Hry v Barceloně, jež po dlouhé době nikdo nebojkotoval, byly poslední letní olympiádou, která se konala ve stejném roce jako zimní. Atrakcí byl americký basketbalový Dream team v čele s Michaelem Jordanem, největší hvězdou se ale stal gymnasta Vitalij Ščerbo. Ten v barvách Společenství nezávislých států vybojoval šest zlatých medailí. I díky tomu ovládlo SNS medailové hodnocení zemí, Československo si odvezlo sedm cenných kovů.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika desetiboj 1. Robert Změlík
Atletika hod oštěpem 1. Jan Železný
Atletika 50 km chůze 5. Roman Mrázek
Atletika trojskok 15. Milan Mikuláš
Atletika 20 km chůze 17. Pavol Blažek
Atletika hod diskem 18. Vladimíra Malátová-Racková
Atletika maraton 19. Karel David
Atletika 20 km chůze 19. Igor Kollár
Atletika hod diskem 20. Imrich Bugár
Atletika hod kladivem 24. Pavel Sedláček
Atletika maraton 24. Alena Peterková
Atletika skok do dálky 25. Milan Gombala
Atletika skok do výšky 25. Šárka Kašpárková
Atletika 50 km chůze 27. Pavol Szikora
Atletika 20 km chůze 28. Ján Záhončík
Atletika 50 km chůze 29. Pavol Blažek
Atletika skok do výšky 34. Šárka Nováková
Atletika 400 m překážek rozběh Jozef Kucej
Atletika 110 m překážek rozběh Igor Kováč
Badminton dvouhra 17. Tomasz Mendrek
Badminton dvouhra 33. Eva Lacinová
Basketbal ženy 6. Družstvo ČSFR - basketbal ženy 1992
Iveta Bielková, Martina Liptáková, Anna Kotočová-Janoštinová, Eva Horáková (Němcová), Andrea Chupíková, Eva Antalecová, Renáta Hiráková, Adriana Chamajová, Erika Dobrovičová-Buriánová, Kamila Vodičková, Milena Rázgová, Eva Berková
Box nad 91 kg 5. Peter Hrivňák
Box do 91 kg 5. Vojtěch Rückschloss
Box do 75 kg 17. Michal Franek
Box do 52 kg 17. Stanislav Vagaský
Cyklistika dráhová bodovací závod 5. Lubor Tesař
Cyklistika dráhová stíhací závod družstev 8. Družstvo ČSFR - cyklistika dráhová, stíhací závod 1992
Svatopluk Buchta, Rudolf Juřický, Jan Panáček, Pavel Tesař
Cyklistika dráhová stíhací závod 14. Michal Baldrián
Cyklistika dráhová sprint opravné jízdy Jaroslav Jeřábek
Cyklistika silniční časovka družstev 8. Družstvo ČSFR - silniční cyklistika muži 1992
Jaroslav Bílek, Miroslav Lipták, Pavel Padrnos, František Trkal
Cyklistika silniční silniční závod 25. František Trkal
Cyklistika silniční silniční závod 27. Miloslav Kejval
Cyklistika silniční silniční závod 69. Pavel Padrnos
Házená muži 9. Družstvo ČSFR - házená muži 1992
Milan Folta, Peter Mesiarik, Petr Baumruk, Zdeněk Vaněk, Bohumír Prokop, Ján Sedláček, Martin Šetlík, Lubomír Švajlen, Luboš Hudák, Michal Tonar, Petr Házl, Peter Kakaščík, Peter Kalafut, Roman Bečvář, Zoltán Bergendi, Václav Lanča
Jachting 470 16. Družstvo ČSFR - jachting 1992
Radmila Dobnerová, Renata Srbová
Jachting Lechner 25. Patrik Hrdina
Jezdectví přeskok nedokončil Jiří Pecháček
Judo do 61 kg 9. Miroslava Jánošíková
Judo do 65 kg 9. Pavel Petřikov st.
Judo do 70 kg 17. Josef Věnsek
Judo do 95 kg 17. Jiří Sosna
Judo do 60 kg 23. Petr Šedivák
Lukostřelba jednotlivci 65. Martin Hámor
Moderní gymnastika víceboj 8. Lenka Hyblerová-Oulehlová
Moderní gymnastika víceboj 16. Jana Šrámková
Moderní pětiboj družstva 9. Družstvo ČSFR - moderní pětiboj 1992
Tomáš Fleissner, Jiří Prokopius, Petr Blažek
Moderní pětiboj jednotlivci 14. Petr Blažek
Moderní pětiboj jednotlivci 29. Tomáš Fleissner
Moderní pětiboj jednotlivci 57. Jiří Prokopius
Plavání 800 m volný způsob 6. Olga Šplíchalová
Plavání 200 m prsa 13. Radek Beinhauer
Plavání 400 m volný způsob 14. Olga Šplíchalová
Plavání 400 m polohový závod 14. Hana Černá-Netrefová
Plavání 400 m volný způsob 16. Hana Černá-Netrefová
Plavání 100 m volný způsob 18. Martina Moravcová
Plavání 100 m motýlek 19. Martina Moravcová
Plavání 200 m znak 19. Marcel Blažo
Plavání 200 m polohový závod 22. Hana Černá-Netrefová
Plavání 200 m znak 23. Rastislav Bizub
Plavání 200 m polohový závod 24. Lenka Maňhalová
Plavání 100 m znak 24. Rastislav Bizub
Plavání 100 m znak 26. Marcel Blažo
Plavání 50 m volný způsob 29. Martina Moravcová
Plavání 100 m prsa 29. Lenka Maňhalová
Plavání 200 m znak 30. Helena Straková
Plavání 100 m znak 30. Helena Straková
Plavání 100 m znak 31. Martina Moravcová
Plavání 100 m prsa 32. Radek Beinhauer
Rychlostní kanoistika K4 1000 m 4. Družstvo ČSFR - rychlostní kanoistika, K4 muži 1992
Attila Szabó, Róbert Erban, Juraj Kadnár, Jozef Turza
Rychlostní kanoistika C1 500 m 4. Slavomír Kňazovický
Rychlostní kanoistika K2 1000 m 7. Družstvo ČSFR - rychlostní kanoistika, K2 1000 m muži 1992
René Kučera, Petr Hruška
Rychlostní kanoistika C1 1000 m 8. Jan Bartůněk
Rychlostní kanoistika C2 500 m 8. Družstvo ČSFR - rychlostní kanoistika, C2 500 m muži 1992
Jan Bartůněk, Waldemar Fibigr
Rychlostní kanoistika K4 500 m semifinále Družstvo ČSFR - rychlostní kanoistika, K4 500 m ženy 1992
Pavlína Jobánková, Jitka Janáčková, Vladimíra Havelková, Ivana Vokurková
Rychlostní kanoistika K1 1000 m semifinále Róbert Erban
Rychlostní kanoistika K2 500 m semifinále Družstvo ČSFR - rychlostní kanoistika, K2 500 m ženy 1992
Pavlína Jobánková, Jitka Janáčková
Rychlostní kanoistika K1 500 m semifinále Attila Szabó
Rychlostní kanoistika K2 500 m semifinále Družstvo ČSFR - rychlostní kanoistika, K2 500 m muži 1992
Róbert Erban, Juraj Kadnár
Skoky do vody 3 m prkno 4. Heidemarie Bártová-Grecká
Sportovní gymnastika víceboj 24. Pavla Kinclová
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Iveta Poloková-Kopecká
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Martin Modlitba
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Daniela Břečková (Bártová)
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Arnold Bugár
Sportovní střelba trap 1. Petr Hrdlička
Sportovní střelba běžící terč 3. Luboš Račanský
Sportovní střelba vzduchová puška 4. Dagmar Bílková
Sportovní střelba trap 5. Pavel Kubec
Sportovní střelba sportovní malorážka 3 x 20 9. Lenka Koloušková
Sportovní střelba běžící terč 9. Miroslav Januš
Sportovní střelba vzduchová pistole 10. Stanislav Jirkal
Sportovní střelba skeet 11. Luboš Adamec
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 11. Petr Kůrka
Sportovní střelba vzduchová puška 13. Petr Kůrka
Sportovní střelba rychlopalná pistole 13. Jindřich Skupa
Sportovní střelba sportovní pistole 14. Jindřiška Šimková
Sportovní střelba skeet 16. Leoš Hlaváček
Sportovní střelba vzduchová puška 17. Lenka Koloušková
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 21. Milan Bakeš
Sportovní střelba sportovní pistole 21. Regina Jirkalová (Kodymová)
Sportovní střelba vzduchová puška 21. Dalimil Nejezchleba
Sportovní střelba skeet 21. David Valter
Sportovní střelba libovolná pistole 22. Stanislav Jirkal
Sportovní střelba vzduchová pistole 24. Jindřiška Šimková
Sportovní střelba sportovní malorážka 3 x 20 24. Dagmar Bílková
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 31. Miroslav Varga
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 31. Milan Bakeš
Sportovní střelba vzduchová pistole 47. Regina Jirkalová (Kodymová)
Stolní tenis čtyřhra 9. Družstvo ČSFR - stolní tenis, čtyřhra ženy 1992
Marie Hrachová, Jaroslava Mihočková
Stolní tenis dvouhra 9. Marie Hrachová
Stolní tenis dvouhra 17. Petr Korbel
Stolní tenis dvouhra 33. Roland Vími
Stolní tenis dvouhra 33. Tomáš Jančí
Synchronizované plavání jednotlivci 20. Lucie Svrčinová
Šerm kord družstva 9. Družstvo ČSFR - šerm, kord muži 1992
Jiří Douba, Roman Ječmínek, Aleš Depta, Michal Franc, Tomáš Kubíček
Šerm kord 16. Aleš Depta
Šerm kord 21. Jiří Douba
Šerm kord 35. Roman Ječmínek
Tenis čtyřhra 5. Družstvo ČSFR - tenis, čtyřhra ženy 1992
Jana Novotná, Andrea Strnadová
Tenis dvouhra 17. Helena Suková
Tenis dvouhra 33. Jana Novotná
Tenis dvouhra 33. Radka Zrubáková
Tenis dvouhra 33. Marián Vajda
Veslování skif 2. Václav Chalupa
Veslování párová čtyřka 6. Družstvo ČSFR - veslování, párová čtyřka ženy 1992
Ĺubica Novotníková-Kurhajcová, Michaela Burešová-Loukotová, Hana Kafková, Irena Soukupová
Veslování osma 8. Družstvo ČSFR - veslování, osma ženy 1992
Hana Dariusová, Sabina Telenská, Lenka Zavadilová, Eliška Jandová, Renata Beránková, Martina Šefčíková, Michaela Vávrová, Hana Žáková, Lenka Kováčová
Veslování čtyřka s kormidelníkem 10. Družstvo ČSFR - veslování, čtyřka s kormidelníkem muži 1992
Jan Kabrhel, Ivo Žerava, Martin Svoboda, Richard Krejčí, Petr Batěk
Veslování osma 12. Družstvo ČSFR - veslování, osma muži 1992
Jiří Pták, Jan Beneš, Dušan Businský, Pavel Menšík, Ondřej Holeček, Petr Blecha, Jiří Šefčík, Pavel Sokol, Radek Zavadil
Veslování dvojka s kormidelníkem opravné jízdy Družstvo ČSFR - veslování, dvojka s kormidelníkem muži 1992
Oldřich Hejdušek, Dušan Macháček, Michal Dalecký
Vodní pólo muži 12. Družstvo ČSFR - vodní pólo muži 1992
Štefan Kmeťo, Ladislav Vidumanský, Tomáš Bundschuh, Roman Polačik, Vidor Borsig, Eduard Balúch, Roman Bačík, Pavol Dindžík, Peter Horňák, Július Iždinský, Miroslav Jančich, Peter Veszelits
Vodní slalom C1 1. Lukáš Pollert
Vodní slalom C2 2. Družstvo ČSFR - vodní slalom, C2 muži 1992
Jiří Rohan, Miroslav Šimek
Vodní slalom C2 6. Družstvo ČSFR - vodní slalom, C2 muži 1992
Pavel Štercl, Petr Štercl
Vodní slalom C2 7. Družstvo ČSFR - vodní slalom, C2 muži 1992
Tomáš Petříček, Jan Petříček
Vodní slalom K1 7. Zdenka Grossmanová
Vodní slalom C1 8. Juraj Ontko
Vodní slalom K1 12. Štěpánka Hilgertová
Vodní slalom K1 20. Marcela Sadilová
Vodní slalom K1 23. Luboš Hilgert
Vodní slalom K1 24. Pavel Přindiš
Vodní slalom C1 29. Jakub Prüher
Vzpírání nad 110 kg 6. Jiří Zubrický
Vzpírání do 100 kg 12. Petr Krol
Vzpírání do 100 kg 14. Jaroslav Jokel
Vzpírání do 110 kg 16. Miloš Čiernik
Vzpírání do 82,5 kg 19. René Durbák
Zápas volný styl do 82 kg 5. Jozef Lohyňa
Zápas řecko-římský styl do 74 kg 7. Jaroslav Zeman
Zápas řecko-římský styl do 82 kg 8. Pavel Frinta
Zápas volný styl do 130 kg 2. kolo Juraj Štěch
Zápas řecko-římský styl do 63 kg 2. kolo Jindřich Vavrla
Zápas volný styl do 74 kg 3. kolo Milan Revický
Zápas volný styl do 90 kg 3. kolo Jozef Palatinus
Zpět na olympiádu »