Hry v Garmisch-Partenkirchenu chtěli nacisté stejně jako letní OH v Berlíně o půl roku později zneužít pro politickou propagandu. Poprvé bylo do olympijského programu zařazeno sjezdové lyžování. Největší hvězdou se stal norský rychlobruslař Ivar Ballangrud s třemi zlatými a jednou stříbrnou medailí.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Alpské lyžování kombinace 16. Walter Hollmann
Alpské lyžování kombinace 21. Johann Knahl
Alpské lyžování kombinace 22. Růžena Beinhauerová
Alpské lyžování kombinace 26. Walter Pick
Alpské lyžování kombinace nedokončila Hilde Walterová
Alpské lyžování kombinace nedokončila Trude Möhwaldová
Alpské lyžování kombinace nedokončil Eduard Hromádka
Běh na lyžích štafeta 4x10 km 5. Družstvo ČSR - běh na lyžích, štafeta muži 1936
František Šimůnek, Cyril Musil, Gustl Berauer, Lukáš Mihalák
Běh na lyžích 50 km klasicky 9. Cyril Musil
Běh na lyžích 18 km klasicky 10. Lukáš Mihalák
Běh na lyžích 18 km klasicky 11. František Šimůnek
Běh na lyžích 50 km klasicky 13. Jaroslav Feistauer
Běh na lyžích 18 km klasicky 14. Cyril Musil
Běh na lyžích 50 km klasicky 15. Jan Svatoš
Běh na lyžích 50 km klasicky 19. Vladimír Novák
Běh na lyžích 18 km klasicky 21. Gustl Berauer
Běh na lyžích 50 km klasicky nedokončil Lukáš Mihalák
Boby čtyřbob 12. Družstvo ČSR - čtyřboby 1936
Gustav Leubner, Wilhelm Blechschmidt, Bedřich Poselt, Walter Heinzl
Boby dvojbob 17. Družstvo ČSR - dvojboby 1936
Gustav Leubner, Wilhelm Blechschmidt
Boby dvojbob 20. Družstvo ČSR - dvojboby 1936
Josef Lanzendörfer, Karel Růžička
Boby čtyřbob nedokončili Družstvo ČSR - čtyřboby 1936
Josef Lanzendörfer, Karel Růžička, Ewald Menzl, Robert Zintel
Krasobruslení jednotlivci 17. Věra Hrubá
Krasobruslení jednotlivci 20. Fritzi Metznerová
Krasobruslení jednotlivci 24. Jaroslav Sadílek
Lední hokej muži 4. Družstvo ČSR - lední hokej 1936
Jan Peka, Ladislav Troják, Josef Boháč, Alois Cetkovský, Karel Hromádka, Drahomír Jirotka, Zdeněk Jirotka, Jan Košek, Oldřich Kučera, Josef Maleček, Jaroslav Pušbauer, Jiří Tožička, Walter Ullrich
Rychlobruslení 500 m 30. Jaromír Turnovský
Rychlobruslení 1500 m 31. Jaromír Turnovský
Rychlobruslení 500 m 32. Oldřich Hanč
Rychlobruslení 5000 m 32. Jaromír Turnovský
Rychlobruslení 5000 m 34. Oldřich Hanč
Rychlobruslení 1500 m 35. Oldřich Hanč
Severská kombinace individuální závod 5. František Šimůnek
Severská kombinace individuální závod 9. Johann Lahr
Severská kombinace individuální závod 14. Gustl Berauer
Severská kombinace individuální závod 26. Rudolf Vrána
Skok na lyžích velký můstek 27. Jaroslav Lukeš
Skok na lyžích velký můstek 29. Josef Kahl
Skok na lyžích velký můstek 32. Johann Lahr
Skok na lyžích velký můstek 40. Oldřich Buďárek
Zpět na olympiádu »