Největším hrdinou olympiády v Lake Placid se stal americký rychlobruslař Eric Haiden, který před domácím publikem zvítězil ve všech pěti disciplínách. Nejúspěšnější zemí byl Sovětský svaz, ačkoli hokejové zlato mu ve finále senzačně vyfoukl americký "Zázrak na ledě".

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Alpské lyžování sjezd 10. Jana Gantnerová-Šoltýsová
Alpské lyžování sjezd 13. Bohumír Zeman
Alpské lyžování slalom 14. Bohumír Zeman
Alpské lyžování obří slalom 19. Bohumír Zeman
Alpské lyžování obří slalom 21. Jana Gantnerová-Šoltýsová
Alpské lyžování slalom nedokončila Jana Gantnerová-Šoltýsová
Běh na lyžích 5 km klasicky 3. Květa Pecková-Jeriová
Běh na lyžích štafeta 4x5 km 4. Družstvo ČSSR - běh na lyžích, štafeta ženy 1980
Blanka Paulů, Květa Pecková-Jeriová, Gabriela Soukalová-Svobodová, Dagmar Hromádková-Švubová
Běh na lyžích 10 km klasicky 9. Květa Pecková-Jeriová
Běh na lyžích štafeta 4x10 km 9. Družstvo ČSSR - běh na lyžích, štafeta muži 1980
Miloslav Bečvář, Jiří Švub, Jiří Beran, František Šimon
Běh na lyžích 5 km klasicky 13. Dagmar Hromádková-Švubová
Běh na lyžích 10 km klasicky 16. Dagmar Hromádková-Švubová
Běh na lyžích 10 km klasicky 19. Gabriela Soukalová-Svobodová
Běh na lyžích 5 km klasicky 20. Gabriela Soukalová-Svobodová
Běh na lyžích 30 km klasicky 21. Jiří Beran
Běh na lyžích 50 km klasicky 23. Jiří Beran
Běh na lyžích 15 km klasicky 23. Jiří Švub
Běh na lyžích 15 km klasicky 24. Jiří Beran
Běh na lyžích 50 km klasicky 27. František Šimon
Běh na lyžích 30 km klasicky 28. Jiří Švub
Běh na lyžích 10 km klasicky 29. Blanka Paulů
Běh na lyžích 50 km klasicky 30. Jiří Švub
Běh na lyžích 5 km klasicky 30. Blanka Paulů
Běh na lyžích 30 km klasicky 32. Miloslav Bečvář
Běh na lyžích 30 km klasicky 36. František Šimon
Běh na lyžích 15 km klasicky 40. František Šimon
Běh na lyžích 15 km klasicky 44. Miloslav Bečvář
Biatlon 10 km 6. Peter Zelinka
Biatlon štafeta 4x7,5 km 11. Družstvo ČSSR - biatlon, štafeta muži 1980
Peter Zelinka, Jaromír Šimůnek, Zdeněk Hák, Josef Skalník
Biatlon 20 km 14. Zdeněk Hák
Biatlon 10 km 16. Jaromír Šimůnek
Biatlon 20 km 22. Peter Zelinka
Biatlon 10 km 29. Zdeněk Hák
Biatlon 20 km 42. Josef Skalník
Krasobruslení taneční páry 4. Družstvo ČSSR - krasobruslení, taneční páry 1980
Liliana Střechová (Řeháková), Stanislav Drastich
Lední hokej muži 5. Družstvo ČSSR - lední hokej 1980
Vladimír Martinec, Jiří Bubla, Milan Chalupa, Miroslav Dvořák, Milan Nový, Bohuslav Ebermann, Jiří Novák, Jaroslav Pouzar, Jiří Králík, Arnold Kadlec, Vincent Lukáč, Karel Lang, Jan Neliba, Vítězslav Ďuriš, František Kaberle st., Miroslav Fryčer, Marián Šťastný, Anton Šťastný, Karel Holý, Peter Šťastný
Saně dvojice 8. Družstvo ČSSR - saně, dvojice 1980
Jindřich Zeman, Vladimír Resl
Saně jednotlivci 9. Mária Jasenčáková
Saně jednotlivci 10. Jindřich Zeman
Saně jednotlivci nedokončil Vladimír Resl
Skok na lyžích velký můstek 21. Leoš Škoda
Skok na lyžích střední můstek 22. Leoš Škoda
Skok na lyžích velký můstek 23. Josef Samek
Skok na lyžích střední můstek 39. Josef Samek
Zpět na olympiádu »