Z důvodu bojkotu olympiády ze strany Západu se her zúčastnilo pouze osmdesát zemí, nejméně od roku 1956. Kvůli sovětské invazi v Afghánistánu chyběli v Moskvě reprezentanti USA, SRN, Japonska a dalších velmocí. I proto dominovali sportovci z východního bloku v čele se Sovětským svazem. Domácí gymnasta Alexandr Diťatin získal osm medailí včetně tří zlatých, českoslovenští sportovci si odvezli čtrnáct cenných kovů.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika hod diskem 2. Imrich Bugár
Atletika 400 m 2. Jarmila Kratochvílová
Atletika skok do dálky 6. Jarmila Nygrýnová
Atletika 1500 m 6. Jozef Plachý
Atletika štafeta 4x400 m 7. Družstvo ČSSR - atletika, štafeta 4x400 m muži 1980
Josef Lomický, Dušan Malovec, František Břečka, Karel Kolář
Atletika vrh koulí 7. Jaromír Vlk
Atletika 5000 m 9. Jiří Sýkora
Atletika 3000 m překážek 10. Dušan Moravčík
Atletika 50 km chůze 10. Pavol Blažek
Atletika vrh koulí 10. Zdeňka Šilhavá (Bartoňová)
Atletika pětiboj 11. Marcela Koblasová
Atletika hod diskem 11. Zdeňka Šilhavá (Bartoňová)
Atletika hod kladivem 12. Jiří Chamrád
Atletika 50 km chůze 13. Juraj Benčík
Atletika 20 km chůze 14. Pavol Blažek
Atletika 20 km chůze 20. Jozef Pribilinec
Atletika 50 km chůze diskvalifikován Jaromír Vaňous
Atletika maraton nedokončil Vlastimil Zwiefelhofer
Atletika 200 m meziběh František Břečka
Atletika maraton nedokončil Josef Jánský
Atletika trojskok kvalifikace Jan Leitner
Atletika 110 m překážek rozběh Július Ivan
Atletika 400 m semifinále Karel Kolář
Atletika 20 km chůze diskvalifikován Juraj Benčík
Atletika 10 000 m rozběh Jiří Sýkora
Basketbal muži 9. Družstvo ČSSR - basketbal muži 1980
Gustav Hraška, Jiří Pospíšil, Kamil Brabenec, Stanislav Kropilák, Zdeněk Douša, Zdeněk Kos, Dušan Žáček, Jaroslav Skála, Pavol Bojanovský, Peter Rajniak, Vlastibor Klimeš, Vlastimil Havlík
Box do 71 kg 3. Ján Franek
Box do 67 kg 17. Miroslav Pavlov
Box do 57 kg 17. Miroslav Šandor
Cyklistika dráhová stíhací závod družstev 3. Družstvo ČSSR - cyklistika dráhová, stíhací závod 1980
Teodor Černý, Martin Penc, Jiří Pokorný, Igor Sláma
Cyklistika dráhová sprint 4. Anton Tkáč
Cyklistika dráhová 1 km s pevným startem 7. Petr Kocek
Cyklistika dráhová stíhací závod 8. Martin Penc
Cyklistika silniční časovka družstev 3. Družstvo ČSSR - silniční cyklistika muži 1980
Michal Klasa, Vlastibor Konečný, Alipi Kostadinov, Jiří Škoda
Cyklistika silniční silniční závod 13. Jiří Škoda
Cyklistika silniční silniční závod 17. Vlastibor Konečný
Cyklistika silniční silniční závod 37. Ladislav Ferebauer
Cyklistika silniční silniční závod nedokončil Michal Klasa
Fotbal muži 1. Družstvo ČSSR - fotbal 1980
Jan Berger, František Kunzo, Verner Lička, Luděk Macela, Josef Mazura, Petr Němec, Jaroslav Netolička, Luboš Pokluda, Libor Radimec, Oldřich Rott, Zdeněk Rygel, Stanislav Seman, Jindřich Svoboda, Zdeněk Šreiner, František Štambachr, Rostislav Václavíček, Ladislav Vízek
Házená ženy 5. Družstvo ČSSR - házená ženy 1980
Daniela Trandžíková-Nováková, Alena Horalová, Elena Boledovičová, Elena Brezányová, Jana Kuťková, Jolana Neméthová, Katarína Lamrichová, Mária Končeková, Milena Foltýnová, Petra Komínková, Priska Polačeková, Věra Datínská, Viola Pavlasová
Jachting Létající Holanďan 12. Družstvo ČSSR - jachting 1980
Václav Brandejs, Ivan Brandejs
Jachting Finn 14. Josef Šenkýř
Judo nad 95 kg 3. Vladimír Kocman
Judo do 60 kg 5. Pavel Petřikov st.
Judo do 65 kg 7. Jaroslav Kříž
Judo do 78 kg 12. Vladimír Bárta
Judo do 95 kg 19. Jaroslav Nikodým
Lukostřelba jednotlivci 4. Zdenka Rousková-Padevětová
Lukostřelba jednotlivci 20. Jitka Dolejší
Lukostřelba jednotlivci 24. František Hadaš
Moderní pětiboj družstva 6. Družstvo ČSSR - moderní pětiboj 1980
Jan Bártů, Milan Kadlec, Bohumil Starnovský
Moderní pětiboj jednotlivci 8. Milan Kadlec
Moderní pětiboj jednotlivci 16. Jan Bártů
Moderní pětiboj jednotlivci 26. Bohumil Starnovský
Plavání 100 m znak 4. Miloslav Rolko
Plavání 200 m prsa 5. Irena Fleissnerová
Plavání 400 m volný způsob 5. Daniel Machek
Plavání 400 m polohový závod 6. Miloslav Rolko
Plavání 400 m polohový závod 8. Daniel Machek
Plavání 200 m znak rozplavba Miloslav Rolko
Plavání 200 m volný způsob rozplavba Radek Havel
Plavání štafeta 4x200 m volný způsob rozplavba Družstvo ČSSR - plavání, štafeta 4x200 m volný způsob muži 1980
Miloslav Rolko, Daniel Machek, Petr Adamec, Radek Havel
Plavání 1500 m volný způsob rozplavba Daniel Machek
Plavání 400 m volný způsob rozplavba Petr Adamec
Plavání 100 m motýlek rozplavba Miloslav Rolko
Plavání 400 m volný způsob rozplavba Radek Havel
Plavání 200 m volný způsob rozplavba Petr Adamec
Plavání 100 m prsa rozplavba Irena Fleissnerová
Pozemní hokej ženy 2. Družstvo ČSSR - pozemní hokej ženy 1980
Milada Blažková, Jiřina Čermáková, Jiřina Hájková, Berta Hrubá, Ida Hubáčková, Jiřina Kadlecová, Jarmila Králíčková, Jiřina Křížová, Alena Mejzlíková-Kyselicová, Jana Lahodová-Vudmasková, Květoslava Petříčková, Viera Podhányiová-Jakabová, Marie Sýkorová, Iveta Šranková, Marta Urbanová-Daňhelová, Lenka Vymazalová
Rychlostní kanoistika C1 1000 m 4. Libor Dvořák
Rychlostní kanoistika C2 1000 m 5. Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, C2 muži 1980
Petr Kubíček, Jiří Vrdlovec
Rychlostní kanoistika C2 500 m 5. Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, C2 muži 1980
Petr Kubíček, Jiří Vrdlovec
Rychlostní kanoistika K1 1000 m 6. Felix Masár
Rychlostní kanoistika K1 500 m 8. Felix Masár
Rychlostní kanoistika C1 500 m 8. Radomír Blažík
Rychlostní kanoistika K2 1000 m semifinále Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, K2 muži 1980
Jiří Svoboda, Vladimír Dolejš
Rychlostní kanoistika K2 500 m semifinále Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, K2 ženy 1980
Jana Polakovičová, Helena Vašáková
Rychlostní kanoistika K2 500 m semifinále Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, K2 muži 1980
Jiří Svoboda, Vladimír Dolejš
Rychlostní kanoistika K1 500 m semifinále Jana Polakovičová
Skoky do vody 10 m věž 12. Dana Chmelařová
Skoky do vody 3 m prkno 13. Heidemarie Bártová-Grecká
Sportovní gymnastika kruhy 3. Jiří Tabák
Sportovní gymnastika prostná 4. Jiří Tabák
Sportovní gymnastika víceboj družstva 4. Družstvo ČSSR - sportovní gymnastika ženy 1980
Radka Zemanová, Jana Labáková, Eva Marečková, Katarína Šarišská, Dana Brýdlová, Anita Šauerová
Sportovní gymnastika kladina 5. Radka Zemanová
Sportovní gymnastika přeskok 6. Jiří Tabák
Sportovní gymnastika prostná 6. Jana Labáková
Sportovní gymnastika víceboj družstva 6. Družstvo ČSSR - sportovní gymnastika muži 1980
Jiří Tabák, Rudolf Babiak, Jan Zoulík, Miloslav Kučeřík, Jan Migdau, Jozef Konečný
Sportovní gymnastika víceboj 8. Jiří Tabák
Sportovní gymnastika víceboj 10. Radka Zemanová
Sportovní gymnastika víceboj 11. Jana Labáková
Sportovní gymnastika víceboj 12. Eva Marečková
Sportovní gymnastika víceboj 21. Rudolf Babiak
Sportovní gymnastika víceboj 25. Jan Zoulík
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Dana Brýdlová
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Jan Migdau
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Katarína Šarišská
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Anita Šauerová
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Miloslav Kučeřík
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Jozef Konečný
Sportovní střelba skeet 4. Pavel Pulda
Sportovní střelba trap 4. Josef Hojný
Sportovní střelba skeet 11. Josef Panáček
Sportovní střelba trap 11. Josef Machan
Sportovní střelba libovolná pistole 13. Ivan Némethy
Sportovní střelba běžící terč 14. Bohumír Pokorný
Sportovní střelba běžící terč 18. Jiří Bachroň
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 20. Adolf Jakeš
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 22. Jaroslav Pekař
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 24. Adolf Jakeš
Sportovní střelba rychlopalná pistole 26. Vladimír Hurt
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 32. Jiří Vogler
Šerm kord družstva 6. Družstvo ČSSR - šerm, kord muži 1980
Jaroslav Jurka, Jiří Adam, Jaromír Holub, Jiří Douba, Oldřich Kubišta
Šerm fleret 7. Katarína Ráczová
Šerm kord 7. Jaroslav Jurka
Šerm fleret 13. Jaroslav Jurka
Šerm kord 21. Oldřich Kubišta
Šerm fleret 29. František Koukal
Šerm kord 31. Jiří Douba
Veslování dvojskif 3. Družstvo ČSSR - veslování, dvojskif muži 1980
Zdeněk Pecka, Václav Vochoska
Veslování čtyřka bez kormidelníka 4. Družstvo ČSSR - veslování, čtyřka bez kormidelníka muži 1980
Vojtěch Caska, Jiří Prudil, Josef Neštický, Lubomír Zapletal
Veslování osma 4. Družstvo ČSSR - veslování, osma muži 1980
Jiří Pták, Milan Doleček st., Pavel Pevný, Lubomír Janko, Ctirad Jungman, Karel Neffe st., Karel Mejta ml., Dušan Vičík, Milan Kyselý
Veslování skif 4. Vladek Lacina
Veslování dvojka bez kormidelníka 5. Družstvo ČSSR - veslování, dvojka bez kormidelníka muži 1980
Miroslav Vraštil st., Miroslav Knapek
Veslování dvojka s kormidelníkem 6. Družstvo ČSSR - veslování, dvojka s kormidelníkem muži 1980
Milan Škopek, Oldřich Hejdušek, Josef Plamínek
Veslování čtyřka s kormidelníkem 9. Družstvo ČSSR - veslování, čtyřka s kormidelníkem muži 1980
Jan Kabrhel, Milan Suchopár, Pavel Konvička, Martin Hladík, Antonín Barák
Volejbal muži 8. Družstvo ČSSR - volejbal muži 1980
Cyril Krejčí, Igor Prieložný, Ján Cifra, Ján Repák, Jaroslav Kopet, Jaroslav Šmíd, Josef Novotný, Josef Pick, Pavel Řeřábek, Pavel Valach, Vlado Sirvoň, Vlastimil Lenert
Vzpírání do 100 kg 1. Ota Zaremba
Vzpírání do 82,5 kg 3. Dušan Poliačik
Vzpírání do 90 kg 4. Dalibor Řehák
Vzpírání nad 110 kg 4. Rudolf Strejček
Vzpírání nad 110 kg 5. Bohuslav Braum
Vzpírání do 90 kg 6. Lubomír Sršeň
Vzpírání do 60 kg 6. František Nedvěd
Vzpírání do 100 kg 7. Anton Baraniak
Vzpírání do 67 kg 9. Dušan Drška
Vzpírání do 110 kg neklasifikován Pavel Khek
Zápas volný styl do 100 kg 3. Július Strnisko
Zápas volný styl do 74 kg 3. Dan Karabin
Zápas řecko-římský styl do 52 kg 5. Antonín Jelínek
Zápas řecko-římský styl do 74 kg 6. Vítězslav Mácha
Zápas řecko-římský styl do 100 kg 6. Oldřich Dvořák
Zápas řecko-římský styl do 58 kg 6. Josef Krysta
Zápas řecko-římský styl do 82 kg 8. Miroslav Janota
Zápas řecko-římský styl do 63 kg 8. Michal Vejsada
Zpět na olympiádu »