Na hrách v Naganu počet sportovců poprvé překročil hranici dvou tisíc. Nejvíce zazářil norský běžec na lyžích Björn Dählie, jenž se díky dalším třem zlatým a jedné stříbrné medaili stal nejúspěšnějším sportovcem v historii zimních olympiád. Ještě o jeden bronz navíc vybojovala ruská běžkyně Larissa Lazutinová, medailovému žebříčku zemí vévodilo Německo.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Akrobatické lyžování akrobatické skoky 4. Aleš Valenta
Alpské lyžování kombinace 15. Lucie Hrstková
Alpské lyžování obří slalom 29. Marcel Maxa
Alpské lyžování sjezd 31. Lucie Hrstková
Alpské lyžování super G 35. Lucie Hrstková
Alpské lyžování obří slalom nedokončila Lucie Hrstková
Alpské lyžování slalom nedokončil Marcel Maxa
Alpské lyžování slalom nedokončila Lucie Hrstková
Alpské lyžování kombinace diskvalifikován Marcel Maxa
Běh na lyžích 5 km klasicky 2. Kateřina Neumannová
Běh na lyžích kombinace 3. Kateřina Neumannová
Běh na lyžích štafeta 4x5 km 6. Družstvo ČR - běh na lyžích, štafeta ženy 1998
Kateřina Neumannová, Kateřina Nash (Hanušová), Zuzana Kocumová, Jana Šaldová
Běh na lyžích 15 km klasicky 9. Kateřina Neumannová
Běh na lyžích 50 km volně 13. Luboš Buchta
Běh na lyžích štafeta 4x10 km 15. Družstvo ČR - běh na lyžích, štafeta muži 1998
Lukáš Bauer, Martin Koukal, Jiří Magál, Petr Michl
Běh na lyžích 50 km volně 17. Petr Michl
Běh na lyžích 5 km klasicky 22. Kateřina Nash (Hanušová)
Běh na lyžích 30 km klasicky 22. Jiří Magál
Běh na lyžích 30 km volně 23. Kateřina Nash (Hanušová)
Běh na lyžích kombinace 23. Petr Michl
Běh na lyžích kombinace 24. Kateřina Nash (Hanušová)
Běh na lyžích 5 km klasicky 28. Jana Šaldová
Běh na lyžích 15 km klasicky 29. Jana Šaldová
Běh na lyžích kombinace 32. Lukáš Bauer
Běh na lyžích 10 km klasicky 32. Petr Michl
Běh na lyžích 30 km klasicky 33. Lukáš Bauer
Běh na lyžích 30 km volně 35. Zuzana Kocumová
Běh na lyžích 10 km klasicky 35. Martin Koukal
Běh na lyžích kombinace 37. Martin Koukal
Běh na lyžích kombinace 41. Zuzana Kocumová
Běh na lyžích 15 km klasicky 44. Iveta Zelingerová (Fořtová)
Běh na lyžích 10 km klasicky 45. Lukáš Bauer
Běh na lyžích 50 km volně 47. Jiří Magál
Běh na lyžích kombinace 50. Luboš Buchta
Běh na lyžích 10 km klasicky 52. Luboš Buchta
Běh na lyžích 5 km klasicky 59. Zuzana Kocumová
Běh na lyžích 30 km klasicky nedokončil Luboš Buchta
Biatlon 20 km 4. Ivan Masařík
Biatlon štafeta 4x7,5 km 6. Družstvo ČR - biatlon, štafeta ženy 1998
Jiřina Pelcová (Adamičková), Kateřina Holubcová (Losmanová), Irena Česneková (Novotná), Eva Háková
Biatlon štafeta 4x7,5 km 14. Družstvo ČR - biatlon, štafeta muži 1998
Ivan Masařík, Zdeněk Vítek, Petr Garabík, Jiří Holubec
Biatlon 10 km 15. Ivan Masařík
Biatlon 7,5 km 26. Eva Háková
Biatlon 15 km 30. Irena Česneková (Novotná)
Biatlon 20 km 34. Jiří Holubec
Biatlon 7,5 km 35. Jiřina Pelcová (Adamičková)
Biatlon 15 km 38. Jiřina Pelcová (Adamičková)
Biatlon 7,5 km 40. Irena Česneková (Novotná)
Biatlon 15 km 44. Kateřina Holubcová (Losmanová)
Biatlon 10 km 51. Zdeněk Vítek
Biatlon 10 km 53. Petr Garabík
Biatlon 15 km 53. Eva Háková
Biatlon 20 km 56. Petr Garabík
Biatlon 7,5 km 57. Kateřina Holubcová (Losmanová)
Boby dvojbob 8. Družstvo ČR - dvojboby 1998
Pavel Puškár, Jan Kobián
Boby čtyřbob 13. Družstvo ČR - čtyřboby 1998
Pavel Puškár, Jan Kobián, Pavel Polomský, Peter Kondrát
Boby dvojbob nedokončil Družstvo ČR - dvojboby 1998
Jiří Džmura, Pavel Polomský
Krasobruslení taneční páry 13. Družstvo ČR - krasobruslení, taneční páry 1998
Kateřina Mrázová, Martin Šimeček
Krasobruslení sportovní dvojice 15. Družstvo ČR - krasobruslení, sportovní dvojice 1998
Kateřina Beránková, Otto Dlabola
Krasobruslení jednotlivci 18. Lenka Kulovaná
Lední hokej muži 1. Družstvo ČR - lední hokej 1998
Vladimír Růžička, Jiří Šlégr, Richard Šmehlík, Robert Lang, Josef Beránek, Jan Čaloun, Roman Čechmánek, Jiří Dopita, Roman Hamrlík, Dominik Hašek, Milan Hejduk, Milan Hnilička, Jaromír Jágr, František Kučera, Libor Procházka, Petr Svoboda, Jaroslav Špaček, Pavel Patera, Martin Procházka, Robert Reichel, Martin Ručinský, Martin Straka, David Moravec
Severská kombinace individuální závod 5. Milan Kučera
Severská kombinace družstva 8. Družstvo ČR - severská kombinace 1998
Jan Matura, Ladislav Rygl ml., Marek Fiurášek, Milan Kučera
Severská kombinace individuální závod 14. Ladislav Rygl ml.
Severská kombinace individuální závod 35. Jan Matura
Severská kombinace individuální závod 40. Petr Šmejc
Skok na lyžích družstva 7. Družstvo ČR - skoky na lyžích 1998
Jaroslav Sakala, František Jež, Michal Doležal, Jakub Sucháček
Skok na lyžích velký můstek 8. Michal Doležal
Skok na lyžích střední můstek 11. Michal Doležal
Skok na lyžích velký můstek 15. Jakub Sucháček
Skok na lyžích velký můstek 24. František Jež
Skok na lyžích střední můstek 24. František Jež
Skok na lyžích střední můstek 26. Jaroslav Sakala
Skok na lyžích střední můstek 28. Jakub Sucháček
Skok na lyžích velký můstek 56. Jaroslav Sakala
Zpět na olympiádu »