Na hrách v Římě se počet sportovců poprvé přehoupl přes pět tisíc, výrazný nástup zaznamenali afričtí běžci v čele s bosonohým vítězem maratonu Abebem Bikilou z Etiopie. Tři zlaté medaile vyhrála americká sprinterka Wilma Rudolphová, ještě o jeden primát více si připsal sovětský gymnasta Boris Šachlin. Nejúspěšnější zemí se stal Sovětský svaz, Československo získalo osm medailí včetně tří zlatých.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika hod oštěpem 2. Dana Zátopková (Ingrová)
Atletika hod oštěpem 4. Vlasta Pešková-Hornychová
Atletika skok do výšky 7. Jiří Lanský
Atletika hod diskem 8. Jiřina Němcová-Vobořilová
Atletika skok o tyči 8. Rudolf Tomášek
Atletika 20 km chůze 8. Ladislav Moc
Atletika vrh koulí 9. Jiří Skobla
Atletika vrh koulí 9. Věra Černá
Atletika vrh koulí 10. Jaroslav Plíhal
Atletika 50 km chůze 11. Ladislav Moc
Atletika hod diskem 11. Štěpánka Mertová
Atletika hod diskem 13. Zdeněk Čihák
Atletika maraton 14. Pavel Kantorek
Atletika 50 km chůze 14. Svatopluk Sýkora
Atletika 50 km chůze 17. Josef Doležal
Atletika hod diskem 19. Zdeněk Němec
Atletika 5000 m rozběh Miroslav Jurek
Atletika 80 m překážek rozběh Alena Stolzová
Atletika 400 m rozběh Josef Trousil
Atletika 3000 m překážek rozběh Vlastimil Brlica
Atletika 10 000 m nedokončil Jaroslav Bohatý
Atletika skok do dálky kvalifikace Jan Netopilík
Atletika skok do dálky kvalifikace Vlasta Přikrylová
Atletika 800 m rozběh Jaromír Šlégr
Atletika 200 m rozběh Alena Stolzová
Atletika 200 m rozběh Vilém Mandlík
Atletika 3000 m překážek rozběh Bohumír Zháňal
Atletika 5000 m rozběh Jaroslav Bohatý
Atletika 800 m rozběh Bedřiška Kulhavá
Atletika 400 m rozběh Zdeněk Váňa
Atletika štafeta 4x400 m rozběh Družstvo ČSSR - atletika, štafeta 4x400 m muži 1960
Josef Trousil, Zdeněk Váňa, Jaromír Šlégr, Jaroslav Jirásek
Basketbal muži 5. Družstvo ČSSR - basketbal muži 1960
Bohumil Tomášek, Bohuslav Rylich, Boris Lukášik, Dušan Lukášik, František Konvička, Jaroslav Tetiva, Jiří Baumruk, Jiří Šťastný, Jindřich Kinský, Vladimír Pištělák, Zdeněk Bobrovský, Zdeněk Konečný
Box do 64 kg 1. Bohumil Němeček
Box nad 81 kg 3. Josef Němec
Box do 60 kg 17. Jozef Töre
Cyklistika dráhová stíhací závod družstev 5. Družstvo ČSSR - cyklistika dráhová, stíhací závod 1960
Slavoj Černý, Ferdinand Duchoň, Jan Chlístovský, Josef Volf
Cyklistika dráhová tandemový sprint 5. Družstvo ČSSR - cyklistika dráhová, tandemy 1960
Juraj Miklušica, Dušan Škvarenina
Jezdectví drezura 14. František Šembera
Jezdectví všestrannost nedokončil František Hrúzik
Plavání 200 m prsa rozplavba Vítězslav Svozil
Plavání 200 m prsa rozplavba Marta Kadlecová
Plavání 200 m motýlek semifinále Pavel Pazdírek
Rychlostní kanoistika C2 1000 m 5. Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, C2 muži 1960
Jiří Kodeš, Václav Vokál
Rychlostní kanoistika C1 1000 m 5. Tibor Polakovič
Rychlostní kanoistika K2 1000 m 6. Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, K2 muži 1960
František Říha, František Vršovský
Rychlostní kanoistika K1 500 m 8. Eva Kutová
Rychlostní kanoistika K2 500 m 8. Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, K2 ženy 1960
Eva Kutová, Eva Kolínská
Rychlostní kanoistika kajakářská štafeta 4x500 m diskvalifikováni Družstvo ČSSR - rychlostní kanoistika, štafeta 4x500 m muži
Ladislav Čepčianský, František Vršovský, Miroslav Pavelec, Vladimír Špaček
Rychlostní kanoistika K1 1000 m semifinále Ladislav Čepčianský
Skoky do vody 10 m věž 21. Tomáš Bauer
Skoky do vody 3 m prkno 21. Tomáš Bauer
Sportovní gymnastika kladina 1. Eva Bosáková (Věchtová)
Sportovní gymnastika víceboj družstva 2. Družstvo ČSSR - sportovní gymnastika ženy 1960
Eva Bosáková (Věchtová), Věra Čáslavská, Hana Růžičková, Adolfína Tačová, Matylda Matoušková-Šínová, Ludmila Švédová-Schönová
Sportovní gymnastika prostná 4. Eva Bosáková (Věchtová)
Sportovní gymnastika víceboj družstva 4. Družstvo ČSSR - sportovní gymnastika muži 1960
Jaroslav Šťastný, Jaroslav Bím, Ferdinand Daniš, Ladislav Pazdera, Pavel Gajdoš, Josef Trmal
Sportovní gymnastika přeskok 4. Adolfína Tačová
Sportovní gymnastika prostná 6. Jaroslav Šťastný
Sportovní gymnastika kladina 6. Věra Čáslavská
Sportovní gymnastika víceboj 8. Věra Čáslavská
Sportovní gymnastika víceboj 10. Eva Bosáková (Věchtová)
Sportovní gymnastika víceboj 13. Ludmila Švédová-Schönová
Sportovní gymnastika víceboj 14. Adolfína Tačová
Sportovní gymnastika víceboj 15. Ferdinand Daniš
Sportovní gymnastika víceboj 18. Jaroslav Šťastný
Sportovní gymnastika víceboj 23. Jaroslav Bím
Sportovní gymnastika víceboj 26. Matylda Matoušková-Šínová
Sportovní gymnastika víceboj 28. Pavel Gajdoš
Sportovní gymnastika víceboj 33. Hana Růžičková
Sportovní gymnastika víceboj 33. Josef Trmal
Sportovní gymnastika víceboj 54. Ladislav Pazdera
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 4. Dušan Houdek
Sportovní střelba velkorážní terčovnice 3 x 40 6. Vladimír Stibořík
Sportovní střelba libovolná pistole 7. Vladimír Kudrna
Sportovní střelba rychlopalná pistole 8. Jiří Hrneček
Sportovní střelba rychlopalná pistole 9. Josef Šváb
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 10. Otokar Hořínek
Sportovní střelba velkorážní terčovnice 3 x 40 15. František Prokop
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 28. Otokar Hořínek
Sportovní střelba trap 29. Josef Hrach
Sportovní střelba trap 32. Václav Zavázal
Sportovní střelba libovolná pistole 47. Jiří Hrneček
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže kvalifikace Dušan Houdek
Veslování dvojskif 1. Družstvo ČSSR - veslování, dvojskif muži 1960
Václav Kozák, Pavel Schmidt
Veslování osma 3. Družstvo ČSSR - veslování, osma muži 1960
Stanislav Lusk, Bohumil Janoušek, Jan Jindra, Jiří Lundák, Václav Pavkovič, Luděk Pojezný, Jan Švéda, Josef Věntus, Miroslav Koníček
Veslování čtyřka bez kormidelníka 4. Družstvo ČSSR - veslování, čtyřka bez kormidelníka muži 1960
Jindřich Blažek, Miroslav Jíška, René Líbal, Jaroslav Starosta
Veslování čtyřka s kormidelníkem semifinále Družstvo ČSSR - veslování, čtyřka s kormidelníkem muži 1960
Pavel Hofmann, Miroslav Koníček, Richard Nový, Petr Pulkrábek, Oldřich Tikal
Veslování dvojka s kormidelníkem opravné jízdy Družstvo ČSSR - veslování, dvojka s kormidelníkem muži 1960
Václav Chalupa st., Miroslav Strejček, František Staněk
Vzpírání do 67 kg 7. Zdeněk Otáhal
Vzpírání nad 90 kg 8. Václav Syrový
Vzpírání do 90 kg 9. Zdeněk Srstka
Zápas řecko-římský styl nad 87 kg 3. Bohumil Kubát
Zápas řecko-římský styl do 67 kg 4. Karel Matoušek
Zápas řecko-římský styl do 58 kg 5. Jiří Švec
Zápas řecko-římský styl do 63 kg 6. Vojtěch Tóth
Zápas řecko-římský styl do 79 kg 9. Jiří Kormaník
Zpět na olympiádu »