Na hrách v Innsbrucku počet sportovců poprvé v historii zimních olympiád překonal tisícovku. Medailové pořadí zemí ovládl Sovětský svaz, zářila především rychlobruslařka Lidija Skoblikovová, která vyhrála všechny čtyři ženské disciplíny.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Alpské lyžování sjezd 39. Radim Koloušek
Alpské lyžování obří slalom 48. Anton Šoltýs
Alpské lyžování obří slalom 55. Radim Koloušek
Alpské lyžování slalom kvalifikace Radim Koloušek
Alpské lyžování slalom nedokončil Anton Šoltýs
Běh na lyžích štafeta 3x5 km 6. Družstvo ČSSR - běh na lyžích, štafeta ženy 1964
Jarmila Škodová, Eva Břízová, Eva Paulusová-Benešová
Běh na lyžích 10 km klasicky 21. Eva Paulusová-Benešová
Běh na lyžích 5 km klasicky 22. Eva Paulusová-Benešová
Běh na lyžích 50 km klasicky 22. Štefan Harvan
Běh na lyžích 50 km klasicky 23. Ladislav Hrubý
Běh na lyžích 5 km klasicky 25. Jarmila Škodová
Běh na lyžích 5 km klasicky 26. Eva Břízová
Běh na lyžích 30 km klasicky 26. Štefan Harvan
Běh na lyžích 10 km klasicky 27. Jarmila Škodová
Běh na lyžích 10 km klasicky 29. Eva Břízová
Běh na lyžích 15 km klasicky 29. Ladislav Hrubý
Běh na lyžích 30 km klasicky 33. Ladislav Hrubý
Krasobruslení jednotlivci 4. Karol Divín
Krasobruslení sportovní dvojice 9. Družstvo ČSSR - krasobruslení, sportovní dvojice 1964
Peter Bartosiewicz, Agnesa Wlachovská
Krasobruslení sportovní dvojice 10. Družstvo ČSSR - krasobruslení, sportovní dvojice 1964
Milada Kubíková, Jaroslav Votruba
Krasobruslení jednotlivci 15. Hana Mašková
Krasobruslení jednotlivci 22. Ondrej Nepela
Krasobruslení jednotlivci 25. Jana Mrázková
Lední hokej muži 3. Družstvo ČSSR - lední hokej 1964
Vladimír Dzurilla, Vladimír Nadrchal, František Tikal, František Gregor, Rudolf Potsch, Ladislav Šmíd, Stanislav Sventek, Jiří Dolana, Josef Černý, Jaroslav Walter, Miroslav Vlach, Jozef Golonka, Jiří Holík, Vlastimil Bubník, Jaroslav Jiřík, Jan Klapáč, Stanislav Prýl
Rychlobruslení 1000 m 27. Jarmila Šťastná
Rychlobruslení 500 m 27. Jarmila Šťastná
Rychlobruslení 1500 m 29. Jarmila Šťastná
Rychlobruslení 500 m 32. Oldřich Teplý
Rychlobruslení 1500 m 32. Oldřich Teplý
Rychlobruslení 5000 m 33. Oldřich Teplý
Saně jednotlivci 6. Oldřiška Hátlová-Tylová
Saně dvojice 8. Družstvo ČSSR - saně, dvojice 1964
Jan Hamřík, Jiří Hujer
Saně jednotlivci 9. Hana Nesvadbová
Saně jednotlivci 10. Jan Hamřík
Saně jednotlivci 12. Horst Urban
Saně dvojice 12. Družstvo ČSSR - saně, dvojice 1964
Horst Urban, Roland Urban
Saně jednotlivci 24. Jiří Hujer
Saně jednotlivci nedokončil Roland Urban
Severská kombinace individuální závod 13. Štefan Olekšák
Severská kombinace individuální závod 21. Josef Kutheil
Severská kombinace individuální závod 24. Miloslav Švaříček
Skok na lyžích střední můstek 4. Josef Matouš
Skok na lyžích velký můstek 10. Dalibor Motejlek
Skok na lyžích velký můstek 19. Zbyněk Hubač
Skok na lyžích střední můstek 19. Dalibor Motejlek
Skok na lyžích velký můstek 22. Josef Matouš
Skok na lyžích střední můstek 30. Zbyněk Hubač
Zpět na olympiádu »