Ačkoli se očekávalo, že Mezinárodní olympijský výbor přidělí po sto letech hry Aténám, nakonec je přivítala Atlanta. Počet sportovců poprvé překonal desetitisícovou hranici, zástupce vyslalo všech 197 členských států MOV. Ducha her poznamenal teroristický útok v olympijském parku, při kterém zemřeli dva lidé a 110 bylo zraněno. Nejúspěšnější zemí byly USA, Češi získali jedenáct medailí včetně čtyř nejcennějších.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika hod oštěpem 1. Jan Železný
Atletika trojskok 3. Šárka Kašpárková
Atletika desetiboj 3. Tomáš Dvořák
Atletika desetiboj 7. Robert Změlík
Atletika štafeta 4x400 m 7. Družstvo ČR - atletika, štafeta 4x400 m ženy 1996
Helena Fuchsová (Dziurová), Hana Benešová, Naděžda Koštovalová, Ludmila Formanová
Atletika skok do výšky 11. Zuzana Hlavoňová (Kováčiková)
Atletika skok do výšky 14. Tomáš Janků
Atletika hod diskem 15. Alice Honová (Matějková)
Atletika desetiboj 16. Kamil Damašek
Atletika hod diskem 19. Zdeňka Šilhavá (Bartoňová)
Atletika hod kladivem 20. Pavel Sedláček
Atletika skok do dálky 20. Milan Gombala
Atletika hod diskem 20. Marek Bílek
Atletika vrh koulí 21. Miroslav Menc
Atletika hod oštěpem 25. Nikola Brejchová (Tomečková)
Atletika 20 km chůze 25. Jiří Malysa
Atletika 50 km chůze 27. Milan Holuša
Atletika 20 km chůze 48. Tomáš Kratochvíl
Atletika 20 km chůze 52. Hubert Sonnek
Atletika 110 m překážek rozběh Tomáš Dvořák
Atletika 800 m semifinále Ludmila Formanová
Atletika 800 m rozběh Pavel Soukup
Atletika 400 m meziběh Naděžda Koštovalová
Atletika 50 km chůze nedokončil Hubert Sonnek
Atletika 400 m meziběh Helena Fuchsová (Dziurová)
Atletika 400 m meziběh Hana Benešová
Box do 60 kg 9. Jaroslav Konečný
Box do 75 kg 9. Ludovít Plachetka
Box do 71 kg 9. Pavol Polakovič
Box nad 91 kg 17. Petr Horáček
Cyklistika dráhová sprint 9. Pavel Buráň
Cyklistika silniční silniční závod 30. Ján Svorada
Horská kola jednotlivci 18. Kateřina Neumannová
Horská kola jednotlivci 19. Kateřina Nash (Hanušová)
Horská kola jednotlivci 24. Radovan Fořt
Horská kola jednotlivci 33. Pavel Camrda
Jachting Finn 14. Michael Maier
Jachting Mistral 30. Patrik Hrdina
Judo do 61 kg 16. Michaela Kvačková (Vernerová)
Judo do 66 kg 18. Radka Štusáková
Judo do 60 kg 21. Roman Nováček
Judo do 86 kg 21. Petr Lacina
Moderní gymnastika víceboj 22. Lenka Hyblerová-Oulehlová
Moderní gymnastika víceboj 28. Andrea Šebestová
Plavání 100 m prsa 10. Daniel Málek
Plavání 400 m polohový závod 10. Hana Černá-Netrefová
Plavání 200 m prsa 11. Lenka Maňhalová
Plavání 400 m polohový závod 14. Josef Horký
Plavání štafeta 4x200 m volný způsob 15. Družstvo ČR - plavání, štafeta 4x200 m volný způsob ženy 1996
Olga Šplíchalová, Hana Černá-Netrefová, Kateřina Pivoňková, Kristýna Kyněrová
Plavání 800 m volný způsob 15. Olga Šplíchalová
Plavání 400 m polohový závod 16. Pavla Chrástová
Plavání 200 m prsa 18. Daniel Málek
Plavání 200 m polohový závod 18. Josef Horký
Plavání 200 m volný způsob 19. Kristýna Kyněrová
Plavání štafeta 4x100 m polohový závod 20. Družstvo ČR - plavání, štafeta 4x100 m polohový závod ženy 1996
Kateřina Pivoňková, Kristýna Kyněrová, Lenka Maňhalová, Marcela Kubalčíková
Plavání 200 m polohový závod 20. Lenka Maňhalová
Plavání 400 m volný způsob 21. Olga Šplíchalová
Plavání 200 m znak 21. Kateřina Pivoňková
Plavání 200 m znak 24. Rastislav Bizub
Plavání 100 m znak 24. Marcela Kubalčíková
Plavání 200 m motýlek 27. Marcela Kubalčíková
Plavání 100 m prsa 29. Lenka Maňhalová
Plavání 200 m motýlek 30. Josef Horký
Plavání 100 m motýlek 33. Marcela Kubalčíková
Plavání 100 m volný způsob 34. Kristýna Kyněrová
Plavání 100 m znak 37. Rastislav Bizub
Plážový volejbal muži 13. Družstvo ČR - plážový volejbal muži 1996
Michal Palinek, Marek Pakosta
Rychlostní kanoistika C1 500 m 1. Martin Doktor
Rychlostní kanoistika C1 1000 m 1. Martin Doktor
Rychlostní kanoistika K4 1000 m semifinále Družstvo ČR - rychlostní kanoistika, K4 1000 m muži 1996
Karel Leština, Jiří Polívka, Pavel Mráz, Martin Otáhal
Rychlostní kanoistika C2 500 m semifinále Družstvo ČR - rychlostní kanoistika, C2 muži 1996
Pavel Bednář, Petr Fuksa
Rychlostní kanoistika K1 500 m opravné jízdy Pavlína Jobánková
Rychlostní kanoistika K2 500 m semifinále Družstvo ČR - rychlostní kanoistika, K2 500 m muži 1996
Karel Leština, Jiří Polívka
Rychlostní kanoistika K4 500 m semifinále Družstvo ČR - rychlostní kanoistika, K4 500 m ženy 1996
Jitka Janáčková, Kateřina Heková, Kateřina Hluchá, Milena Pergnerová
Rychlostní kanoistika K2 1000 m semifinále Družstvo ČR - rychlostní kanoistika, K2 1000 m muži 1996
René Kučera, Petr Hruška
Rychlostní kanoistika C2 1000 m semifinále Družstvo ČR - rychlostní kanoistika, C2 muži 1996
Pavel Bednář, Petr Fuksa
Rychlostní kanoistika K2 500 m semifinále Družstvo ČR - rychlostní kanoistika, K2 500 m ženy 1996
Pavlína Jobánková, Jitka Janáčková
Sportovní gymnastika víceboj 58. Jiří Fiřt
Sportovní gymnastika víceboj 67. Gabriela Krčmářová
Sportovní střelba běžící terč 3. Miroslav Januš
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 5. Milan Mach
Sportovní střelba vzduchová puška 6. Marta Nedvědová
Sportovní střelba libovolná pistole 7. Martin Tenk
Sportovní střelba vzduchová puška 8. Milan Bakeš
Sportovní střelba trap 9. Jiří Gach
Sportovní střelba vzduchová puška 11. Petr Kůrka
Sportovní střelba sportovní malorážka 3 x 20 12. Marta Nedvědová
Sportovní střelba trap 13. Pavel Kubec
Sportovní střelba běžící terč 13. Luboš Račanský
Sportovní střelba libovolná pistole 15. Stanislav Jirkal
Sportovní střelba skeet 15. Jan Sychra
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 18. Milan Bakeš
Sportovní střelba dvojitý trap 19. Jiří Gach
Sportovní střelba vzduchová puška 20. Dagmar Bílková
Sportovní střelba sportovní malorážka 3 x 20 22. Dagmar Bílková
Sportovní střelba vzduchová pistole 23. Martin Tenk
Sportovní střelba sportovní pistole 27. Regina Jirkalová (Kodymová)
Sportovní střelba trap 31. David Kostelecký
Sportovní střelba skeet 32. Bronislav Bechyňský
Sportovní střelba skeet 32. Leoš Hlaváček
Sportovní střelba vzduchová pistole 37. Regina Jirkalová (Kodymová)
Sportovní střelba vzduchová pistole 39. Stanislav Jirkal
Stolní tenis dvouhra 4. Petr Korbel
Stolní tenis čtyřhra 25. Družstvo ČR - stolní tenis, čtyřhra muži 1996
Petr Korbel, Josef Plachý
Stolní tenis dvouhra 33. Jana Dobešová
Šerm kord 37. Roman Ječmínek
Tenis čtyřhra 2. Družstvo ČR - tenis, čtyřhra ženy 1996
Jana Novotná, Helena Suková
Tenis dvouhra 3. Jana Novotná
Tenis čtyřhra 5. Družstvo ČR - tenis, čtyřhra muži 1996
Jiří Novák, Daniel Vacek
Tenis dvouhra 17. Daniel Vacek
Tenis dvouhra 33. Helena Suková
Tenis dvouhra 33. Jiří Novák
Veslování skif 5. Václav Chalupa
Veslování dvojka bez kormidelníka 9. Družstvo ČR - veslování, dvojka bez kormidelníka 1996
Hana Dariusová, Sabina Telenská
Veslování dvojskif lehkých vah 13. Družstvo ČR - veslování, dvojskif lehkých vah muži 1996
Michal Vabroušek, Adam Michálek
Vodní slalom K1 1. Štěpánka Hilgertová
Vodní slalom C2 2. Družstvo ČR - vodní slalom, C2 muži 1996
Jiří Rohan, Miroslav Šimek
Vodní slalom C1 2. Lukáš Pollert
Vodní slalom C2 6. Družstvo ČR - vodní slalom, C2 muži 1996
Pavel Štercl, Petr Štercl
Vodní slalom K1 9. Marcela Sadilová
Vodní slalom K1 16. Irena Pavelková
Vodní slalom K1 18. Luboš Hilgert
Vodní slalom K1 19. Jiří Prskavec st.
Vodní slalom C1 20. Pavel Janda
Vzpírání do 59 kg 10. Petr Stanislav
Vzpírání do 99 kg 19. Roman Polom
Zápas řecko-římský styl do 90 kg 8. Marek Švec
Zápas řecko-římský styl do 74 kg 12. Jaroslav Zeman
Zápas řecko-římský styl do 82 kg 13. Pavel Frinta
Zpět na olympiádu »