Hry v Berlíně chtěli nacisté zneužít pro politickou propagandu, poprvé se uskutečnila štafeta s olympijskou pochodní. Nově vystavěná monumentální sportoviště přivítala téměř 4000 sportovců z 49 států. Hrdinou se stal americký atlet Jesse Owens, který dobyl čtyři zlaté, medailové pořadí zemí ovládlo Německo. Početná československá výprava si připsala osm cenných kovů.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika 50 km chůze 4. Jaroslav Štork
Atletika skok o tyči 6. Jan Korejs
Atletika vrh koulí 7. František Douda
Atletika hod diskem 12. Margaréta Schieferová
Atletika skok do dálky 13. Josef Vosolsobě
Atletika vrh koulí 15. Karel Hoplíček
Atletika desetiboj 16. Josef Klein
Atletika skok o tyči 17. Miroslav Klásek
Atletika 10 000 m 17. Ludvík Bombík
Atletika maraton 19. Miloslav Luňák
Atletika maraton 21. Ján Takáč
Atletika maraton 38. Josef Šulc
Atletika hod kladivem kvalifikace Jaroslav Eliáš
Atletika 400 m meziběh Karel Kněnický
Atletika štafeta 4x400 m rozběh Družstvo ČSR - atletika, štafeta 4x400 m muži 1936
Karel Kněnický, Evžen Rošický, Břetislav Krátký, Heinz Lorenz
Atletika vrh koulí kvalifikace Miroslav Vítek
Atletika 400 m překážek rozběh Ernst Berndt
Atletika skok do dálky kvalifikace Jiří Hoffmann
Atletika hod oštěpem kvalifikace Josef Klein
Atletika 800 m rozběh Stanislav Otáhal
Atletika skok do výšky kvalifikace Zdeněk Sobotka
Atletika hod diskem kvalifikace Valér Barač
Atletika 3000 m překážek rozběh Josef Hušek
Atletika hod oštěpem kvalifikace Pavol Mala
Atletika 3000 m překážek rozběh Bedřich Hošek
Atletika 110 m překážek rozběh Ludvík Kománek
Atletika hod kladivem kvalifikace Jaroslav Knotek
Atletika 800 m rozběh Evžen Rošický
Atletika skok do výšky kvalifikace Břetislav Krátký
Atletika hod diskem kvalifikace Miroslav Vítek
Atletika 3000 m překážek rozběh Václav Hošek
Atletika skok do dálky kvalifikace Rudolf Polame
Atletika 1500 m rozběh Bedřich Hošek
Basketbal muži 3. kolo Družstvo ČSR - basketbal muži 1936
Ladislav Trpkoš, Alois Dvořáček, Ludvík Dvořáček, Ladislav Prokop, František Hájek, František Picek, Jiří Čtyřoký, Josef Moc, Karel Kuhn, Vítězslav Hloušek, Josef Klíma
Box do 81 kg 5. František Havelka
Box do 75 kg 5. Josef Hrubeš
Box nad 81 kg 9. Rudolf Kus
Box do 57 kg 9. Josef Jelen
Box do 52 kg 16. Rudolf Bezděk
Box do 54 kg 17. František Doležal
Box do 62 kg 17. Jan Chytrý
Box do 67 kg 17. Stanislav Rajdl
Cyklistika silniční silniční závod 16. Josef Lošek
Cyklistika silniční silniční závod neklasifikován Hans Leutelt
Cyklistika silniční časovka družstev neklasifikováni Družstvo ČSR - silniční cyklistika muži 1936
Josef Lošek, Vilém Jakl, Hans Leutelt, Miloslav Loos
Cyklistika silniční silniční závod neklasifikován Vilém Jakl
Cyklistika silniční silniční závod neklasifikován Miloslav Loos
Jachting Joly 25. Vítězslav Pavlousek
Jezdectví všestrannost družstva 4. Družstvo ČSR - jezdectví, všestrannost 1936
Václav Procházka, Josef Dobeš, Otomar Bureš
Jezdectví drezura družstva 8. Družstvo ČSR - jezdectví, drezura 1936
František Jandl, Matěj Pechman, Otto Schöniger
Jezdectví drezura 13. František Jandl
Jezdectví všestrannost 20. Václav Procházka
Jezdectví všestrannost 23. Josef Dobeš
Jezdectví drezura 24. Matěj Pechman
Jezdectví všestrannost 27. Otomar Bureš
Jezdectví přeskok 27. Miloslav Buzek
Jezdectví drezura 29. Otto Schöniger
Jezdectví přeskok družstva nedokončili Družstvo ČSR - jezdectví, přeskok 1936
Miloslav Buzek, Julius Čoček, Josef Seyfried
Jezdectví přeskok nedokončil Josef Seyfried
Jezdectví přeskok nedokončil Julius Čoček
Plavání 400 m volný způsob semifinále Irma Schrameková
Plavání 100 m volný způsob rozplavba Irma Schrameková
Plavání 200 m prsa rozplavba Eliška Boubelová
Plavání 200 m prsa semifinále Felix Erbert
Rychlostní kanoistika C2 10 000 m 1. Družstvo ČSR - rychlostní kanoistika, C2 10 000 m muži 1936
Václav Mottl, Zdeněk Škrland
Rychlostní kanoistika C2 1000 m 1. Družstvo ČSR - rychlostní kanoistika, C2 1000 m muži 1936
Jan Brzák-Felix, Vladimír Syrovátka
Rychlostní kanoistika C1 1000 m 2. Bohuslav Karlík
Rychlostní kanoistika K2 1000 m 4. Družstvo ČSR - rychlostní kanoistika, K2 1000 m muži 1936
František Brzák, Josef Dusil
Rychlostní kanoistika K2 skládací 10 000 m 5. Družstvo ČSR - rychlostní kanoistika, K2 10 000 m skládací muži 1936
Ludvík Klíma, Otakar Kouba
Rychlostní kanoistika K1 skládací 10 000 m 5. František Svoboda
Rychlostní kanoistika K1 10 000 m 6. František Brzák
Rychlostní kanoistika K2 10 000 m 8. Družstvo ČSR - rychlostní kanoistika, K2 10 000 m muži 1936
Zdeněk Černický, Jaroslav Humpál
Rychlostní kanoistika K1 1000 m rozjížďka Emil Šmatlák
Skoky do vody 3 m prkno 9. František Leikert
Skoky do vody 3 m prkno 15. Josef Nesvadba
Skoky do vody 10 m věž 16. František Leikert
Skoky do vody 10 m věž 19. Václav Kacl
Skoky do vody 10 m věž 26. Josef Nesvadba
Sportovní gymnastika kruhy 1. Alois Hudec
Sportovní gymnastika víceboj družstva 2. Družstvo ČSR - sportovní gymnastika ženy 1936
Vlasta Děkanová, Božena Dobešová, Vlasta Foltová, Anna Hřebřinová, Matylda Pálfyová, Zdeňka Veřmiřovská, Marie Větrovská, Jaroslava Bajerová
Sportovní gymnastika víceboj 4. Alois Hudec
Sportovní gymnastika bradla 4. Alois Hudec
Sportovní gymnastika víceboj družstva 4. Družstvo ČSR - sportovní gymnastika muži 1936
Alois Hudec, Emanuel Löffler, Jaroslav Kollinger, Jan Gajdoš, Vratislav Petráček, Jan Sládek, Jindřich Tintěra, Bohumil Povejšil
Sportovní gymnastika kruhy 7. Jaroslav Kollinger
Sportovní gymnastika víceboj 23. Jaroslav Kollinger
Sportovní gymnastika víceboj 26. Jan Sládek
Sportovní gymnastika víceboj 27. Jan Gajdoš
Sportovní gymnastika víceboj 34. Vratislav Petráček
Sportovní gymnastika víceboj 38. Jindřich Tintěra
Sportovní gymnastika víceboj 40. Emanuel Löffler
Sportovní gymnastika víceboj 69. Bohumil Povejšil
Sportovní střelba rychlopalná pistole 14. Jan Gasche
Sportovní střelba libovolná pistole 23. Václav Krecl
Sportovní střelba rychlopalná pistole 25. František Pokorný
Sportovní střelba libovolná pistole 34. Jan Koller
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 36. František Čermák
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 44. Jaroslav Mach
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže nedokončil František Pokorný
Sportovní střelba rychlopalná pistole kvalifikace Josef Kopecký
Šerm kord 1. kolo Robert Bergmann
Šerm fleret 1. kolo Marie Krůbová-Šedivá
Šerm kord 1. kolo Josef Kunt
Šerm fleret 1. kolo Hervarth Frass von Friedenfeldt
Šerm fleret 1. kolo Carmen Raisová-Slabochová
Šerm šavle 1. kolo Bohuslav Kirchmann
Šerm šavle 2. kolo Hervarth Frass von Friedenfeldt
Šerm fleret 2. kolo Bohuslav Kirchmann
Šerm fleret družstva 2. kolo Družstvo ČSR - šerm, fleret muži 1936
Jiří Jesenský, Bohuslav Kirchmann, Hervarth Frass von Friedenfeldt, František Vohryzek, Josef Hildebrand
Šerm šavle družstva 2. kolo Družstvo ČSR - šerm, šavle muži 1936
Josef Jungmann, Bohuslav Kirchmann, Hervarth Frass von Friedenfeldt, Josef Hildebrand, Josef Benedik
Šerm šavle 2. kolo Josef Benedik
Šerm kord 2. kolo František Vohryzek
Šerm kord družstva 2. kolo Družstvo ČSR - šerm, kord muži 1936
Bohuslav Kirchmann, František Vohryzek, Josef Kunt, Robert Bergmann, Alfred Klausnitzer, Václav Rais
Šerm fleret 3. kolo Jiří Jesenský
Veslování čtyřka s kormidelníkem semifinále Družstvo ČSR - veslování, čtyřka s kormidelníkem muži 1936
František Maloň, Alfred Lerbreiter, Jan Matoušek, Jaroslav Mysliveček, Josef Jabor
Veslování dvojskif semifinále Družstvo ČSR - veslování, dvojskif muži 1936
Josef Straka st., Vladimír Vaina
Veslování osma semifinále Družstvo ČSR - veslování, osma muži 1936
Karel Brandstätter, Pavel Parák, Jan Holobrádek, Ladislav Smolík, František Šír, František Kobzík, Rudolf Baránek, Antonín Hrstka, Bedřich Procházka
Veslování skif opravné jízdy Jiří Zavřel
Vodní pólo muži základní skupina Družstvo ČSR - vodní pólo muži 1936
Josef Bušek, Josef Medřický, Kurt Epstein, Konstantin Koutek, Lešek Boubela, Michal Schmuck, Hugo Vondřejc
Vzpírání nad 82,5 kg 2. Václav Pšenička
Vzpírání do 75 kg 10. Josef Hantych
Vzpírání nad 82,5 kg 11. Václav Bečvář
Vzpírání do 82,5 kg 12. Josef Brumlík
Vzpírání do 67 kg 13. Antonín Balda
Vzpírání do 60 kg 18. František Šimůnek
Zápas volný styl nad 87 kg 2. Josef Klapuch
Zápas řecko-římský styl do 69 kg 2. Jozef Herda
Zápas volný styl do 82 kg 5. Jaroslav Sysel
Zápas volný styl do 67 kg 2. kolo Václav Brdek
Zápas volný styl do 61 kg 2. kolo Karel Kváček
Zápas řecko-římský styl do 87 kg 2. kolo František Mráček
Zápas volný styl do 74 kg 2. kolo Alois Samec
Zápas volný styl do 57 kg 2. kolo Antonín Nič
Zápas řecko-římský styl do 79 kg 3. kolo Josef Přibyl
Zápas řecko-římský styl do 55 kg 3. kolo Ferdinand Hýža
Zápas řecko-římský styl nad 87 kg 3. kolo Josef Klapuch
Zápas řecko-římský styl do 74 kg 3. kolo Karel Zvonař
Zápas volný styl do 87 kg 3. kolo Hubert Prokop
Zápas řecko-římský styl do 61 kg 3. kolo František Janda
Zpět na olympiádu »