Hry v Mexiku byly olympiádou gymnastky Věry Čáslavské, která získala čtyři zlaté a dvě stříbrné medaile. Téměř obdobnou bilancí se mohl pyšnit její japonský kolega Akinori Nakajama, ve vysoké nadmořské výšce vytvořili řadu pozoruhodných rekordů atleti. Československo se díky třinácti medailím znovu vešlo do první desítky hodnocení zemí, jež ovládly USA.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika skok do výšky 1. Miloslava Hübnerová-Rezková
Atletika hod diskem 3. Ludvík Daněk
Atletika skok do výšky 4. Jaroslava Valentová
Atletika 800 m 5. Jozef Plachý
Atletika skok do výšky 6. Mária Faithová-Mračnová
Atletika 1500 m 8. Josef Odložil
Atletika skok do výšky kvalifikace Rudolf Hübner
Atletika 200 m rozběh Eva Lehocká-Glesková
Atletika skok do výšky kvalifikace Jaroslav Alexa
Atletika 800 m semifinále Jaroslava Jehličková
Atletika 800 m rozběh Tomáš Jungwirth
Atletika 100 m semifinále Eva Lehocká-Glesková
Atletika 110 m překážek rozběh Lubomír Nádeníček
Atletika 400 m rozběh Anna Chmelková
Box do 75 kg 5. Jan Hejduk
Box do 71 kg 9. Vojtech Stantien
Box do 81 kg 17. Josef Kapín
Box do 64 kg 17. Vladimír Kučera
Box do 67 kg 17. Bohumil Němeček
Cyklistika dráhová tandemový sprint 5. Družstvo ČSSR - cyklistika dráhová, tandemy 1968
Ivan Kučírek, Miloš Jelínek
Cyklistika dráhová stíhací závod družstev 5. Družstvo ČSSR - cyklistika dráhová, stíhací závod 1968
Jiří Daler, Milan Puzrla, Pavel Kondr, František Řezáč
Cyklistika dráhová 1 km s pevným startem 15. Miloš Jelínek
Cyklistika dráhová stíhací závod kvalifikace Jiří Daler
Cyklistika dráhová sprint osmifinále Ivan Kučírek
Cyklistika dráhová sprint 1. kolo Miloš Jelínek
Cyklistika silniční silniční závod 23. Jan Smolík
Cyklistika silniční silniční závod nedokončil Petr Hladík
Fotbal muži základní skupina Družstvo ČSSR - fotbal 1968
Antonín Kramerius, Jiří Večerek, Stanislav Jarábek, Peter Mutkovič, Josef Bouška, Josef Linhart, Stanislav Štrunc, Ladislav Petráš, Dušan Bartovič, Pavel Stratil, Jaroslav Boroš, Jaroslav Findejs, Ladislav Pajerchin, Miroslav Král, Mikuláš Krnáč, Jozef Jarabinský, Miloš Herbst, Július Holeš
Moderní pětiboj jednotlivci 41. Pavel Kupka
Plavání 200 m volný způsob 8. Olga Kozičová
Plavání 100 m volný způsob semifinále Olga Kozičová
Rychlostní kanoistika C1 1000 m 4. Jiří Čtvrtečka
Rychlostní kanoistika K1 500 m 5. Iva Vávrová
Rychlostní kanoistika K1 1000 m 6. Václav Mára
Rychlostní kanoistika C2 1000 m diskvalifikováni Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, C2 muži 1968
Rudolf Pěnkava, Svatopluk Skarupský
Skoky do vody 10 m věž 1. Milena Duchková-Neveklovská
Skoky do vody 3 m prkno 10. Milena Duchková-Neveklovská
Sportovní gymnastika prostná 1. Věra Čáslavská
Sportovní gymnastika přeskok 1. Věra Čáslavská
Sportovní gymnastika víceboj 1. Věra Čáslavská
Sportovní gymnastika bradla 1. Věra Čáslavská
Sportovní gymnastika víceboj družstva 2. Družstvo ČSSR - sportovní gymnastika ženy 1968
Věra Čáslavská, Bohumila Řimnáčová-Řešátková, Marianna Némethová-Krajčírová, Miroslava Skleničková-Denková, Jána Kubičková-Posnerová, Hana Lišková
Sportovní gymnastika kladina 2. Věra Čáslavská
Sportovní gymnastika bradla 4. Bohumila Řimnáčová-Řešátková
Sportovní gymnastika víceboj družstva 4. Družstvo ČSSR - sportovní gymnastika muži 1968
Miloslav Netušil, Václav Kubička, Jiří Fejtek, František Bočko, Bohumil Mudřík, Václav Skoumal
Sportovní gymnastika přeskok 4. Marianna Némethová-Krajčírová
Sportovní gymnastika prostná 5. Bohumila Řimnáčová-Řešátková
Sportovní gymnastika bradla 6. Miroslava Skleničková-Denková
Sportovní gymnastika přeskok 6. Miroslava Skleničková-Denková
Sportovní gymnastika bradla 6. Václav Kubička
Sportovní gymnastika víceboj 7. Bohumila Řimnáčová-Řešátková
Sportovní gymnastika víceboj 9. Marianna Némethová-Krajčírová
Sportovní gymnastika víceboj 9. Miroslava Skleničková-Denková
Sportovní gymnastika víceboj 11. Hana Lišková
Sportovní gymnastika víceboj 15. Jána Kubičková-Posnerová
Sportovní gymnastika víceboj 19. Václav Kubička
Sportovní gymnastika víceboj 20. Jiří Fejtek
Sportovní gymnastika víceboj 22. František Bočko
Sportovní gymnastika víceboj 28. Bohumil Mudřík
Sportovní gymnastika víceboj 37. Miloslav Netušil
Sportovní gymnastika víceboj 38. Václav Skoumal
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 1. Jan Kůrka
Sportovní střelba rychlopalná pistole 7. Lubomír Nácovský
Sportovní střelba rychlopalná pistole 10. Ladislav Falta
Sportovní střelba velkorážní terčovnice 3 x 40 12. Jan Kůrka
Sportovní střelba libovolná pistole 14. Hynek Hromada
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 14. Rudolf Pojer
Sportovní střelba velkorážní terčovnice 3 x 40 18. Ondřej Šíma
Sportovní střelba libovolná pistole 27. Jaroslav Veselý
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 29. Jan Kůrka
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 39. Jaroslav Navrátil
Veslování osma 5. Družstvo ČSSR - veslování, osma muži 1968
Vladimír Janoš, Otakar Mareček, Oldřich Svojanovský, Pavel Svojanovský, Petr Čermák, Jiří Pták, Zdeněk Kuba, Jan Wallisch, Milan Hurtala
Veslování skif 9. Václav Kozák
Veslování dvojskif 12. Družstvo ČSSR - veslování, dvojskif muži 1968
Jaroslav Hellebrand, Petr Krátký
Veslování dvojka s kormidelníkem opravné jízdy Družstvo ČSSR - veslování, dvojka s kormidelníkem muži 1968
Karel Kolesa, Karel Kovář, Ivan Miluška
Volejbal muži 3. Družstvo ČSSR - volejbal muži 1968
Bohumil Golian, Petr Kop, Josef Musil, Pavel Schenk, Antonín Procházka, Jiří Svoboda, Lubomír Zajíček, Josef Smolka, Vladimír Petlák, František Sokol, Zdeněk Groessl, Drahomír Koudelka
Volejbal ženy 6. Družstvo ČSSR - volejbal ženy 1968
Anna Mifková, Elena Moskalová-Poláková, Hana Vlasáková, Hilda Mazúrová, Irena Svobodová-Tichá, Eva Široká, Jitka Senecká, Júlia Bendeová, Karla Šašková, Pavlína Štefková, Věra Hrabáková, Věra Štruncová
Vzpírání do 82,5 kg 6. Hans Zdražila
Vzpírání do 75 kg 7. Miloslav Kolařík
Vzpírání do 90 kg 8. Vítězslav Országh
Vzpírání do 67 kg 9. Ondrej Hekel
Zápas řecko-římský styl do 52 kg 3. Miroslav Zeman
Zápas řecko-římský styl nad 87 kg 3. Petr Kment
Zápas řecko-římský styl do 69 kg 9. Vítězslav Mácha
Zápas volný styl do 63 kg 3. kolo Josef Engel
Zápas řecko-římský styl do 63 kg 3. kolo Jiří Švec
Zápas řecko-římský styl do 87 kg 3. kolo Jiří Kormaník
Zpět na olympiádu »