Na hrách v Soulu se poprvé po dlouhé době sešla až na pár výjimek kompletní elita. Největší hvězdou se stala východoněmecká plavkyně Kristin Ottová se šesti zlatými medailemi, Američan Matt Biondi vylovil z bazénu sedm kovů včetně pěti nejcennějších. Nejúspěšnější zemí byl Sovětský svaz, Československo získalo osm medailí. Hry poznamenala řada dopingových skandálů v čele s kanadským sprinterem Benem Johnsonem.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika 20 km chůze 1. Jozef Pribilinec
Atletika hod oštěpem 2. Jan Železný
Atletika 20 km chůze 5. Roman Mrázek
Atletika vrh koulí 5. Remigius Machura
Atletika hod diskem 6. Zdeňka Šilhavá (Bartoňová)
Atletika hod diskem 6. Gejza Valent
Atletika trojskok 7. Ivan Slanař
Atletika sedmiboj 9. Zuzana Lajbnerová
Atletika 50 km chůze 10. Pavol Szikora
Atletika skok o tyči 11. Zdeněk Lubenský
Atletika hod diskem 12. Imrich Bugár
Atletika 50 km chůze 12. Pavol Blažek
Atletika 20 km chůze 15. Pavol Blažek
Atletika skok do výšky 15. Róbert Ruffíni
Atletika 50 km chůze 17. Roman Mrázek
Atletika desetiboj 20. Roman Hrabaň
Atletika desetiboj 28. Věroslav Valenta
Atletika maraton 45. Ludmila Melicherová
Atletika maraton 55. Karel David
Atletika 110 m překážek semifinále Jiří Hudec
Atletika trojskok kvalifikace Milan Mikuláš
Atletika 10 000 m rozběh Martin Vrábel
Atletika hod oštěpem kvalifikace Zdeněk Nenadál
Atletika 1500 m rozběh Jan Kubista
Atletika 400 m překážek rozběh Jozef Kucej
Atletika maraton nedokončil Martin Vrábel
Basketbal ženy 8. Družstvo ČSSR - basketbal ženy 1988
Anna Kotočová-Janoštinová, Erika Dobrovičová-Buriánová, Eva Berková, Alena Kašová, Eva Kalužáková, Eva Křížová, Hana Zarevúcká, Irma Valová, Ivana Nováková, Svatava Kysilková, Zora Brziaková, Zuzana Hájková
Box nad 91 kg 5. Peter Hrivňák
Box do 91 kg 9. Rudolf Gavenčiak
Box do 71 kg 9. Michal Franek
Cyklistika dráhová sprint 5. Vratislav Šustr
Cyklistika dráhová stíhací závod družstev 5. Družstvo ČSSR - cyklistika dráhová, stíhací závod 1988
Svatopluk Buchta, Pavel Tesař, Zbyněk Fiala, Pavel Soukup, Aleš Trčka
Cyklistika dráhová bodovací závod 23. Luboš Lom
Cyklistika dráhová stíhací závod 1. kolo Roman Čermák
Cyklistika silniční časovka družstev 8. Družstvo ČSSR - silniční cyklistika muži 1988
Vladimír Hrůza, Vladimír Kinšt, Milan Křen, Jozef Regec
Cyklistika silniční silniční závod 10. Jozef Regec
Cyklistika silniční silniční závod 47. Luděk Štyks
Cyklistika silniční silniční závod 61. Luboš Lom
Házená ženy 5. Družstvo ČSSR - házená ženy 1988
Alena Damitšová, Anna Hradská, Božena Mažgútová, Daniela Trandžíková-Nováková, Gabriela Sabadošová, Irena Tomašovičová, Jana Stašová, Júlia Kolečániová, Lenka Pospíšilová, Mária Ďurišinová, Marie Šmídová, Marta Pösová, Monika Hejtmánková, Petra Lupačová, Zuzana Budayová
Házená muži 6. Družstvo ČSSR - házená muži 1988
František Štika, Jan Novák, Jiří Kotrč, Jozef Škandík, Karel Jindřichovský, Libor Sovadina, Michal Barda, Milan Brestovanský, Milan Folta, Miroslav Bajgar, Peter Mesiarik, Petr Baumruk, Tomáš Bartek, Zdeněk Vaněk
Judo do 95 kg 5. Jiří Sosna
Judo do 60 kg 7. Petr Šedivák
Judo do 65 kg 12. Pavel Petřikov st.
Moderní gymnastika víceboj 12. Denisa Sokolovská
Moderní gymnastika víceboj kvalifikace Lenka Hyblerová-Oulehlová
Moderní pětiboj družstva 6. Družstvo ČSSR - moderní pětiboj 1988
Milan Kadlec, Tomáš Fleissner, Jiří Prokopius
Moderní pětiboj jednotlivci 11. Milan Kadlec
Moderní pětiboj jednotlivci 19. Tomáš Fleissner
Moderní pětiboj jednotlivci 29. Jiří Prokopius
Plavání 200 m prsa 12. Radek Beinhauer
Plavání štafeta 4x100 m polohový závod 13. Družstvo ČSSR - plavání, štafeta 4x100 m polohový závod muži 1988
Radek Beinhauer, Petr Kladiva, Pavel Vokoun, Robert Wolf
Plavání 200 m prsa 15. Alexander Marček
Plavání 400 m polohový závod 19. Ondřej Bureš
Plavání 100 m motýlek 21. Robert Wolf
Plavání 200 m motýlek 22. Ondřej Bureš
Plavání 50 m volný způsob 23. Petr Kladiva
Plavání 100 m prsa 25. Radek Beinhauer
Plavání 100 m volný způsob 26. Petr Kladiva
Plavání 100 m prsa 28. Alexander Marček
Plavání 200 m znak 28. Pavel Vokoun
Plavání 100 m znak 30. Pavel Vokoun
Rychlostní kanoistika K1 500 m 6. Attila Szabó
Rychlostní kanoistika K1 1000 m 7. Attila Szabó
Rychlostní kanoistika C1 1000 m 7. Peter Páleš
Rychlostní kanoistika C1 500 m 8. Petr Procházka
Rychlostní kanoistika C2 500 m 9. Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, C2 500 m muži 1988
Petr Procházka, Alan Lohniský
Rychlostní kanoistika K1 500 m semifinále Hana Pleskačová
Rychlostní kanoistika K2 500 m semifinále Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, K2 muži 1988
Pavel Havelka, Jan Boháč
Rychlostní kanoistika C2 1000 m semifinále Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, C2 1000 m muži 1988
Waldemar Fibigr, Tomáš Křivánek
Sportovní gymnastika bradla 6. Iveta Poloková-Kopecká
Sportovní gymnastika víceboj družstva 7. Družstvo ČSSR - sportovní gymnastika ženy 1988
Iveta Poloková-Kopecká, Hana Říčná, Alena Dřevjaná, Ivona Krmelová, Martina Velíšková, Jana Vejrková
Sportovní gymnastika víceboj 17. Iveta Poloková-Kopecká
Sportovní gymnastika víceboj 26. Alena Dřevjaná
Sportovní gymnastika víceboj 29. Hana Říčná
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Ivona Krmelová
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Jana Vejrková
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Martina Velíšková
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 1. Miroslav Varga
Sportovní střelba trap 2. Miloslav Bednařík
Sportovní střelba běžící terč 4. Ján Kermiet
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 4. Pavel Soukeník
Sportovní střelba vzduchová pistole 6. Miroslav Růžička
Sportovní střelba vzduchová puška 11. Petr Kůrka
Sportovní střelba běžící terč 12. Luboš Račanský
Sportovní střelba skeet 13. Leoš Hlaváček
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 15. Pavel Soukeník
Sportovní střelba sportovní malorážka 3 x 20 16. Dagmar Bílková
Sportovní střelba libovolná pistole 16. Miroslav Růžička
Sportovní střelba sportovní malorážka 3 x 20 16. Lenka Koloušková
Sportovní střelba vzduchová puška 17. Pavel Soukeník
Sportovní střelba sportovní pistole 18. Yvonna Ježová
Sportovní střelba skeet 20. Petr Málek
Sportovní střelba vzduchová puška 22. Lenka Koloušková
Sportovní střelba rychlopalná pistole 26. Břetislav Putna
Sportovní střelba vzduchová pistole 27. Yvonna Ježová
Sportovní střelba skeet 27. Luboš Adamec
Sportovní střelba vzduchová puška 30. Dagmar Bílková
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 32. Petr Kůrka
Stolní tenis dvouhra 4. Marie Hrachová
Stolní tenis čtyřhra 5. Družstvo ČSSR - stolní tenis, čtyřhra ženy 1988
Marie Hrachová, Renata Kasalová
Stolní tenis dvouhra 9. Renata Kasalová
Stolní tenis dvouhra základní skupina Jindřich Panský
Stolní tenis dvouhra základní skupina Alena Šafářová
Tenis dvouhra 1. Miloslav Mečíř
Tenis čtyřhra 2. Družstvo ČSSR - tenis, čtyřhra ženy 1988
Jana Novotná, Helena Suková
Tenis čtyřhra 3. Družstvo ČSSR - tenis, čtyřhra muži 1988
Miloslav Mečíř, Milan Šrejber
Tenis dvouhra 17. Jana Novotná
Tenis dvouhra 17. Helena Suková
Tenis dvouhra 33. Regina Rajchrtová
Tenis dvouhra 33. Milan Šrejber
Veslování párová čtyřka 5. Družstvo ČSSR - veslování, párová čtyřka ženy 1988
Ĺubica Novotníková-Kurhajcová, Irena Soukupová, Hana Krejčová, Blanka Mikysková
Veslování dvojka s kormidelníkem 7. Družstvo ČSSR - veslování, dvojka s kormidelníkem muži 1988
Jan Kabrhel, Jiří Pták, Milan Škopek
Veslování čtyřka s kormidelníkem 8. Družstvo ČSSR - veslování, čtyřka s kormidelníkem muži 1988
Milan Doleček st., Oldřich Hejdušek, Petr Hlídek, Dušan Macháček, Michal Šubrt
Veslování párová čtyřka 11. Družstvo ČSSR - veslování, párová čtyřka muži 1988
Václav Chalupa, Martin Tichý, Jiří Jakoubek, Pavel Lůžek
Veslování skif 12. Michaela Burešová-Loukotová
Vzpírání nad 110 kg 5. Petr Hudeček
Vzpírání do 100 kg neklasifikován Juraj Dudáš
Vzpírání nad 110 kg neklasifikován Jiří Zubrický
Vzpírání do 100 kg neklasifikován Miloš Čiernik
Vzpírání do 110 kg neklasifikován Anton Baraniak
Zápas volný styl do 85 kg 3. Jozef Lohyňa
Zápas řecko-římský styl do 52 kg 6. Tibor Jankovics
Zápas řecko-římský styl do 130 kg 2. kolo Lubomír David
Zápas řecko-římský styl do 74 kg 2. kolo Jaroslav Zeman
Zápas řecko-římský styl do 100 kg 2. kolo Dušan Masár
Zápas volný styl do 57 kg 2. kolo Jozef Schwendtner
Zápas řecko-římský styl do 82 kg 2. kolo Pavel Frinta
Zápas volný styl do 130 kg 2. kolo Miroslav Luberda
Zápas volný styl do 100 kg 3. kolo Július Strnisko
Zpět na olympiádu »