Po dlouhé pauze zaviněné druhou světovou válkou se hry po dvaceti letech vrátily do Svatého Mořice, na jehož sportovištích zanechal válečný konflikt nejméně škod. Medailové pořadí ovládly Norsko a Švédsko s deseti cennými kovy včetně čtyř zlatých, medailově naprázdno nevyšlo ani Československo. Po nástupu komunististů k moci v únoru 1948 už ale žádný z tehdy úspěšných sportovců svá umístění na olympijských hrách nezopakoval.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Alpské lyžování kombinace 9. Alexandra Nekvapilová
Alpské lyžování kombinace 9. Antonín Šponar
Alpské lyžování slalom 9. Luboš Brchel
Alpské lyžování sjezd 14. Alexandra Nekvapilová
Alpské lyžování kombinace 14. Luboš Brchel
Alpské lyžování slalom 16. Alexandra Nekvapilová
Alpské lyžování sjezd 17. Antonín Šponar
Alpské lyžování kombinace 18. Božena Moserová
Alpské lyžování slalom 19. Božena Moserová
Alpské lyžování slalom 22. Antonín Šponar
Alpské lyžování sjezd 25. Božena Moserová
Alpské lyžování sjezd 27. Luboš Brchel
Alpské lyžování kombinace 33. Daniel Šlachta
Alpské lyžování slalom 33. Daniel Šlachta
Alpské lyžování sjezd 46. Daniel Šlachta
Alpské lyžování slalom nedokončil Zdeněk Parma
Alpské lyžování sjezd nedokončil Zdeněk Parma
Běh na lyžích 50 km klasicky 8. Jaroslav Cardal
Běh na lyžích štafeta 4x10 km 8. Družstvo ČSR - běh na lyžích, štafeta muži 1948
Jaroslav Cardal, Štefan Kovalčík, František Balvín, Jaroslav Zajíček
Běh na lyžích 50 km klasicky 11. František Balvín
Běh na lyžích 50 km klasicky 20. Jaroslav Zajíček
Běh na lyžích 18 km klasicky 40. Jaroslav Cardal
Běh na lyžích 18 km klasicky 58. Vít Fousek st.
Běh na lyžích 18 km klasicky 58. Bohumil Kosour
Běh na lyžích 18 km klasicky 60. Jaroslav Zajíček
Běh na lyžích 18 km klasicky 63. Štefan Kovalčík
Běh na lyžích 18 km klasicky 67. Jaroslav Kadavý
Běh na lyžích 18 km klasicky 72. František Šimůnek
Běh na lyžích 18 km klasicky 78. Jaroslav Lukeš
Běh na lyžích 50 km klasicky nedokončil Vít Fousek st.
Boby čtyřbob 14. Družstvo ČSR - čtyřboby 1948
Max Ippen, Eduard Novotný, František Zajíček, Ivan Šipajdlo
Boby dvojbob 14. Družstvo ČSR - dvojboby 1948
Max Ippen, Eduard Novotný
Krasobruslení jednotlivci 4. Jiřina Nekolová
Krasobruslení jednotlivci 5. Alena Vrzáňová
Krasobruslení jednotlivci 10. Ladislav Čáp
Krasobruslení jednotlivci 13. Zdeněk Fikar
Krasobruslení jednotlivci 13. Dagmar Lerchová
Krasobruslení sportovní dvojice nedokončili Družstvo ČSR - krasobruslení, sportovní dvojice 1948
Blažena Knittlová, Karel Vosátka
Lední hokej muži 2. Družstvo ČSR - lední hokej 1948
Bohumil Modrý, Zdeněk Jarkovský, Miroslav Sláma, Přemysl Hainý, Miloslav Pokorný, Josef Trousílek, Oldřich Zábrodský, Vilibald Šťovík, Vladimír Zábrodský, Stanislav Konopásek, Jaroslav Drobný, Václav Roziňák, Karel Stibor, Augustin Bubník, Ladislav Troják, Vladimír Bouzek, Vladimír Kobranov
Rychlobruslení 5000 m 22. Vladimír Kolář
Rychlobruslení 1500 m 26. Vladimír Kolář
Rychlobruslení 500 m 26. Vladimír Kolář
Rychlobruslení 10 000 m diskvalifikován Vladimír Kolář
Severská kombinace individuální závod 31. Jaroslav Kadavý
Severská kombinace individuální závod 32. Bohumil Kosour
Severská kombinace individuální závod 35. Jaroslav Lukeš
Severská kombinace individuální závod 36. František Šimůnek
Skok na lyžích velký můstek 16. Miloslav Bělonožník
Skok na lyžích velký můstek 20. Zdeněk Remsa
Skok na lyžích velký můstek 21. Jaroslav Lukeš
Skok na lyžích velký můstek 29. Josef Císař
Zpět na olympiádu »