Nejvýraznějšími osobnostmi her v Calgary, které se protáhly na současných šestnáct dnů, byli díky třem zlatým finský skokan na lyžích Matti Nykänen a nizozemská rychlobruslařka Yvonne van Gennipová. Obdobně zaujali i britský skokan na lyžích Eddie Edwards a jamajští bobisté, ačkoli skončili na opačném pólu výsledkové listiny. Nejvíce medailí si odvezli reprezentanti Sovětského svazu.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Alpské lyžování kombinace 5. Lenka Kebrlová
Alpské lyžování kombinace 5. Peter Jurko
Alpské lyžování kombinace 6. Lucia Medzihradská
Alpské lyžování kombinace 8. Adrián Bíreš
Alpské lyžování sjezd 10. Lucia Medzihradská
Alpské lyžování slalom 12. Lenka Kebrlová
Alpské lyžování slalom 13. Peter Jurko
Alpské lyžování slalom 13. Lucia Medzihradská
Alpské lyžování slalom 15. Adrián Bíreš
Alpské lyžování obří slalom 20. Lucia Medzihradská
Alpské lyžování obří slalom 23. Lenka Kebrlová
Alpské lyžování super G 23. Adrián Bíreš
Alpské lyžování sjezd 24. Ludmila Milanová
Alpské lyžování super G 27. Peter Jurko
Alpské lyžování super G 29. Ludmila Milanová
Alpské lyžování sjezd 29. Peter Jurko
Alpské lyžování sjezd 33. Adrián Bíreš
Alpské lyžování obří slalom 33. Peter Jurko
Alpské lyžování kombinace nedokončila Ludmila Milanová
Alpské lyžování obří slalom nedokončil Adrián Bíreš
Alpské lyžování slalom nedokončila Ludmila Milanová
Alpské lyžování obří slalom nedokončila Ludmila Milanová
Běh na lyžích štafeta 4x10 km 3. Družstvo ČSSR - běh na lyžích, štafeta muži 1988
Pavel Benc, Václav Korunka, Radim Nyč, Ladislav Švanda
Běh na lyžích štafeta 4x5 km 7. Družstvo ČSSR - běh na lyžích, štafeta ženy 1988
Ĺubomíra Balážová, Alžběta Havrančíková, Viera Klimková, Ivana Rádlová
Běh na lyžích 20 km volně 13. Alžběta Havrančíková
Běh na lyžích 50 km volně 15. Ladislav Švanda
Běh na lyžích 30 km klasicky 17. Ladislav Švanda
Běh na lyžích 20 km volně 17. Viera Klimková
Běh na lyžích 15 km klasicky 19. Ladislav Švanda
Běh na lyžích 50 km volně 20. Radim Nyč
Běh na lyžích 5 km klasicky 22. Viera Klimková
Běh na lyžích 50 km volně 23. Petr Lisičan
Běh na lyžích 30 km klasicky 25. Radim Nyč
Běh na lyžích 10 km klasicky 27. Ĺubomíra Balážová
Běh na lyžích 50 km volně 27. Pavel Benc
Běh na lyžích 15 km klasicky 28. Václav Korunka
Běh na lyžích 30 km klasicky 29. Petr Lisičan
Běh na lyžích 5 km klasicky 29. Alžběta Havrančíková
Běh na lyžích 5 km klasicky 30. Ĺubomíra Balážová
Běh na lyžích 10 km klasicky 31. Alžběta Havrančíková
Běh na lyžích 30 km klasicky 32. Martin Petrásek
Běh na lyžích 20 km volně 33. Ĺubomíra Balážová
Běh na lyžích 20 km volně 34. Ivana Rádlová
Běh na lyžích 10 km klasicky 35. Viera Klimková
Běh na lyžích 5 km klasicky 38. Ivana Rádlová
Běh na lyžích 15 km klasicky 41. Pavel Benc
Běh na lyžích 15 km klasicky 43. Martin Petrásek
Biatlon štafeta 4x7,5 km 11. Družstvo ČSSR - biatlon, štafeta muži 1988
Tomáš Kos, Jiří Holubec, Jan Matouš, František Chládek
Biatlon 20 km 14. Jan Matouš
Biatlon 10 km 16. Jan Matouš
Biatlon 20 km 22. Tomáš Kos
Biatlon 10 km 24. Tomáš Kos
Biatlon 10 km 28. Jiří Holubec
Biatlon 20 km 32. Jiří Holubec
Biatlon 10 km 34. Jaromír Šimůnek
Biatlon 20 km 44. František Chládek
Krasobruslení jednotlivci 13. Petr Barna
Krasobruslení taneční páry 15. Družstvo ČSSR - krasobruslení, taneční páry 1988
Ivan Havránek, Viera Řeháková
Krasobruslení jednotlivci 20. Iveta Voralová
Krasobruslení sportovní dvojice nedokončili Družstvo ČSSR - krasobruslení, sportovní dvojice 1988
René Novotný, Lenka Knapová
Lední hokej muži 6. Družstvo ČSSR - lední hokej 1988
Jaromír Šindel, Miloslav Hořava, Jaroslav Benák, Eduard Uvíra, Vladimír Růžička, Jiří Hrdina, Igor Liba, Jiří Lála, Dušan Pašek, Petr Bříza, Bedřich Ščerban, Petr Rosol, Dominik Hašek, Antonín Stavjaňa, Jiří Doležal, Mojmír Božík, Rudolf Suchánek, Jiří Šejba, Oto Haščák, Rostislav Vlach, Petr Vlk, David Volek, Radim Raděvič
Rychlobruslení 10 000 m 16. Jiří Kyncl
Rychlobruslení 5000 m 25. Jiří Kyncl
Rychlobruslení 1500 m 34. Jiří Kyncl
Saně dvojice 13. Družstvo ČSSR - saně, dvojice 1988
Petr Urban, Luboš Jíra st.
Saně jednotlivci 16. Petr Urban
Saně jednotlivci 21. Luboš Jíra st.
Severská kombinace družstva 6. Družstvo ČSSR - severská kombinace 1988
Miroslav Kopal, Ladislav Patráš, Ján Klimko
Severská kombinace individuální závod 7. Miroslav Kopal
Severská kombinace individuální závod 21. Ladislav Patráš
Severská kombinace individuální závod 27. Ján Klimko
Severská kombinace individuální závod 30. František Repka
Skok na lyžích střední můstek 2. Pavel Ploc
Skok na lyžích střední můstek 3. Jiří Malec
Skok na lyžích družstva 4. Družstvo ČSSR - skoky na lyžích 1988
Jiří Malec, Jiří Parma, Pavel Ploc, Ladislav Dluhoš
Skok na lyžích velký můstek 5. Pavel Ploc
Skok na lyžích střední můstek 5. Jiří Parma
Skok na lyžích střední můstek 14. Ladislav Dluhoš
Skok na lyžích velký můstek 14. Ladislav Dluhoš
Skok na lyžích velký můstek 24. Jiří Malec
Skok na lyžích velký můstek 29. Jiří Parma
Zpět na olympiádu »