Hry ve válkou rozbitém Londýně probíhaly ve skromných podmínkách. Mezi více než 4000 sportovci z 59 států světa se hrdinkou olympiády stala nizozemská atletka Fanny Blankersová-Koenová, která si na sprinterských tratích doběhla pro čtyři zlaté medaile. Nejúspěšnější zemí byly USA, Československo obsadilo v hodnocení národů osmé místo za jedenáct kovů včetně šesti nejcennějších.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika 10 000 m 1. Emil Zátopek
Atletika 5000 m 2. Emil Zátopek
Atletika 1500 m 4. Václav Čevona
Atletika vrh koulí 5. Jaroslava Křítková-Komárková
Atletika 80 m překážek 6. Libuše Lomská
Atletika hod oštěpem 7. Dana Zátopková (Ingrová)
Atletika vrh koulí 8. Čestmír Kalina
Atletika hod oštěpem 11. Lumír Kiesewetter
Atletika hod kladivem kvalifikace Jaroslav Knotek
Atletika 100 m semifinále Olga Šicnerová
Atletika skok do dálky kvalifikace Jaroslav Fikejz
Atletika 800 m semifinále Václav Winter
Atletika 200 m rozběh Olga Šicnerová
Basketbal muži 7. Družstvo ČSR - basketbal muži 1948
Ctirad Benáček, Ivo Mrázek, Jan Kozák, Jiří Drvota, Jiří Siegel, Josef Bělohradský, Josef Ezr, Jozef Kalina, Josef Křepela, Josef Toms, Ladislav Trpkoš, Václav Krása, Zdeněk Chlup, Zoltán Krenický
Box do 67 kg 1. Július Torma
Box do 52 kg 4. František Majdloch
Box do 75 kg 17. Miloslav Příhoda
Box do 62 kg 17. Alois Petřina
Box do 81 kg 17. Otakar Rademacher
Moderní pětiboj jednotlivci 29. Karel Bártů
Moderní pětiboj jednotlivci 39. Otto Jemelka
Plavání 100 m znak rozplavba Jiří Kovář
Plavání 1500 m volný způsob semifinále Miroslav Bartůšek
Plavání 200 m prsa rozplavba Jiří Linhart
Plavání 400 m volný způsob semifinále Miroslav Bartůšek
Rychlostní kanoistika C1 10 000 m 1. František Čapek
Rychlostní kanoistika C2 1000 m 1. Družstvo ČSR - rychlostní kanoistika, C2 1000 m muži 1948
Jan Brzák-Felix, Bohumil Kudrna
Rychlostní kanoistika C1 1000 m 1. Josef Holeček
Rychlostní kanoistika C2 10 000 m 2. Družstvo ČSR - rychlostní kanoistika, C2 10 000 m muži 1948
Václav Havel, Jiří Pecka
Rychlostní kanoistika K1 500 m 5. Růžena Košťálová-Dusilová
Rychlostní kanoistika K2 1000 m 5. Družstvo ČSR - rychlostní kanoistika, K2 1000 m muži 1948
Otakar Kroutil, Miloš Pech
Rychlostní kanoistika K1 1000 m 7. Lubomír Vambera
Rychlostní kanoistika K2 10 000 m 7. Družstvo ČSR - rychlostní kanoistika, K2 10 000 m muži 1948
Ludvík Klíma, Karel Lomecký
Rychlostní kanoistika K1 10 000 m 9. Jan Matocha
Sportovní gymnastika víceboj družstva 1. Družstvo ČSR - sportovní gymnastika ženy 1948
Zdeňka Veřmiřovská, Zdeňka Honsová, Marie Kovářová, Miloslava Misáková-Čamková, Milena Müllerová-Folberová, Věra Růžičková, Olga Šilhánová, Božena Srncová
Sportovní gymnastika prostná 3. Zdeněk Růžička
Sportovní gymnastika přeskok 3. Leo Sotorník
Sportovní gymnastika kruhy 3. Zdeněk Růžička
Sportovní gymnastika prostná 6. Pavel Benetka
Sportovní gymnastika víceboj družstva 6. Družstvo ČSR - sportovní gymnastika muži 1948
Zdeněk Růžička, Leo Sotorník, Pavel Benetka, Vladimír Karas, Miroslav Málek, František Wirth, Vratislav Petráček, Gustav Hrubý
Sportovní gymnastika prostná 6. Leo Sotorník
Sportovní gymnastika kruhy 7. Vladimír Karas
Sportovní gymnastika víceboj 7. Zdeněk Růžička
Sportovní gymnastika bradla 7. Zdeněk Růžička
Sportovní gymnastika prostná 8. Vladimír Karas
Sportovní gymnastika víceboj 23. Pavel Benetka
Sportovní gymnastika víceboj 47. Miroslav Málek
Sportovní gymnastika víceboj 48. Vladimír Karas
Sportovní gymnastika víceboj 50. Leo Sotorník
Sportovní gymnastika víceboj 52. František Wirth
Sportovní gymnastika víceboj 65. Vratislav Petráček
Sportovní gymnastika víceboj 74. Gustav Hrubý
Šerm šavle 1. kolo Jaroslav Starý
Šerm šavle 2. kolo Alois Sokol
Šerm šavle 2. kolo Svatopluk Skýva
Šerm šavle družstva 2. kolo Družstvo ČSR - šerm, šavle muži 1948
Alois Sokol, Svatopluk Skýva, Jaroslav Starý, Jindřich Kakos, Jindřich Chmela
Veslování čtyřka bez kormidelníka opravné jízdy Družstvo ČSR - veslování, čtyřka bez kormidelníka muži 1948
Josef Kalaš, Václav Roubík, Josef Schejbal, Jiří Vaněk
Zápas volný styl nad 87 kg 5. Josef Růžička
Zápas řecko-římský styl do 63 kg diskvalifikován Jan Stehlík
Zápas řecko-římský styl nad 87 kg diskvalifikován Josef Růžička
Zápas řecko-římský styl do 67 kg diskvalifikován Václav Tuhý
Zpět na olympiádu »