Na hrách v Grenoblu byly poprvé zavedeny dopingové kontroly, všechny testované vzorky byly negativní. Nejvíce medailí získalo Norsko, francouzský sjezdař Jean-Claude Killy vyhrál všechny tři disciplíny. O historické zlato pro Československo se postaral skokan na lyžích Jiří Raška.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Alpské lyžování slalom 18. Anna Mohrová
Alpské lyžování obří slalom 27. Milan Pažout
Alpské lyžování sjezd 33. Anna Mohrová
Alpské lyžování obří slalom 34. Jaroslav Janda
Alpské lyžování sjezd 35. Milan Pažout
Alpské lyžování sjezd 36. Jaroslav Janda
Alpské lyžování slalom diskvalifikován Jaroslav Janda
Alpské lyžování slalom diskvalifikován Milan Pažout
Alpské lyžování obří slalom nedokončila Anna Mohrová
Běh na lyžích štafeta 4x10 km 9. Družstvo ČSSR - běh na lyžích, štafeta muži 1968
Jan Fajstavr, Karel Štefl, Václav Peřina, Vít Fousek ml.
Běh na lyžích 15 km klasicky 14. Karel Štefl
Běh na lyžích 30 km klasicky 18. Karel Štefl
Běh na lyžích 30 km klasicky 22. Jan Fajstavr
Běh na lyžích 15 km klasicky 23. Jan Fajstavr
Běh na lyžích 30 km klasicky 24. Václav Peřina
Běh na lyžích 15 km klasicky 27. Václav Peřina
Běh na lyžích 50 km klasicky 28. Jan Fajstavr
Běh na lyžích 50 km klasicky 39. Vít Fousek ml.
Běh na lyžích 30 km klasicky nedokončil Vít Fousek ml.
Běh na lyžích 50 km klasicky nedokončil Václav Peřina
Biatlon 20 km 15. Pavel Ploc st.
Biatlon 20 km 55. Ladislav Žižka
Krasobruslení jednotlivci 3. Hana Mašková
Krasobruslení jednotlivci 8. Ondrej Nepela
Krasobruslení sportovní dvojice 10. Družstvo ČSSR - krasobruslení, sportovní dvojice 1968
Bohunka Šrámková, Jan Šrámek
Krasobruslení jednotlivci 10. Marian Filc
Krasobruslení sportovní dvojice 12. Družstvo ČSSR - krasobruslení, sportovní dvojice 1968
Liana Drahová, Peter Bartosiewicz
Krasobruslení jednotlivci 21. Marie Víchová
Lední hokej muži 2. Družstvo ČSSR - lední hokej 1968
Josef Černý, Vladimír Dzurilla, Jozef Golonka, Jan Havel, Petr Hejma, Jiří Holík, Josef Horešovský, Jan Hrbatý, Jaroslav Jiřík, Jan Klapáč, Jiří Kochta, Oldřich Machač, Karel Masopust, Vladimír Nadrchal, Václav Nedomanský, František Pospíšil, Jan Suchý, František Ševčík
Saně jednotlivci 6. Dana Beldová-Spálenská
Saně jednotlivci 11. Oldřiška Hátlová-Tylová
Saně dvojice 12. Družstvo ČSSR - saně, dvojice 1968
Horst Urban, Roland Urban
Saně dvojice 14. Družstvo ČSSR - saně, dvojice 1968
Jan Hamřík, František Halíř
Saně jednotlivci 15. Jan Hamřík
Saně jednotlivci 20. František Halíř
Saně jednotlivci 24. Horst Urban
Saně jednotlivci 27. Roland Urban
Severská kombinace individuální závod 4. Tomáš Kučera
Severská kombinace individuální závod 16. Ladislav Rygl st.
Skok na lyžích střední můstek 1. Jiří Raška
Skok na lyžích velký můstek 2. Jiří Raška
Skok na lyžích střední můstek 9. Ladislav Divila
Skok na lyžích střední můstek 12. František Rydval
Skok na lyžích velký můstek 12. Rudolf Höhnl
Skok na lyžích střední můstek 19. Zbyněk Hubač
Skok na lyžích velký můstek 25. Zbyněk Hubač
Skok na lyžích velký můstek 27. František Rydval
Zpět na olympiádu »