Hry v Melbourne se poprvé konaly na jižní polokouli, proto netradičně na přelomu listopadu a prosince. Kvůli povinné půlroční karanténě pro zahraniční koně se jezdecké soutěže uskutečnily ve Stockholmu. Nejúspěšnějšími účastníky her byly gymnastky Larisa Latyninová ze SSSR a Ágnes Keletiová z Maďarska se čtyřmi zlatými. Nejvíce cenných kovů vybojoval Sovětský svaz, Československo získalo jednu zlatou, čtyři stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika hod diskem 1. Olga Fikotová
Atletika vrh koulí 3. Jiří Skobla
Atletika hod oštěpem 4. Dana Zátopková (Ingrová)
Atletika trojskok 5. Martin Řehák
Atletika maraton 6. Emil Zátopek
Atletika 1500 m 6. Stanislav Jungwirth
Atletika hod diskem 7. Jiřina Němcová-Vobořilová
Atletika skok do výšky 8. Jiřina Němcová-Vobořilová
Atletika hod diskem 8. Štěpánka Mertová
Atletika skok do výšky 10. Olga Modrachová-Davidová
Atletika 10 000 m 11. Pavel Kantorek
Atletika maraton 27. Pavel Kantorek
Atletika 50 km chůze nedokončil Josef Doležal
Atletika 200 m meziběh Václav Janeček
Atletika 20 km chůze diskvalifikován Josef Doležal
Atletika 200 m semifinále Vilém Mandlík
Atletika 50 km chůze nedokončil Milan Skřont
Atletika štafeta 4x400 m rozběh Družstvo ČSR - atletika, štafeta 4x400 m muži 1956
Josef Trousil, Vilém Mandlík, Jaroslav Jirásek, Václav Janeček
Atletika 200 m rozběh Josef Trousil
Box nad 81 kg 5. Josef Němec
Box do 75 kg 5. Július Torma
Box do 57 kg 5. Ján Zachara
Box do 60 kg 9. Josef Chovanec
Box do 54 kg 9. František Majdloch
Cyklistika dráhová 1 km s pevným startem 2. Ladislav Fouček
Cyklistika dráhová tandemový sprint 2. Družstvo ČSR - cyklistika dráhová, tandemový sprint 1956
Ladislav Fouček, Václav Machek
Cyklistika dráhová sprint 5. Ladislav Fouček
Cyklistika dráhová stíhací závod družstev 5. Družstvo ČSR - cyklistika dráhová, stíhací závod 1956
Jaroslav Cihlář, Jiří Opavský, Jiří Nouza, František Jursa
Cyklistika silniční silniční závod nedokončil František Jursa
Cyklistika silniční silniční závod nedokončil Jaroslav Cihlář
Cyklistika silniční silniční závod nedokončil Jiří Nouza
Cyklistika silniční časovka družstev neklasifikováni Družstvo ČSR - silniční cyklistika muži 1956
Jaroslav Cihlář, Jiří Opavský, Jiří Nouza, František Jursa
Cyklistika silniční silniční závod nedokončil Jiří Opavský
Moderní pětiboj jednotlivci 23. Vladimír Černý
Plavání 100 m znak semifinále Ladislav Bačík
Plavání 100 m motýlek rozplavba Marta Skupilová
Rychlostní kanoistika C1 1000 m 4. Karel Hradil
Rychlostní kanoistika C1 10 000 m 4. Jiří Vokněr
Rychlostní kanoistika K1 10 000 m 6. Ladislav Čepčianský
Rychlostní kanoistika K2 10 000 m 6. Družstvo ČSR - rychlostní kanoistika, K2 muži 1956
Miroslav Jemelka, Rudolf Klabouch
Rychlostní kanoistika K1 1000 m 6. Ladislav Čepčianský
Rychlostní kanoistika K2 1000 m 8. Družstvo ČSR - rychlostní kanoistika, K2 muži 1956
Miroslav Jemelka, Rudolf Klabouch
Sportovní gymnastika kladina 2. Eva Bosáková (Věchtová)
Sportovní gymnastika bradla 4. Eva Bosáková (Věchtová)
Sportovní gymnastika kladina 4. Anna Marejková-Krausová
Sportovní gymnastika víceboj družstva 4. Družstvo ČSR - sportovní gymnastika muži 1956
Zdeněk Růžička, Josef Škvor, Jaroslav Bím, Ferdinand Daniš, Vladimír Kejř, Jaroslav Mikoška
Sportovní gymnastika prostná 4. Eva Bosáková (Věchtová)
Sportovní gymnastika kůň našíř 4. Josef Škvor
Sportovní gymnastika víceboj družstva 5. Družstvo ČSR - sportovní gymnastika ženy 1956
Eva Bosáková (Věchtová), Anna Marejková-Krausová, Alena Reichová-Zámostná, Matylda Matoušková-Šínová, Věra Drazdíková, Miroslava Brdíčková
Sportovní gymnastika prostná 6. Ferdinand Daniš
Sportovní gymnastika kůň našíř 6. Jaroslav Bím
Sportovní gymnastika víceboj 7. Eva Bosáková (Věchtová)
Sportovní gymnastika společné cvičení 7. Družstvo ČSR - sportovní gymnastika ženy 1956
Eva Bosáková (Věchtová), Anna Marejková-Krausová, Alena Reichová-Zámostná, Matylda Matoušková-Šínová, Věra Drazdíková, Miroslava Brdíčková
Sportovní gymnastika víceboj 11. Anna Marejková-Krausová
Sportovní gymnastika víceboj 13. Ferdinand Daniš
Sportovní gymnastika víceboj 18. Josef Škvor
Sportovní gymnastika víceboj 23. Vladimír Kejř
Sportovní gymnastika víceboj 25. Matylda Matoušková-Šínová
Sportovní gymnastika víceboj 26. Zdeněk Růžička
Sportovní gymnastika víceboj 27. Jaroslav Mikoška
Sportovní gymnastika víceboj 32. Věra Drazdíková
Sportovní gymnastika víceboj 36. Jaroslav Bím
Sportovní gymnastika víceboj 39. Alena Reichová-Zámostná
Sportovní gymnastika víceboj 40. Miroslava Brdíčková
Sportovní střelba libovolná malorážka 3 x 40 2. Otokar Hořínek
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 4. Otokar Hořínek
Sportovní střelba trap 6. František Čapek
Sportovní střelba libovolná pistole 12. František Maxa
Sportovní střelba trap 25. Igor Treybal
Veslování osma semifinále Družstvo ČSSR - veslování, osma muži 1956
Miroslav Koranda, Stanislav Lusk, Jan Jindra, Jan Švéda, Josef Věntus, Eduard Antoch, Ctibor Reiskup, Josef Švec, Zdeněk Žára
Veslování dvojskif opravné jízdy Družstvo ČSR - veslování, dvojskif muži 1956
Albert Krajmer, František Reich
Vzpírání do 82,5 kg 6. Václav Pšenička ml.
Zpět na olympiádu »