Pořadatelstvím her byl původně pověřen americký Denver, ale ten se jich z finančních důvodů později vzdal. Organizaci největšího zimního sportovního svátku nakonec převzal Innsbruck, kam se olympiáda vrátila po dvanácti letech. Medailové hodnocení zemí ovládl Sovětský svaz.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Alpské lyžování slalom 9. Dagmar Kuzmanová
Alpské lyžování obří slalom 9. Dagmar Kuzmanová
Alpské lyžování obří slalom 11. Miloslav Sochor
Alpské lyžování slalom 14. Miloslav Sochor
Alpské lyžování obří slalom 23. Bohumír Zeman
Alpské lyžování obří slalom 25. Jana Gantnerová-Šoltýsová
Alpské lyžování sjezd 32. Dagmar Kuzmanová
Alpské lyžování sjezd 33. Bohumír Zeman
Alpské lyžování sjezd 33. Jana Gantnerová-Šoltýsová
Alpské lyžování sjezd 40. Miloslav Sochor
Alpské lyžování slalom diskvalifikován Bohumír Zeman
Alpské lyžování slalom nedokončila Jana Gantnerová-Šoltýsová
Běh na lyžích štafeta 4x5 km 6. Družstvo ČSSR - běh na lyžích, štafeta ženy 1976
Blanka Paulů, Gabriela Soukalová-Svobodová, Anna Pasiarová, Alena Bartošová
Běh na lyžích štafeta 4x10 km 10. Družstvo ČSSR - běh na lyžích, štafeta muži 1976
Stanislav Henych, Jiří Beran, František Šimon, Milan Jarý
Běh na lyžích 5 km klasicky 10. Blanka Paulů
Běh na lyžích 5 km klasicky 13. Gabriela Soukalová-Svobodová
Běh na lyžích 10 km klasicky 13. Anna Pasiarová
Běh na lyžích 50 km klasicky 14. Milan Jarý
Běh na lyžích 5 km klasicky 15. Anna Pasiarová
Běh na lyžích 50 km klasicky 15. Jiří Beran
Běh na lyžích 10 km klasicky 17. Blanka Paulů
Běh na lyžích 50 km klasicky 17. Jan Fajstavr
Běh na lyžích 10 km klasicky 19. Gabriela Soukalová-Svobodová
Běh na lyžích 5 km klasicky 23. Miroslava Jaškovská
Běh na lyžích 30 km klasicky 26. Milan Jarý
Běh na lyžích 50 km klasicky 30. Stanislav Henych
Běh na lyžích 15 km klasicky 34. František Šimon
Běh na lyžích 10 km klasicky 35. Alena Bartošová
Běh na lyžích 15 km klasicky 35. Jan Fajstavr
Běh na lyžích 15 km klasicky 39. Milan Jarý
Běh na lyžích 30 km klasicky 44. František Šimon
Běh na lyžích 30 km klasicky 45. Jiří Beran
Běh na lyžích 15 km klasicky 46. Stanislav Henych
Běh na lyžích 30 km klasicky 46. Ján Michalko
Biatlon štafeta 4x7,5 km 9. Družstvo ČSSR - biatlon, štafeta muži 1976
Antonín Kříž, Ladislav Žižka, Miroslav Soviš, Zdeněk Pavlíček
Biatlon 20 km 17. Antonín Kříž
Biatlon 20 km 24. Ladislav Žižka
Biatlon 20 km 44. Josef Malínský
Boby dvojbob 17. Družstvo ČSSR - dvojboby 1976
Jiří Paulát, Václav Sůva
Krasobruslení taneční páry 11. Družstvo ČSSR - krasobruslení, taneční páry 1976
Eva Peštová, Jiří Pokorný
Krasobruslení jednotlivci 12. Zdeněk Pazdírek
Krasobruslení sportovní dvojice 13. Družstvo ČSSR - krasobruslení, sportovní dvojice 1976
Alan Spiegel, Ingrid Spiegelová
Krasobruslení jednotlivci 19. Eva Ďurišinová
Lední hokej muži 2. Družstvo ČSSR - lední hokej 1976
Jiří Holeček, Jiří Crha, Oldřich Machač, František Pospíšil, Jiří Bubla, Milan Kajkl, Milan Chalupa, Miroslav Dvořák, Eduard Novák, Milan Nový, Josef Augusta, Bohuslav Ebermann, Ivan Hlinka, Jiří Holík, Vladimír Martinec, Jiří Novák, Bohuslav Šťastný, Jaroslav Pouzar
Saně dvojice 6. Družstvo ČSSR - saně, dvojice 1980
Jindřich Zeman, Vladimír Resl
Saně jednotlivci 10. Dana Beldová-Spálenská
Saně jednotlivci 14. Stanislav Ptáčník
Saně jednotlivci 18. Jindřich Zeman
Saně jednotlivci 23. Vladimír Resl
Severská kombinace individuální závod 12. Josef Pospíšil
Severská kombinace individuální závod 15. František Zeman
Skok na lyžích střední můstek 4. Jaroslav Balcar
Skok na lyžích velký můstek 14. Jaroslav Balcar
Skok na lyžích střední můstek 16. Rudolf Höhnl
Skok na lyžích střední můstek 18. Karel Kodejška
Skok na lyžích střední můstek 26. Ivo Felix
Skok na lyžích velký můstek 27. Jindřich Balcar
Skok na lyžích velký můstek 31. Karel Kodejška
Skok na lyžích velký můstek 34. Rudolf Höhnl
Zpět na olympiádu »