Hry v Albertville byly posledními, které se konaly ve stejném roce jako letní. Nejvíce cenných kovů získala běžkyně na lyžích Ljubov Jegorovová, která v barvách SNS vybojovala tři zlaté a dvě stříbrné medaile. Jen o stříbro méně připadlo jejím norským kolegům Björnu Dähliemu a Vegardu Ulvangovi. Medailový žebříček zemí ovládlo Německo.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Alpské lyžování kombinace 8. Lucia Medzihradská
Alpské lyžování kombinace 15. Ludmila Milanová
Alpské lyžování sjezd 16. Lucia Medzihradská
Alpské lyžování slalom 16. Lucia Medzihradská
Alpské lyžování obří slalom 20. Lucia Medzihradská
Alpské lyžování slalom 24. Ludmila Milanová
Alpské lyžování sjezd 24. Ludmila Milanová
Alpské lyžování slalom 25. Peter Jurko
Alpské lyžování super G 27. Lucia Medzihradská
Alpské lyžování super G 34. Ludmila Milanová
Alpské lyžování sjezd 34. Marián Bíreš
Alpské lyžování obří slalom 34. Marián Bíreš
Alpské lyžování super G 37. Marián Bíreš
Alpské lyžování obří slalom 37. Peter Jurko
Alpské lyžování super G 39. Peter Jurko
Alpské lyžování slalom nedokončil Marián Bíreš
Alpské lyžování kombinace nedokončil Peter Jurko
Alpské lyžování obří slalom nedokončila Ludmila Milanová
Alpské lyžování kombinace nedokončil Marián Bíreš
Běh na lyžích 50 km volně 6. Radim Nyč
Běh na lyžích štafeta 4x5 km 6. Družstvo ČSFR - běh na lyžích, štafeta ženy 1992
Kateřina Neumannová, Ĺubomíra Balážová, Alžběta Havrančíková, Iveta Zelingerová (Fořtová)
Běh na lyžích štafeta 4x10 km 7. Družstvo ČSFR - běh na lyžích, štafeta muži 1992
Pavel Benc, Václav Korunka, Radim Nyč, Luboš Buchta
Běh na lyžích 50 km volně 8. Pavel Benc
Běh na lyžích 5 km klasicky 11. Ĺubomíra Balážová
Běh na lyžích 30 km volně 11. Alžběta Havrančíková
Běh na lyžích 15 km klasicky 13. Ĺubomíra Balážová
Běh na lyžích 30 km klasicky 13. Luboš Buchta
Běh na lyžích 50 km volně 13. Václav Korunka
Běh na lyžích 5 km klasicky 13. Kateřina Neumannová
Běh na lyžích kombinace 14. Václav Korunka
Běh na lyžích 15 km klasicky 14. Kateřina Neumannová
Běh na lyžích kombinace 17. Alžběta Havrančíková
Běh na lyžích 10 km klasicky 17. Václav Korunka
Běh na lyžích 15 km klasicky 18. Zora Simčáková
Běh na lyžích 5 km klasicky 18. Iveta Zelingerová (Fořtová)
Běh na lyžích 30 km klasicky 18. Jiří Teplý
Běh na lyžích kombinace 22. Kateřina Neumannová
Běh na lyžích 30 km volně 22. Iveta Zelingerová (Fořtová)
Běh na lyžích kombinace 24. Iveta Zelingerová (Fořtová)
Běh na lyžích 30 km klasicky 24. Martin Petrásek
Běh na lyžích kombinace 25. Radim Nyč
Běh na lyžích kombinace 26. Ĺubomíra Balážová
Běh na lyžích 30 km volně 30. Zora Simčáková
Běh na lyžích 30 km volně 33. Anna Janoušková
Běh na lyžích kombinace 33. Pavel Benc
Běh na lyžích 10 km klasicky 33. Radim Nyč
Běh na lyžích 15 km klasicky 33. Anna Janoušková
Běh na lyžích 5 km klasicky 34. Alžběta Havrančíková
Běh na lyžích 10 km klasicky 41. Pavel Benc
Běh na lyžích kombinace 55. Martin Petrásek
Běh na lyžích 10 km klasicky 66. Martin Petrásek
Biatlon 7,5 km 5. Jiřina Pelcová (Adamičková)
Biatlon štafeta 4x7,5 km 7. Družstvo ČSFR - biatlon, štafeta muži 1992
Ivan Masařík, Martin Rypl, Tomáš Kos, Jiří Holubec
Biatlon štafeta 3x7,5 km 8. Družstvo ČSFR - biatlon, štafeta ženy 1992
Jiřina Pelcová (Adamičková), Jana Kulhavá, Gabriela Sůvová
Biatlon 10 km 12. Ivan Masařík
Biatlon 20 km 15. Jiří Holubec
Biatlon 7,5 km 18. Gabriela Sůvová
Biatlon 10 km 22. Tomáš Kos
Biatlon 10 km 23. Jiří Holubec
Biatlon 20 km 23. Tomáš Kos
Biatlon 15 km 23. Jiřina Pelcová (Adamičková)
Biatlon 20 km 25. Martin Rypl
Biatlon 7,5 km 41. Iveta Knížková
Biatlon 15 km 43. Jana Kulhavá
Biatlon 10 km 50. Martin Rypl
Biatlon 15 km 56. Gabriela Sůvová
Biatlon 15 km 60. Petra Nosková
Biatlon 7,5 km 62. Helena Černohorská
Biatlon 20 km 66. Ivan Masařík
Boby čtyřbob 21. Družstvo ČSFR - čtyřboby 1992
Pavel Puškár, Jiří Džmura, Roman Hrabaň, Karel Dostál
Boby dvojbob 25. Družstvo ČSFR - dvojboby 1992
Jiří Džmura, Roman Hrabaň
Boby dvojbob 31. Družstvo ČSFR - dvojboby 1992
Zdeněk Kohout, Petr Ramseidl
Krasobruslení jednotlivci 3. Petr Barna
Krasobruslení sportovní dvojice 4. Družstvo ČSFR - krasobruslení, sportovní dvojice 1992
Radka Kovaříková, René Novotný
Krasobruslení taneční páry 10. Družstvo ČSFR - krasobruslení, taneční páry 1992
Kateřina Mrázová, Martin Šimeček
Krasobruslení jednotlivci 11. Lenka Kulovaná
Lední hokej muži 3. Družstvo ČSFR - lední hokej 1992
Miloslav Hořava, Igor Liba, Petr Bříza, Oldřich Svoboda, Jaromír Dragan, Drahomír Kadlec, Róbert Švehla, Jiří Šlégr, Leo Gudas, Bedřich Ščerban, Richard Šmehlík, Robert Lang, Petr Rosol, Otakar Janecký, Kamil Kašťák, Ladislav Lubina, Patrik Augusta, Tomáš Jelínek, Petr Hrbek, Richard Žemlička, Radek Ťoupal, Peter Veselovský, František Procházka
Rychlobruslení 10 000 m 25. Jiří Kyncl
Rychlobruslení 5000 m 27. Jiří Kyncl
Rychlobruslení 10 000 m 28. Jiří Musil
Rychlobruslení 5000 m 30. Jiří Musil
Rychlobruslení 500 m 39. Jiří Kyncl
Rychlobruslení 500 m 41. Jiří Musil
Saně dvojice 15. Družstvo ČSFR - saně, dvojice 1992
Petr Urban, Jan Kohoutek
Saně jednotlivci 17. Petra Matěchová
Saně jednotlivci 19. Petr Urban
Saně jednotlivci 20. Jan Kohoutek
Saně jednotlivci 20. Mária Jasenčáková
Severská kombinace družstva 6. Družstvo ČSFR - severská kombinace 1992
Milan Kučera, František Máka, Josef Kovařík
Severská kombinace individuální závod 15. František Máka
Severská kombinace individuální závod 17. Josef Kovařík
Severská kombinace individuální závod 41. Martin Bayer
Severská kombinace individuální závod nedokončil Milan Kučera
Skok na lyžích družstva 3. Družstvo ČSFR - skoky na lyžích 1992
Tomáš Goder, František Jež, Jiří Parma, Jaroslav Sakala
Skok na lyžích velký můstek 5. Jiří Parma
Skok na lyžích střední můstek 10. Jiří Parma
Skok na lyžích velký můstek 13. František Jež
Skok na lyžích střední můstek 15. Jaroslav Sakala
Skok na lyžích velký můstek 20. Tomáš Goder
Skok na lyžích střední můstek 23. František Jež
Skok na lyžích velký můstek 41. Jaroslav Sakala
Skok na lyžích střední můstek 48. Tomáš Goder
Zpět na olympiádu »