Sportovní střelba vzduchová puška 43. Radim Novák
Stolní tenis dvouhra 17. Petr Korbel
Stolní tenis čtyřhra 25. Družstvo ČR - stolní tenis, čtyřhra muži 2000
Petr Korbel, Josef Plachý
Stolní tenis dvouhra 33. Josef Plachý
Synchronizované plavání dvojice 15. Družstvo ČR - synchronizované plavání 2000
Soňa Bernardová, Jana Rybářová
Tenis čtyřhra 9. Družstvo ČR - tenis, čtyřhra muži 2000
Jiří Novák, David Rikl
Tenis dvouhra 17. Daniela Bedáňová
Tenis dvouhra 17. Jiří Vaněk
Tenis čtyřhra 17. Družstvo ČR - tenis, čtyřhra ženy 2000
Květoslava Peschkeová (Hrdličková), Daniela Bedáňová
Tenis dvouhra 33. Jiří Novák
Tenis dvouhra 33. Květoslava Peschkeová (Hrdličková)
Tenis dvouhra 33. Adriana Gerši
Tenis dvouhra 33. Ctislav Doseděl
Triatlon jednotlivci 3. Jan Řehula
Triatlon jednotlivci 13. Martin Krňávek
Triatlon jednotlivci 29. Renata Berková
Triatlon jednotlivci nedokončil Filip Ospalý
Veslování skif 11. Václav Chalupa
Vodní slalom K1 1. Štěpánka Hilgertová
Vodní slalom C2 3. Družstvo ČR - vodní slalom, C2 muži 2000
Marek Jiras, Tomáš Máder
Vodní slalom K1 5. Irena Pavelková
Vodní slalom C2 5. Družstvo ČR - vodní slalom, C2 muži 2000
Ondřej Štěpánek, Jaroslav Volf
Vodní slalom K1 7. Tomáš Kobes
Vodní slalom C1 13. Tomáš Indruch
Vodní slalom K1 13. Jiří Prskavec st.
Vzpírání nad 105 kg 14. Petr Sobotka
Zápas řecko-římský styl do 130 kg 9. David Vála
Zápas řecko-římský styl do 54 kg 16. Petr Švehla
Zápas řecko-římský styl do 97 kg 18. Marek Švec
Zpět na olympiádu »