Díky Tokiu se olympijské hry poprvé v historii uskutečnily na asijském kontinentu. Své největší hrdiny měly v americkém plavci Donovi Schollanderovi a sportovní gymnastce Věře Čáslavské, která se stala miláčkem japonských diváků. Československo obsadilo se čtrnácti cennými kovy v medailovém hodnocení zemí deváté místo, nejúspěšnější byli Američané.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika 1500 m 2. Josef Odložil
Atletika hod diskem 2. Ludvík Daněk
Atletika skok o tyči 6. Rudolf Tomášek
Atletika hod diskem 9. Jiřina Němcová-Vobořilová
Atletika hod kladivem 9. Josef Matoušek
Atletika 20 km chůze 11. Alexandr Bílek
Atletika 10 000 m 17. Josef Tomáš
Atletika maraton 18. Václav Chudomel
Atletika 50 km chůze 20. Alexandr Bílek
Atletika maraton 25. Pavel Kantorek
Atletika 400 m meziběh Josef Trousil
Atletika 200 m meziběh Eva Lehocká-Glesková
Atletika hod diskem kvalifikace Jiří Žemba
Atletika 5000 m rozběh Josef Tomáš
Atletika 100 m semifinále Eva Lehocká-Glesková
Box do 81 kg 5. František Poláček
Box do 64 kg 5. Vladimír Kučera
Box nad 81 kg 9. Josef Němec
Box do 67 kg 9. Bohumil Němeček
Box do 54 kg 9. Jaroslav Šlajs
Cyklistika dráhová stíhací závod 1. Jiří Daler
Cyklistika dráhová tandemový sprint 5. Družstvo ČSSR - cyklistika dráhová, tandemy 1964
Karel Paar, Karel Štark
Cyklistika dráhová 1 km s pevným startem 5. Jiří Pecka
Cyklistika dráhová stíhací závod družstev 5. Družstvo ČSSR - cyklistika dráhová, stíhací závod 1964
Jiří Daler, Jiří Pecka, František Řezáč, Antonín Kříž
Cyklistika dráhová sprint 2. kolo Ivan Kučírek
Cyklistika silniční silniční závod 22. Daniel Gráč
Cyklistika silniční silniční závod 67. Jiří Daler
Cyklistika silniční silniční závod 70. František Řezáč
Cyklistika silniční silniční závod nedokončil Jan Smolík
Fotbal muži 2. Družstvo ČSSR - fotbal 1964
Jan Brumovský, Ľudovít Cvetler, Ján Geleta, František Knebort, Karel Knesl, Karel Lichtnégl, Vojtech Masný, Štefan Matlák, Ivan Mráz, Karel Nepomucký, Zdeněk Pičman, František Schmucker, Anton Švajlen, Anton Urban, František Valošek, Josef Vojta, Vladimír Weiss
Jachting Finn 18. Miroslav Vejvoda
Plavání 1500 m volný způsob rozplavba Petr Lohnický
Plavání 100 m volný způsob semifinále Jindřich Vágner
Plavání 400 m volný způsob rozplavba Petr Lohnický
Plavání 200 m znak rozplavba Ivan Ferák
Plavání 100 m volný způsob rozplavba Petr Lohnický
Rychlostní kanoistika C2 1000 m 8. Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, C2 muži 1964
Miloslav Houzim, Rudolf Pěnkava
Rychlostní kanoistika C1 1000 m 9. Jan Jiráň
Rychlostní kanoistika K1 500 m semifinále Zdeňka Hradilová
Sportovní gymnastika přeskok 1. Věra Čáslavská
Sportovní gymnastika víceboj 1. Věra Čáslavská
Sportovní gymnastika kladina 1. Věra Čáslavská
Sportovní gymnastika víceboj družstva 2. Družstvo ČSSR - sportovní gymnastika ženy 1964
Věra Čáslavská, Marianna Némethová-Krajčírová, Hana Růžičková, Adolfína Tačová, Jána Kubičková-Posnerová, Jaroslava Sedláčková-Šímová
Sportovní gymnastika bradla 5. Věra Čáslavská
Sportovní gymnastika víceboj 5. Hana Růžičková
Sportovní gymnastika kladina 5. Hana Růžičková
Sportovní gymnastika prostná 6. Věra Čáslavská
Sportovní gymnastika víceboj družstva 6. Družstvo ČSSR - sportovní gymnastika muži 1964
Václav Kubička, Bohumil Mudřík, Ladislav Pazdera, Přemysl Krbec, Karel Klečka, Pavel Gajdoš
Sportovní gymnastika víceboj 11. Jaroslava Sedláčková-Šímová
Sportovní gymnastika víceboj 16. Adolfína Tačová
Sportovní gymnastika víceboj 22. Marianna Némethová-Krajčírová
Sportovní gymnastika víceboj 23. Jána Kubičková-Posnerová
Sportovní gymnastika víceboj 30. Bohumil Mudřík
Sportovní gymnastika víceboj 42. Ladislav Pazdera
Sportovní gymnastika víceboj 44. Václav Kubička
Sportovní gymnastika víceboj 45. Přemysl Krbec
Sportovní gymnastika víceboj 52. Karel Klečka
Sportovní gymnastika víceboj 106. Pavel Gajdoš
Sportovní střelba rychlopalná pistole 3. Lubomír Nácovský
Sportovní střelba rychlopalná pistole 9. Ladislav Falta
Sportovní střelba velkorážní terčovnice 3 x 40 18. Vladimír Stibořík
Sportovní střelba libovolná pistole 18. Vladimír Kudrna
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 28. Vladimír Stibořík
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 30. Vladimír Stibořík
Veslování dvojskif 3. Družstvo ČSSR - veslování, dvojskif muži 1964
Vladimír Andrs, Pavel Hofmann
Veslování osma 3. Družstvo ČSSR - veslování, osma muži 1964
Bohumil Janoušek, Jiří Lundák, Luděk Pojezný, Josef Věntus, Miroslav Koníček, Petr Čermák, Jan Mrvík, Július Toček, Richard Nový
Veslování dvojka s kormidelníkem 5. Družstvo ČSSR - veslování, dvojka s kormidelníkem muži 1964
Václav Chalupa st., Jiří Palko, Zdeněk Mejstřík
Veslování skif opravné jízdy Václav Kozák
Veslování čtyřka s kormidelníkem opravné jízdy Družstvo ČSSR - veslování, čtyřka s kormidelníkem muži 1964
René Líbal, Jaroslav Starosta, Karel Karafiát, Jan Štefan, Arnošt Poisl
Volejbal muži 2. Družstvo ČSSR - volejbal muži 1964
Milan Čuda, Bohumil Golian, Zdeněk Humhal, Petr Kop, Jozef Labuda, Josef Musil, Karel Paulus, Boris Perušič, Pavel Schenk, Václav Šmídl, Josef Šorm, Ladislav Toman
Vzpírání do 75 kg 1. Hans Zdražila
Vzpírání do 67 kg 5. Zdeněk Otáhal
Zápas řecko-římský styl do 87 kg 2. Jiří Kormaník
Zápas volný styl nad 97 kg 4. Bohumil Kubát
Zápas řecko-římský styl nad 97 kg 4. Petr Kment
Zápas řecko-římský styl do 58 kg 4. Jiří Švec
Zpět na olympiádu »