Hry v italské Cortině d'Ampezzo se jako první zimní vysílaly v televizi. Jejich hrdinou se stal rakouský sjezdař Anton Sailer, který vyhrál sjezd, slalom i obří slalom. Medailové pořadí zemí ovládli při své zimní premiéře pod pěti kruhy sportovci Sovětského svazu.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Alpské lyžování sjezd 7. Kurt Hennrich
Alpské lyžování sjezd 17. Evžen Čermák
Alpské lyžování slalom 21. Evžen Čermák
Alpské lyžování slalom 29. Jaroslav Bogdálek
Alpské lyžování obří slalom 31. Jaroslav Bogdálek
Alpské lyžování obří slalom 32. Evžen Čermák
Alpské lyžování slalom 36. Kurt Hennrich
Alpské lyžování obří slalom 36. Kurt Hennrich
Alpské lyžování obří slalom 38. Vladimír Krajňák
Alpské lyžování sjezd diskvalifikován Vladimír Krajňák
Alpské lyžování slalom diskvalifikován Vladimír Krajňák
Alpské lyžování sjezd diskvalifikován Jaroslav Bogdálek
Běh na lyžích štafeta 3x5 km 6. Družstvo ČSR - běh na lyžích, štafeta ženy 1956
Eva Paulusová-Benešová, Libuše Patočková, Eva Lauermanová
Běh na lyžích štafeta 4x10 km 8. Družstvo ČSR - běh na lyžích, štafeta muži 1956
Emil Okuliár, Vlastimil Melich, Josef Prokeš, Ilja Matouš
Běh na lyžích 30 km klasicky 10. Ilja Matouš
Běh na lyžích 15 km klasicky 13. Ilja Matouš
Běh na lyžích 10 km klasicky 14. Eva Lauermanová
Běh na lyžích 30 km klasicky 16. Josef Prokeš
Běh na lyžích 30 km klasicky 18. Jaroslav Cardal
Běh na lyžích 10 km klasicky 19. Libuše Patočková
Běh na lyžích 10 km klasicky 25. Olga Krasilová
Běh na lyžích 10 km klasicky 28. Eva Paulusová-Benešová
Běh na lyžích 15 km klasicky 36. Josef Prokeš
Běh na lyžích 15 km klasicky 42. Jaroslav Cardal
Krasobruslení jednotlivci 5. Karol Divín
Krasobruslení sportovní dvojice 8. Družstvo ČSR - krasobruslení, sportovní dvojice 1956
Zdeněk Doležal, Věra Suchánková
Krasobruslení jednotlivci 20. Jindra Kramperová
Lední hokej muži 5. Družstvo ČSR - lední hokej muži 1956
Jan Vodička, Ján Jendek, Karel Gut, Jan Kasper, Václav Bubník, Jaromír Bünter, Slavomír Bartoň, Vlastimil Bubník, Bronislav Danda, Zdeněk Návrat, František Vaněk, Bohumil Prošek, Miroslav Kluc, Stanislav Bacílek, Vladimír Zábrodský, Otto Cimrman, Václav Pantůček
Rychlobruslení 5000 m 13. Vladimír Kolář
Rychlobruslení 10 000 m 14. Vladimír Kolář
Rychlobruslení 1500 m 15. Bohumil Jauris
Rychlobruslení 500 m 17. Bohumil Jauris
Rychlobruslení 10 000 m 26. Bohumil Jauris
Rychlobruslení 1500 m 27. Vladimír Kolář
Rychlobruslení 500 m 28. Vladimír Kolář
Rychlobruslení 500 m 30. Jaroslav Doubek
Rychlobruslení 1500 m 39. Jaroslav Doubek
Severská kombinace individuální závod 12. Vítězslav Lahr
Severská kombinace individuální závod 18. Vlastimil Melich
Severská kombinace individuální závod 22. Josef Nüsser
Skok na lyžích velký můstek 28. Mojmír Stuchlík
Skok na lyžích velký můstek 29. Jáchym Bulín
Zpět na olympiádu »