Na stadionu v Amsterdamu poprvé vzplál olympijský oheň, v čele slavnostního nástupu premiérově kráčela řecká výprava. Po dlouhé době závodili němečtí sportovci, které v medailovém hodnocení národů předstihli pouze Američané. Československo vybojovalo dvě zlaté, pět stříbrných a dvě bronzové medaile.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika 1500 m 8. Adolf Kittel
Atletika maraton 16. Alois Krof
Atletika 10 000 m 17. Karel Nedobitý
Atletika maraton 33. František Zyka
Atletika 400 m meziběh Johann Bartl
Atletika 5000 m nedokončil Karel Nedobitý
Atletika 200 m meziběh Karel Kněnický
Atletika 1500 m rozběh Vilém Šindler
Atletika štafeta 4x400 m rozběh Družstvo ČSR - atletika, štafeta 4x400 m muži 1928
Karel Kněnický, Jaroslav Vykoupil, Johann Bartl, Vilém Šindler
Atletika 200 m rozběh Jaroslav Vykoupil
Atletika 200 m rozběh Johann Bartl
Atletika 5000 m rozběh Jozef Koščák
Atletika hod diskem kvalifikace František Douda
Atletika 100 m rozběh Karel Kněnický
Atletika 800 m semifinále Vilém Šindler
Atletika 110 m překážek semifinále Otakar Jandera
Atletika 100 m meziběh Jaroslav Vykoupil
Atletika 100 m rozběh Johann Bartl
Atletika 800 m rozběh Adolf Kittel
Atletika vrh koulí kvalifikace František Douda
Atletika 400 m rozběh Jaroslav Vykoupil
Box do 75 kg 2. Jan Heřmánek
Box do 67 kg 9. František Nekolný
Box do 62 kg 17. Tomáš Pötsch
Cyklistika silniční silniční závod družstev 11. Družstvo ČSR - silniční cyklistika muži 1928
Antonín Honig, Antonín Perič, Josef Šídlo, Ladislav Brůžek
Cyklistika silniční silniční závod 39. Antonín Honig
Cyklistika silniční silniční závod 46. Antonín Perič
Cyklistika silniční silniční závod 46. Josef Šídlo
Cyklistika silniční silniční závod 59. Ladislav Brůžek
Jachting Joly 17. Rudolf Winter
Jezdectví přeskok 1. František Ventura
Jezdectví drezura 5. Emanuel Thiel
Jezdectví drezura družstva 5. Družstvo ČSR - jezdectví, drezura 1928
Emanuel Thiel, Otto Schöniger, Jaroslav Hanf
Jezdectví drezura 10. Otto Schöniger
Jezdectví všestrannost 16. Josef Charous
Jezdectví drezura 17. Jaroslav Hanf
Jezdectví přeskok 41. Josef Rabas
Jezdectví všestrannost nedokončil František Statečný
Jezdectví přeskok družstva nedokončili Družstvo ČSR - jezdectví, přeskok 1928
František Ventura, Josef Rabas, Rudolf Popler
Jezdectví všestrannost nedokončil Josef Seyfried
Jezdectví přeskok nedokončil Rudolf Popler
Jezdectví všestrannost družstva nedokončili Družstvo ČSR - jezdectví, všestrannost 1928
Josef Seyfried, Josef Charous, František Statečný
Moderní pětiboj jednotlivci 30. Rudolf Růžička
Moderní pětiboj jednotlivci 35. Josef Schejbal
Moderní pětiboj jednotlivci 37. Kamil Gampe
Plavání 400 m volný způsob rozplavba Václav Antoš
Plavání 1500 m volný způsob rozplavba Václav Antoš
Skoky do vody 3 m prkno kvalifikace Josef Nesvadba
Skoky do vody 3 m prkno kvalifikace Július Balasz
Sportovní gymnastika bradla 1. Ladislav Vácha
Sportovní gymnastika víceboj družstva 2. Družstvo ČSR - sportovní gymnastika muži 1928
Jan Koutný, Emanuel Löffler, Bedřich Šupčík, Ladislav Vácha, Jan Gajdoš, Josef Effenberger, Václav Veselý, Ladislav Tikal
Sportovní gymnastika kruhy 2. Ladislav Vácha
Sportovní gymnastika přeskok 2. Emanuel Löffler
Sportovní gymnastika kruhy 3. Emanuel Löffler
Sportovní gymnastika bradla 4. Jan Gajdoš
Sportovní gymnastika bradla 4. Bedřich Šupčík
Sportovní gymnastika kruhy 6. Bedřich Šupčík
Sportovní gymnastika kruhy 8. Jan Gajdoš
Sportovní gymnastika víceboj 9. Ladislav Vácha
Sportovní gymnastika víceboj 10. Emanuel Löffler
Sportovní gymnastika víceboj 13. Jan Gajdoš
Sportovní gymnastika víceboj 14. Josef Effenberger
Sportovní gymnastika víceboj 21. Bedřich Šupčík
Sportovní gymnastika víceboj 28. Václav Veselý
Sportovní gymnastika víceboj 31. Jan Koutný
Sportovní gymnastika víceboj 37. Ladislav Tikal
Šerm kord družstva 5. Družstvo ČSR - šerm, kord muži 1928
Martin Harden, Josef Jungmann, František Kříž, Jan Tille, Miroslav Beznoska, Jan Černohorský
Šerm kord 1. kolo Jan Černohorský
Šerm kord 1. kolo František Kříž
Šerm fleret 2. kolo Jarmila Chalupová
Šerm kord 2. kolo Josef Jungmann
Veslování skif 6. Josef Straka st.
Vodní pólo muži 1. kolo Družstvo ČSR - vodní pólo muži 1928
Josef Bušek, Kurt Epstein, Michal Schmuck, František Getreuer, Ladislav Švehla, Pavol Steiner, František Schulz
Vzpírání nad 82,5 kg 3. Jaroslav Skobla
Vzpírání do 82,5 kg 4. Václav Pšenička
Vzpírání do 60 kg 8. Josef Vacek
Vzpírání do 75 kg 11. Jan Kostrba
Vzpírání do 67 kg 11. Josef Matějček
Vzpírání do 75 kg 17. Bohumil Sýkora
Zápas řecko-římský styl do 58 kg 2. Jindřich Maudr
Zápas řecko-římský styl do 69 kg 5. Vladimír Vávra
Zápas řecko-římský styl nad 82 kg 5. Josef Urban
Zápas řecko-římský styl do 74 kg 6. František Hála
Zápas řecko-římský styl do 82 kg 3. kolo Josef Vávra
Zápas řecko-římský styl do 63 kg 3. kolo František Kratochvíl
Zpět na olympiádu »