Nejzářivější hvězdou prvních her v některé ze zemí východního bloku se stala finská běžkyně na lyžích Marja-Liisa Hämäläinenová, která si ze Sarajeva odvezla tři zlata. Famózní volnou jízdou uchvátil diváky britský krasobruslařský taneční pár Jayne Torvillová, Christopher Dean. Medailovému pořadí zemí vévodili sportovci z tehdejší NDR. Následující dekádu byla většina sportovišť zničena při válečném konfliktu v bývalé Jugoslávii.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Alpské lyžování sjezd 3. Olga Charvátová-Křížová
Alpské lyžování sjezd 5. Jana Gantnerová-Šoltýsová
Alpské lyžování obří slalom 8. Olga Charvátová-Křížová
Alpské lyžování slalom 10. Olga Charvátová-Křížová
Alpské lyžování sjezd 24. Ivana Valešová
Alpské lyžování obří slalom 26. Alexandra Mařasová
Alpské lyžování obří slalom 28. Ivana Valešová
Alpské lyžování obří slalom nedokončila Jana Gantnerová-Šoltýsová
Alpské lyžování slalom nedokončila Ivana Valešová
Alpské lyžování slalom nedokončila Alexandra Mařasová
Běh na lyžích štafeta 4x5 km 2. Družstvo ČSSR - běh na lyžích, štafeta ženy 1984
Blanka Paulů, Květa Pecková-Jeriová, Gabriela Soukalová-Svobodová, Dagmar Hromádková-Švubová
Běh na lyžích 5 km klasicky 3. Květa Pecková-Jeriová
Běh na lyžích 20 km klasicky 4. Blanka Paulů
Běh na lyžích 10 km klasicky 10. Květa Pecková-Jeriová
Běh na lyžích 20 km klasicky 12. Květa Pecková-Jeriová
Běh na lyžích 10 km klasicky 13. Blanka Paulů
Běh na lyžích 5 km klasicky 13. Blanka Paulů
Běh na lyžích 10 km klasicky 14. Gabriela Soukalová-Svobodová
Běh na lyžích 5 km klasicky 15. Gabriela Soukalová-Svobodová
Běh na lyžích 20 km klasicky 16. Anna Pasiarová
Běh na lyžích 5 km klasicky 20. Dagmar Hromádková-Švubová
Běh na lyžích 50 km klasicky 23. Miloslav Bečvář
Běh na lyžích 20 km klasicky 24. Viera Klimková
Běh na lyžích 30 km klasicky 27. Miloslav Bečvář
Běh na lyžích 10 km klasicky 27. Anna Pasiarová
Běh na lyžích 15 km klasicky 29. Miloslav Bečvář
Běh na lyžích 30 km klasicky 34. Pavel Benc
Běh na lyžích 15 km klasicky 46. Pavel Benc
Biatlon štafeta 4x7,5 km 6. Družstvo ČSSR - biatlon, štafeta muži 1984
Peter Zelinka, Jaromír Šimůnek, Zdeněk Hák, Jan Matouš
Biatlon 10 km 9. Jan Matouš
Biatlon 20 km 10. Jan Matouš
Biatlon 10 km 13. Vítězslav Jureček
Biatlon 20 km 15. Zdeněk Hák
Biatlon 10 km 23. Zdeněk Hák
Biatlon 20 km 25. Jaromír Šimůnek
Krasobruslení jednotlivci 3. Jozef Sabovčík
Krasobruslení taneční páry 13. Družstvo ČSSR - krasobruslení, taneční páry 1984
Jindra Holá, Karol Foltán
Lední hokej muži 2. Družstvo ČSSR - lední hokej 1984
Jaromír Šindel, Jiří Králík, Radoslav Svoboda, Arnold Kadlec, Miloslav Hořava, Jaroslav Benák, Eduard Uvíra, Milan Chalupa, Vladimír Růžička, Dárius Rusnák, Jiří Hrdina, Vincent Lukáč, Pavel Richter, Igor Liba, Jiří Lála, Vladimír Caldr, Dušan Pašek, František Černík, Vladimír Kýhos, Jaroslav Korbela
Saně jednotlivci 12. Mária Jasenčáková
Saně dvojice 14. Družstvo ČSSR - saně, dvojice 1984
Martin Förster, Stanislav Ptáčník
Saně jednotlivci 18. Martin Förster
Saně jednotlivci 23. Stanislav Ptáčník
Severská kombinace individuální závod 22. Ján Klimko
Severská kombinace individuální závod 25. Vladimír Frák
Skok na lyžích velký můstek 3. Pavel Ploc
Skok na lyžích velký můstek 8. Vladimír Podzimek
Skok na lyžích střední můstek 10. Jiří Parma
Skok na lyžích velký můstek 12. Ladislav Dluhoš
Skok na lyžích střední můstek 14. Pavel Ploc
Skok na lyžích velký můstek 23. Jiří Parma
Skok na lyžích střední můstek 39. Vladimír Podzimek
Skok na lyžích střední můstek 42. Martin Švagerko
Zpět na olympiádu »