Olympiádou v Montrealu začala série bojkotů her s politickým podtextem. Na protest proti účasti novozélandských ragbistů na soutěžích v tehdy rasistické JAR chyběla v Kanadě většina afrických států. Mezi hvězdy her se zařadili sovětský gymnasta Nikolaj Andrianov a východoněmecká plavkyně Kornelia Enderová se čtyřmi zlatými, medailové pořadí zemí ovládl Sovětský svaz.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika vrh koulí 3. Helena Fibingerová
Atletika skok do výšky 4. Mária Faithová-Mračnová
Atletika skok do dálky 6. Jarmila Nygrýnová
Atletika hod diskem 9. Ludvík Daněk
Atletika trojskok 9. Jiří Vyčichlo
Atletika vrh koulí 11. Jaroslav Brabec
Atletika desetiboj 13. Luděk Pernica
Atletika hod diskem 13. Josef Šilhavý
Atletika skok do výšky 19. Milada Karbanová
Atletika skok do výšky kvalifikace Věra Bradáčová
Atletika 3000 m překážek rozběh Dušan Moravčík
Atletika 800 m rozběh Jozef Plachý
Atletika skok do dálky kvalifikace Eva Šuranová
Atletika 800 m rozběh Jozefína Čerchlanová
Basketbal ženy 4. Družstvo ČSSR - basketbal ženy 1976
Božena Miklošovičová, Dana Ptáčková, Hana Doušová, Ivana Kořínková, Lenka Nechvátalová, Ludmila Chmelíková, Ludmila Králiková, Marta Pechová, Martina Babková, Pavla Davidová, Vlasta Vrbková, Yvetta Polláková
Basketbal muži 6. Družstvo ČSSR - basketbal muži 1976
Gustav Hraška, Jaroslav Kantůrek, Jiří Konopásek, Jiří Pospíšil, Justin Sedlák, Kamil Brabenec, Stanislav Kropilák, Vladimír Padrta, Vladimír Ptáček, Vojtěch Petr, Zdeněk Douša, Zdeněk Kos
Cyklistika dráhová sprint 1. Anton Tkáč
Cyklistika dráhová stíhací závod družstev 5. Družstvo ČSSR - cyklistika dráhová, stíhací závod 1976
Michal Klasa, Jiří Pokorný, Petr Kocek, Zdeněk Dohnal
Cyklistika dráhová stíhací závod 8. Michal Klasa
Cyklistika dráhová 1 km s pevným startem 9. Miroslav Vymazal
Cyklistika silniční časovka družstev 5. Družstvo ČSSR - silniční cyklistika muži 1976
Petr Bucháček, Petr Matoušek, Milan Puzrla, Vladimír Vondráček
Cyklistika silniční silniční závod 13. Vlastimil Moravec
Cyklistika silniční silniční závod 41. Petr Bucháček
Cyklistika silniční silniční závod nedokončil Vladimír Vondráček
Cyklistika silniční silniční závod nedokončil Petr Matoušek
Házená muži 7. Družstvo ČSSR - házená muži 1976
Vladimír Haber, Vladimír Jarý, Jiří Kavan, Jindřich Krepindl, Pavel Mikeš, Ivan Satrapa, Bohumil Cepák, František Šulc, Ján Packa, Jaroslav Papiernik, Jiří Hanzl, Jiří Liška, Jozef Dobrotka, Štefan Katušák
Judo bez rozdílu vah 9. Vladimír Novák
Judo nad 95 kg 12. Vladimír Novák
Moderní pětiboj družstva 2. Družstvo ČSSR - moderní pětiboj 1976
Jan Bártů, Bohumil Starnovský, Jiří Adam
Moderní pětiboj jednotlivci 3. Jan Bártů
Moderní pětiboj jednotlivci 17. Bohumil Starnovský
Moderní pětiboj jednotlivci 29. Jiří Adam
Plavání 200 m znak 6. Miloslav Rolko
Plavání 100 m motýlek rozplavba Miloslav Rolko
Plavání 100 m znak rozplavba Miloslav Rolko
Plavání 400 m polohový závod rozplavba Miloslav Rolko
Rychlostní kanoistika K1 500 m 6. Anastázie Hajná-Fridrichová
Rychlostní kanoistika C2 1000 m 6. Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, C2 muži 1976
Jiří Čtvrtečka, Tomáš Šach
Rychlostní kanoistika C2 500 m 8. Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, C2 muži 1976
Jiří Čtvrtečka, Tomáš Šach
Rychlostní kanoistika K1 1000 m 9. Lubor Štark
Rychlostní kanoistika K2 500 m 9. Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, K2 ženy 1976
Anastázie Hajná-Fridrichová, Jindřiška Řeháčková
Rychlostní kanoistika K4 1000 m semifinále Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, K4 muži 1976
Jiří Svoboda, Vladimír Dolejš, Viktor Podloucký, Jindřich Wybraniec
Rychlostní kanoistika K1 500 m semifinále Ladislav Souček
Rychlostní kanoistika K2 1000 m semifinále Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, K2 muži 1976
Ladislav Souček, Zdeněk Bohutínský
Skoky do vody 10 m věž kvalifikace Milena Duchková-Neveklovská
Sportovní gymnastika prostná 4. Anna Pohludková
Sportovní gymnastika bradla 5. Miloslav Netušil
Sportovní gymnastika víceboj družstva 5. Družstvo ČSSR - sportovní gymnastika ženy 1976
Anna Pohludková, Ingrid Holkovičová, Jana Knopová, Drahomíra Smolíková, Eva Pořádková, Alena Černáková
Sportovní gymnastika víceboj družstva 9. Družstvo ČSSR - sportovní gymnastika muži 1976
Jiří Tabák, Miloslav Netušil, Jan Zoulík, Gustav Tannenberger, Vladislav Nehasil, Dimitrios Janulidis
Sportovní gymnastika víceboj 10. Anna Pohludková
Sportovní gymnastika víceboj 15. Jana Knopová
Sportovní gymnastika víceboj 16. Ingrid Holkovičová
Sportovní gymnastika víceboj 18. Gustav Tannenberger
Sportovní gymnastika víceboj 20. Jiří Tabák
Sportovní gymnastika víceboj 25. Miloslav Netušil
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Drahomíra Smolíková
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Dimitrios Janulidis
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Alena Černáková
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Vladislav Nehasil
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Eva Pořádková
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Jan Zoulík
Sportovní střelba skeet 1. Josef Panáček
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 12. Jiří Vogler
Sportovní střelba rychlopalná pistole 12. Vladimír Hurt
Sportovní střelba libovolná pistole 14. Ivan Némethy
Sportovní střelba skeet 14. Pavel Pulda
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 20. Karel Bulan
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 20. Petr Kovařík
Sportovní střelba rychlopalná pistole 20. Vladimír Hyka
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 27. Antonín Schwarz
Sportovní střelba libovolná pistole 35. Miroslav Štefan
Šerm fleret 13. Katarína Ráczová
Šerm kord 13. Jaroslav Jurka
Šerm fleret 19. František Koukal
Šerm fleret 27. Jaroslav Jurka
Veslování dvojka s kormidelníkem 3. Družstvo ČSSR - veslování, dvojka s kormidelníkem muži 1976
Oldřich Svojanovský, Pavel Svojanovský, Ludvík Vébr
Veslování párová čtyřka 3. Družstvo ČSSR - veslování, párová čtyřka muži 1976
Jaroslav Hellebrand, Vladek Lacina, Zdeněk Pecka, Václav Vochoska
Veslování čtyřka s kormidelníkem 4. Družstvo ČSSR - veslování, čtyřka s kormidelníkem muži 1976
Vladimír Janoš, Otakar Mareček, Vladimír Petříček, Karel Neffe st., Milan Suchopár
Veslování párová čtyřka 5. Družstvo ČSSR - veslování, párová čtyřka ženy 1976
Anna Marešová, Marie Bartáková, Jarmila Pátková, Hana Kavková, Alena Svobodová
Veslování osma 6. Družstvo ČSSR - veslování, osma muži 1976
Jiří Pták, Josef Neštický, Lubomír Zapletal, Karel Mejta ml., Miroslav Vraštil st., Josef Plamínek, Pavel Konvička, Václav Mls, Josef Pokorný
Veslování dvojka bez kormidelníka 6. Družstvo ČSSR - veslování, dvojka bez kormidelníka muži 1976
Vojtěch Caska, Miroslav Knapek
Veslování dvojskif 8. Družstvo ČSSR - veslování, dvojskif ženy 1976
Miluše Neffeová, Zuzana Prokešová
Veslování dvojka bez kormidelníka 9. Zdena Tichá
Veslování dvojskif 10. Družstvo ČSSR - veslování, dvojskif muži 1976
Josef Straka ml., Miroslav Laholík
Volejbal muži 5. Družstvo ČSSR - volejbal muži 1976
Vladimír Petlák, Drahomír Koudelka, Pavel Řeřábek, Vlastimil Lenert, Jaroslav Penc, Jaroslav Stančo, Jaroslav Tomáš, Jozef Mikunda, Josef Vondrka, Milan Šlambor, Miroslav Nekola, Štefan Pipa
Vzpírání nad 110 kg 4. Ján Nagy
Vzpírání do 52 kg 7. Boleslav Pachol
Vzpírání do 75 kg 7. Ondrej Hekel
Vzpírání do 110 kg 8. Rudolf Strejček
Vzpírání do 67 kg neklasifikován Dušan Drška
Vzpírání do 56 kg neklasifikován Karel Prohl
Vzpírání nad 110 kg diskvalifikován Petr Pavlásek
Zápas řecko-římský styl do 74 kg 2. Vítězslav Mácha
Zápas volný styl do 100 kg 4. Petr Drozda
Zápas řecko-římský styl do 82 kg 5. Miroslav Janota
Zápas řecko-římský styl do 58 kg 8. Josef Krysta
Zápas volný styl do 74 kg nedokončil Dan Karabin
Zpět na olympiádu »