Hry v Mnichově poznamenal útok palestinských teroristů na izraelskou výpravu, při němž zahynulo jedenáct sportovců a členů doprovodu. Po jednodenním přerušení byl nakonec program soutěží obnoven. Hrdinou olympiády se stal americký plavec Mark Spitz, který získal sedm zlatých medailí. Nejúspěšnější zemí byl Sovětský svaz, českoslovenští sportovci si odvezli osm cenných kovů.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika hod diskem 1. Ludvík Daněk
Atletika skok do dálky 3. Eva Šuranová
Atletika štafeta 4x100 m 4. Družstvo ČSSR - atletika, štafeta 4x100 m muži 1972
Jaroslav Matoušek, Juraj Demeč, Jiří Kynos, Luděk Bohman
Atletika 3000 m překážek 5. Dušan Moravčík
Atletika 110 m překážek 7. Lubomír Nádeníček
Atletika vrh koulí 7. Helena Fibingerová
Atletika 100 m 8. Eva Lehocká-Glesková
Atletika 110 m překážek 8. Petr Čech
Atletika 10 000 m 9. Josef Jánský
Atletika vrh koulí 9. Jaromír Vlk
Atletika vrh koulí 10. Jaroslav Brabec
Atletika skok do dálky 12. Jarmila Nygrýnová
Atletika skok do výšky 15. Miloslava Hübnerová-Rezková
Atletika skok do výšky 18. Alena Prosková
Atletika skok do výšky 22. Milada Karbanová
Atletika 100 m rozběh Juraj Demeč
Atletika 5000 m rozběh Dušan Moravčík
Atletika 1500 m semifinále Jaroslava Jehličková
Atletika 100 m semifinále Jaroslav Matoušek
Atletika 3000 m překážek rozběh Josef Horčic
Atletika trojskok kvalifikace Václav Fišer
Atletika 200 m meziběh Ladislav Kříž
Atletika skok do výšky kvalifikace Roman Moravec
Atletika 100 m meziběh Luděk Bohman
Atletika 1500 m rozběh Josef Horčic
Atletika skok do dálky kvalifikace Jaroslav Brož
Atletika 200 m semifinále Jiří Kynos
Atletika 400 m překážek semifinále Ivan Daniš
Atletika 200 m semifinále Jaroslav Matoušek
Atletika 5000 m rozběh Josef Jánský
Atletika 800 m semifinále Jozef Plachý
Atletika skok do výšky kvalifikace Jaroslav Alexa
Basketbal muži 8. Družstvo ČSSR - basketbal muži 1972
Jiří Konopásek, Jiří Pospíšil, Kamil Brabenec, Zdeněk Douša, Zdeněk Kos, Jan Blažek, Jiří Balaštík, Jiří Růžička, Jiří Zedníček, Jiří Zídek, Petr Novický, Jan Bobrovský
Box do 60 kg 9. Karel Kašpar
Box do 81 kg 17. Jaroslav Král
Cyklistika dráhová tandemový sprint 5. Družstvo ČSSR - cyklistika dráhová, tandemy 1972
Ivan Kučírek, Vladimír Popelka
Cyklistika dráhová 1 km s pevným startem 13. Anton Tkáč
Cyklistika dráhová stíhací závod družstev 16. Družstvo ČSSR - cyklistika dráhová, stíhací závod 1972
Anton Tkáč, Zdeněk Dohnal, Jiří Mikšík, Milan Zyka
Cyklistika dráhová stíhací závod 16. Milan Puzrla
Cyklistika dráhová sprint osmifinále Ivan Kučírek
Cyklistika dráhová sprint osmifinále Vladimír Vačkář
Cyklistika silniční časovka družstev 13. Družstvo ČSSR - silniční cyklistika muži 1972
Petr Matoušek, Vlastimil Moravec, Miloš Hrazdíra, Jiří Mainuš
Cyklistika silniční silniční závod 18. Jiří Prchal
Cyklistika silniční silniční závod 41. Jiří Háva
Cyklistika silniční silniční závod 47. Petr Matoušek
Cyklistika silniční silniční závod nedokončil Alois Holík
Házená muži 2. Družstvo ČSSR - házená muži 1972
Ladislav Beneš, František Brůna, Vladimír Haber, Vladimír Jarý, Jiří Kavan, Arnošt Klimčík, Jaroslav Konečný, František Králík, Jindřich Krepindl, Vincent Lafko, Andrej Lukošík, Pavel Mikeš, Peter Pospíšil, Ivan Satrapa, Zdeněk Škára, Jaroslav Škarvan
Jachting Finn 16. Miroslav Vejvoda
Judo do 80 kg 7. Petr Jákl st.
Judo bez rozdílu vah 11. Petr Jákl st.
Plavání 400 m polohový závod rozplavba Jaroslava Slavíčková
Plavání 200 m prsa rozplavba Zuzana Marková
Plavání 200 m motýlek rozplavba Věra Faitlová
Plavání 200 m polohový závod rozplavba Jaroslava Slavíčková
Plavání 100 m prsa rozplavba Zuzana Marková
Plavání 100 m motýlek rozplavba Věra Faitlová
Plavání 100 m prsa rozplavba Jaroslava Slavíčková
Rychlostní kanoistika K1 1000 m 5. Ladislav Souček
Rychlostní kanoistika C1 1000 m 7. Jiří Čtvrtečka
Rychlostní kanoistika C2 1000 m 9. Petr Mokrý
Rychlostní kanoistika K4 1000 m 9. Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, K4 muži 1972
Ladislav Souček, Zdeněk Bohutínský, Lubomír Kadnár, Pavel Kvasil
Rychlostní kanoistika K2 500 m 9. Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, K2 ženy 1972
Anastázie Hajná-Fridrichová, Oldřiška Kaplanová
Skoky do vody 10 m věž 2. Milena Duchková-Neveklovská
Skoky do vody 3 m prkno 10. Milena Duchková-Neveklovská
Sportovní gymnastika víceboj družstva 5. Družstvo ČSSR - sportovní gymnastika ženy 1972
Marianna Némethová-Krajčírová, Hana Lišková, Zdena Dorňáková, Soňa Brázdová, Zdenka Bujnáčková, Marcela Váchová
Sportovní gymnastika víceboj družstva 9. Družstvo ČSSR - sportovní gymnastika muži 1972
Miloslav Netušil, Jiří Fejtek, Bohumil Mudřík, Vladislav Nehasil, Ladislav Morava, Pavel Stanovský
Sportovní gymnastika víceboj 18. Marianna Némethová-Krajčírová
Sportovní gymnastika víceboj 24. Soňa Brázdová
Sportovní gymnastika víceboj 27. Zdena Dorňáková
Sportovní gymnastika víceboj 29. Zdenka Bujnáčková
Sportovní gymnastika víceboj 32. Hana Lišková
Sportovní gymnastika víceboj 36. Jiří Fejtek
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Vladislav Nehasil
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Bohumil Mudřík
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Marcela Váchová
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Ladislav Morava
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Pavel Stanovský
Sportovní gymnastika víceboj kvalifikace Miloslav Netušil
Sportovní střelba rychlopalná pistole 2. Ladislav Falta
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 4. Petr Kovařík
Sportovní střelba velkorážní terčovnice 3 x 40 5. Karel Bulan
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 5. Jiří Vogler
Sportovní střelba libovolná pistole 6. Hynek Hromada
Sportovní střelba rychlopalná pistole 9. Vladimír Hurt
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 11. Rudolf Pojer
Sportovní střelba libovolná pistole 12. Miroslav Štefan
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 12. Karel Bulan
Sportovní střelba velkorážní terčovnice 3 x 40 14. Rudolf Pojer
Šerm fleret 11. Katarína Ráczová
Šerm fleret 17. František Koukal
Veslování dvojka s kormidelníkem 2. Družstvo ČSSR - veslování, dvojka s kormidelníkem muži 1972
Vladimír Petříček, Oldřich Svojanovský, Pavel Svojanovský
Veslování čtyřka s kormidelníkem 3. Družstvo ČSSR - veslování, čtyřka s kormidelníkem muži 1972
Vladimír Janoš, Otakar Mareček, Vladimír Petříček, František Provazník, Karel Neffe st.
Veslování dvojka bez kormidelníka 4. Družstvo ČSSR - veslování, dvojka bez kormidelníka muži 1972
Lubomír Zapletal, Petr Lakomý
Veslování dvojskif 6. Družstvo ČSSR - veslování, dvojskif muži 1972
Vladek Lacina, Josef Straka ml.
Veslování osma 10. Družstvo ČSSR - veslování, osma muži 1972
Jiří Pták, Miroslav Vraštil st., Milan Suchopár, Pavel Konvička, Zdeněk Kuba, Ladislav Lorenc, Zdeněk Zika, Ladislav Heythum, Oldřich Kruták
Veslování skif 12. Jaroslav Hellebrand
Vodní slalom K1 6. Marián Havlíček
Vodní slalom C1 7. Karel Třešňák
Vodní slalom K1 8. Bohumila Kapplová
Vodní slalom C1 8. Petr Sodomka
Vodní slalom C1 9. Zbyněk Pulec
Vodní slalom C2 10. Družstvo ČSSR - vodní slalom, C2 muži 1972
František Kadaňka, Antonín Brabec
Vodní slalom C2 11. Družstvo ČSSR - vodní slalom, C2 muži 1972
Gabriel Janoušek, Milan Horyna
Vodní slalom K1 16. Ludmila Polesná
Vodní slalom C2 16. Družstvo ČSSR - vodní slalom, C2 muži 1972
Zdeněk Měšťan, Ladislav Měšťan
Vodní slalom K1 20. Vlastimil Ouředník
Vodní slalom K1 22. Růžena Novotná
Volejbal muži 6. Družstvo ČSSR - volejbal muži 1972
Pavel Schenk, Lubomír Zajíček, Vladimír Petlák, Zdeněk Groessl, Drahomír Koudelka, Jaroslav Penc, Jaroslav Stančo, Jaroslav Tomáš, Miroslav Nekola, Štefan Pipa, Milan Řezníček, Milan Vápenka
Volejbal ženy 7. Družstvo ČSSR - volejbal ženy 1972
Anna Mifková, Darina Kodajová, Dora Jelínková, Elena Moskalová-Poláková, Hana Vlasáková, Hilda Mazúrová, Irena Svobodová-Tichá, Ivana Moulisová, Jana Semecká, Ludmila Vindušková, Mária Mališová, Jana Vápenková
Vzpírání do 75 kg 4. Ondrej Hekel
Vzpírání nad 110 kg 6. Petr Pavlásek
Vzpírání do 110 kg 9. Rudolf Strejček
Zápas řecko-římský styl do 74 kg 1. Vítězslav Mácha
Zápas řecko-římský styl do 52 kg 4. Miroslav Zeman
Zápas řecko-římský styl do 82 kg 4. Miroslav Janota
Zápas řecko-římský styl nad 100 kg 7. Petr Kment
Zápas řecko-římský styl do 58 kg 10. Jan Neckář
Zápas volný styl do 63 kg 2. kolo Stanislav Tůma
Zápas volný styl do 100 kg 2. kolo Karel Engel
Zápas volný styl nad 100 kg 2. kolo Oldřich Vlasák
Zápas volný styl do 69 kg 3. kolo Josef Engel
Zápas volný styl do 74 kg 4. kolo Miroslav Musil
Zpět na olympiádu »