Hry v Lillehammeru se konaly již dva roky po Albertville, protože MOV zavedl střídání letních a zimních OH ve dvouletém cyklu. Domácím hrdinou se stal rychlobruslař Johann Olav Koss, který vybojoval tři zlaté medaile. Ještě o stříbro více získala ruská běžkyně na lyžích Ljubov Jegorovová. Medailové pořadí zemí vyhrálo Rusko před Norskem.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Běh na lyžích kombinace 6. Kateřina Neumannová
Běh na lyžích 5 km klasicky 8. Kateřina Neumannová
Běh na lyžích štafeta 4x10 km 8. Družstvo ČR - běh na lyžích, štafeta muži 1994
Pavel Benc, Václav Korunka, Luboš Buchta, Jiří Teplý
Běh na lyžích štafeta 4x5 km 9. Družstvo ČR - běh na lyžích, štafeta ženy 1994
Kateřina Neumannová, Iveta Zelingerová (Fořtová), Martina Vondrová, Lucie Chroustovská
Běh na lyžích 15 km volně 14. Kateřina Neumannová
Běh na lyžích 30 km volně 17. Jiří Teplý
Běh na lyžích 50 km klasicky 20. Luboš Buchta
Běh na lyžích kombinace 24. Luboš Buchta
Běh na lyžích 30 km volně 25. Pavel Benc
Běh na lyžích 10 km klasicky 26. Luboš Buchta
Běh na lyžích 15 km volně 31. Martina Vondrová
Běh na lyžích kombinace 33. Iveta Zelingerová (Fořtová)
Běh na lyžích 30 km volně 34. Ondřej Valenta
Běh na lyžích 30 km klasicky 36. Martina Vondrová
Běh na lyžích kombinace 36. Pavel Benc
Běh na lyžích kombinace 37. Václav Korunka
Běh na lyžích 30 km klasicky 39. Lucie Chroustovská
Běh na lyžích 15 km volně 41. Iveta Zelingerová (Fořtová)
Běh na lyžích 30 km klasicky 42. Jana Rázlová
Běh na lyžích 5 km klasicky 43. Iveta Zelingerová (Fořtová)
Běh na lyžích kombinace 44. Martina Vondrová
Běh na lyžích 5 km klasicky 47. Martina Vondrová
Běh na lyžích 15 km volně 48. Lucie Chroustovská
Běh na lyžích kombinace 52. Jana Rázlová
Běh na lyžích 5 km klasicky 55. Jana Rázlová
Běh na lyžích 50 km klasicky 58. Ondřej Valenta
Běh na lyžích kombinace 58. Martin Petrásek
Běh na lyžích 10 km klasicky 59. Václav Korunka
Běh na lyžích 10 km klasicky 65. Pavel Benc
Běh na lyžích 10 km klasicky 71. Martin Petrásek
Běh na lyžích 30 km klasicky nedokončila Iveta Zelingerová (Fořtová)
Běh na lyžích 50 km klasicky nedokončil Martin Petrásek
Biatlon štafeta 4x7,5 km 7. Družstvo ČR - biatlon, štafeta ženy 1994
Jiřina Pelcová (Adamičková), Eva Háková, Jana Kulhavá, Iveta Knížková
Biatlon 7,5 km 9. Eva Háková
Biatlon 20 km 11. Petr Garabík
Biatlon štafeta 4x7,5 km 12. Družstvo ČR - biatlon, štafeta muži 1994
Ivan Masařík, Petr Garabík, Tomáš Kos, Jiří Holubec
Biatlon 20 km 17. Jiří Holubec
Biatlon 10 km 21. Petr Garabík
Biatlon 10 km 29. Jiří Holubec
Biatlon 20 km 34. Ivan Masařík
Biatlon 15 km 34. Iveta Knížková
Biatlon 7,5 km 34. Iveta Knížková
Biatlon 15 km 35. Eva Háková
Biatlon 15 km 37. Jiřina Pelcová (Adamičková)
Biatlon 10 km 46. Tomáš Kos
Biatlon 7,5 km 49. Jiřina Pelcová (Adamičková)
Biatlon 15 km 50. Irena Česneková (Novotná)
Biatlon 7,5 km 63. Gabriela Sůvová
Boby dvojbob 7. Družstvo ČR - dvojboby 1994
Jiří Džmura, Pavel Polomský
Boby čtyřbob 10. Družstvo ČR - čtyřboby 1994
Pavel Puškár, Jan Kobián, Jiří Džmura, Pavel Polomský
Boby dvojbob 20. Družstvo ČR - dvojboby 1994
Pavel Puškár, Jan Kobián
Krasobruslení sportovní dvojice 6. Družstvo ČR - krasobruslení, sportovní dvojice 1994
Radka Kovaříková, René Novotný
Krasobruslení taneční páry 8. Družstvo ČR - krasobruslení, taneční páry 1994
Kateřina Mrázová, Martin Šimeček
Krasobruslení jednotlivci 13. Lenka Kulovaná
Krasobruslení taneční páry 16. Družstvo ČR - krasobruslení, taneční páry 1994
Radmila Chroboková, Milan Brzý
Krasobruslení jednotlivci 27. Irena Zemanová
Lední hokej muži 5. Družstvo ČR - lední hokej 1994
Petr Bříza, Roman Turek, Jaroslav Kameš, Drahomír Kadlec, Bedřich Ščerban, Jan Vopat, Jiří Veber, Miloslav Hořava, Antonín Stavjaňa, Jiří Vykoukal, Jiří Kučera, Richard Žemlička, Otakar Janecký, Pavel Geffert, Petr Hrbek, Tomáš Sršeň, Roman Horák, Jiří Doležal, Kamil Kašťák, Jan Alinč, Radek Ťoupal, Martin Hosták, Tomáš Kapusta
Severská kombinace družstva 5. Družstvo ČR - severská kombinace 1994
Zbyněk Pánek, Milan Kučera, František Máka
Severská kombinace individuální závod 18. František Máka
Severská kombinace individuální závod 31. Milan Kučera
Severská kombinace individuální závod 32. Zbyněk Pánek
Severská kombinace individuální závod nedokončil Miroslav Kopal
Skok na lyžích velký můstek 7. Jaroslav Sakala
Skok na lyžích družstva 7. Družstvo ČR - skoky na lyžích 1994
Jaroslav Sakala, Ladislav Dluhoš, Zbyněk Krompolc, Jiří Parma
Skok na lyžích střední můstek 13. Jaroslav Sakala
Skok na lyžích střední můstek 19. Jiří Parma
Skok na lyžích velký můstek 29. Zbyněk Krompolc
Skok na lyžích velký můstek 30. Ladislav Dluhoš
Skok na lyžích střední můstek 36. Zbyněk Krompolc
Skok na lyžích velký můstek 39. Jiří Parma
Skok na lyžích střední můstek diskvalifikován Ladislav Dluhoš
Zpět na olympiádu »