Her v Paříži, jež měly napravit pověst francouzských pořadatelů po blamáži v roce 1900, se zúčastnilo více než 3000 sportovců ze 44 států. Medailově nejúspěšnější zemí byly USA, největší hvězdou her se stal finský vytrvalec Paavo Nurmi s pěti zlatými. Početná československá výprava si odvezla celkem deset cenných kovů.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika pětiboj 25. Antonín Svoboda
Atletika 100 m rozběh Antonín Svoboda
Atletika 800 m rozběh Eduard Riedl
Atletika skok do výšky kvalifikace Mikuláš Kucsera
Atletika hod oštěpem kvalifikace Jiří Svoboda
Atletika 800 m rozběh Karel Přibyl
Atletika 110 m překážek semifinále Otakar Jandera
Atletika 100 m rozběh Alois Linka
Atletika maraton nedokončil Bohumil Honzátko
Atletika skok do dálky kvalifikace Alois Sobotka
Atletika 1500 m rozběh Vilém Šindler
Atletika skok do dálky kvalifikace Josef Machaň
Atletika hod oštěpem kvalifikace Móric Koczán
Atletika 400 m rozběh Karel Přibyl
Atletika maraton nedokončil Josef Eberle
Atletika 5000 m rozběh Karel Nedobitý
Atletika skok o tyči kvalifikace František Fuhrherr-Nový
Atletika 800 m rozběh Vilém Šindler
Atletika skok do výšky kvalifikace Josef Machaň
Atletika 200 m rozběh Alois Linka
Atletika maraton nedokončil Emil Kalous
Atletika hod diskem kvalifikace František Janda-Suk
Cyklistika dráhová stíhací závod družstev rozjížďka Družstvo ČSR - dráhová cyklistika muži 1924
Miloš Knobloch, Oldřich Červinka, Karel Pechan, Jaroslav Brož
Cyklistika dráhová sprint opravné jízdy Oldřich Červinka
Cyklistika dráhová 50 km neklasifikován Jaroslav Brož
Cyklistika dráhová sprint čtvrtfinále Miloš Knobloch
Cyklistika silniční silniční závod družstev 11. Družstvo ČSR - silniční cyklistika muži 1924
Antonín Perič, Karel Červenka, Antonín Charvát
Cyklistika silniční silniční závod 32. Antonín Perič
Cyklistika silniční silniční závod 40. Karel Červenka
Cyklistika silniční silniční závod 44. Antonín Charvát
Cyklistika silniční silniční závod nedokončil František Kundert
Fotbal muži 2. kolo Družstvo ČSR - fotbal 1924
Karel Pešek-Káďa, Antonín Hojer, František Hojer, Emil Seifert, František Hochman, František Kolenatý, Jan Novák, Josef Pleticha, Josef Sedláček, Josef Sloup-Štaplík, Rudolf Sloup-Štapl, Josef Vlček, Josef Jelínek, Otto Krombholz, Otto Novák, Paul Mahrer, Josef Novák, Josef Čapek, Jaroslav Červený
Jachting Joly nedokončil Eduard Bürgmeister
Jezdectví drezura 6. Emanuel Thiel
Jezdectví drezura 11. František Donda
Jezdectví drezura 18. Otto Schöniger
Jezdectví drezura 19. Jaroslav Hanf
Jezdectví přeskok 23. Rudolf Popler
Jezdectví všestrannost 32. Josef Charous
Jezdectví přeskok 34. Oldřich Buchar
Jezdectví všestrannost nedokončil František Statečný
Jezdectví všestrannost nedokončil Matěj Pechman
Jezdectví přeskok družstva nedokončili Družstvo ČSR - jezdectví, přeskok 1924
Josef Rabas, Rudolf Popler, Oldřich Buchar
Jezdectví všestrannost družstva nedokončili Družstvo ČSR - jezdectví, všestrannost 1924
Matěj Pechman, Josef Charous, František Statečný, Bedřich John
Jezdectví přeskok nedokončil Josef Rabas
Jezdectví všestrannost nedokončil Bedřich John
Moderní pětiboj jednotlivci 37. Karel Tůma
Moderní pětiboj jednotlivci 38. Jindřich Lepiere
Plavání 100 m znak 5. Jarmila Müllerová
Plavání 100 m volný způsob rozplavba Július Balasz
Plavání 200 m prsa rozplavba Běla Drážková
Plavání 200 m prsa semifinále Rudolf Piowatý
Plavání 400 m volný způsob rozplavba Stanislav Bičák
Plavání 100 m znak rozplavba Viktor Legát
Plavání 400 m volný způsob rozplavba Eva Chaloupková
Plavání 1500 m volný způsob rozplavba Václav Antoš
Plavání 100 m volný způsob rozplavba Stanislav Bičák
Plavání 100 m volný způsob rozplavba Viktor Legát
Plavání 200 m prsa rozplavba Jaroslav Müller
Plavání štafeta 4x200 m volný způsob rozplavba Družstvo ČSR - plavání, štafeta 4x200 m volný způsob muži 1924
Václav Antoš, Viktor Legát, Stanislav Bičák, Rudolf Piowatý
Plavání 400 m volný způsob semifinále Václav Antoš
Skoky do vody 3 m prkno 9. Július Balasz
Skoky do vody 3 m prkno kvalifikace Aloisie Krongeigerová
Sportovní gymnastika šplh 1. Bedřich Šupčík
Sportovní gymnastika kruhy 2. Robert Pražák
Sportovní gymnastika bradla 2. Robert Pražák
Sportovní gymnastika přeskok 2. Jan Koutný
Sportovní gymnastika víceboj 2. Robert Pražák
Sportovní gymnastika přeskok 3. Bohumil Mořkovský
Sportovní gymnastika šplh 3. Ladislav Vácha
Sportovní gymnastika víceboj 3. Bedřich Šupčík
Sportovní gymnastika kruhy 3. Ladislav Vácha
Sportovní gymnastika víceboj 5. Miroslav Klinger
Sportovní gymnastika kruhy 5. Bedřich Šupčík
Sportovní gymnastika kruhy 6. Bohumil Mořkovský
Sportovní gymnastika přeskok koně našíř 6. Bedřich Šupčík
Sportovní gymnastika přeskok koně našíř 6. Ladislav Vácha
Sportovní gymnastika víceboj 6. Ladislav Vácha
Sportovní gymnastika bradla 6. Ladislav Vácha
Sportovní gymnastika přeskok 7. Miroslav Klinger
Sportovní gymnastika bradla 7. Josef Kos
Sportovní gymnastika kůň našíř 7. Miroslav Klinger
Sportovní gymnastika kruhy 7. Jan Koutný
Sportovní gymnastika přeskok koně našíř 8. Robert Pražák
Sportovní gymnastika víceboj 11. Jan Koutný
Sportovní gymnastika víceboj 13. Bohumil Mořkovský
Sportovní gymnastika víceboj družstva nedokončili Družstvo ČSR, sportovní gymnastika muži 1924
Jan Koutný, Bohumil Mořkovský, Robert Pražák, Bedřich Šupčík, Ladislav Vácha, Miroslav Klinger, Josef Kos, Stanislav Indruch
Sportovní gymnastika víceboj nedokončil Josef Kos
Sportovní gymnastika víceboj nedokončil Stanislav Indruch
Sportovní střelba běžící jelen dvojstřely družstva 6. Družstvo ČSR - sportovní střelba, běžící jelen 1924
Miloslav Hlaváč, Josef Sucharda, Rudolf Jelen, Josef Hosa
Sportovní střelba trap družstva 12. Družstvo ČSR, sportovní střelba, trap 1924
Kurt Riedl, Antonín Siegl, Bruno Frank, Antonín Jílek, Richard Klier, Pavel Mach
Sportovní střelba libovolná puška družstva 14. Družstvo ČSR, sportovní střelba, armádní puška 1924
Josef Sucharda, František Čermák, Jaroslav Mach, Antonín Byczanski, Josef Kozlík
Sportovní střelba běžící jelen dvojstřely 15. Rudolf Jelen
Sportovní střelba běžící jelen 17. Miloslav Hlaváč
Sportovní střelba běžící jelen dvojstřely 19. Miloslav Hlaváč
Sportovní střelba běžící jelen dvojstřely 20. Josef Sucharda
Sportovní střelba běžící jelen dvojstřely 27. Josef Hosa
Sportovní střelba běžící jelen 28. Rudolf Jelen
Sportovní střelba běžící jelen 30. Josef Hosa
Sportovní střelba běžící jelen 31. Josef Sucharda
Sportovní střelba libovolná puška 35. Jaroslav Mach
Sportovní střelba libovolná puška 35. Josef Sucharda
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 36. Rudolf Jelen
Sportovní střelba rychlopalná pistole 39. Emil Werner
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 41. Josef Sucharda
Sportovní střelba rychlopalná pistole 46. Josef Pavlík
Sportovní střelba libovolná puška 46. Rudolf Jelen
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 47. Antonín Byczanski
Sportovní střelba rychlopalná pistole 49. Jaroslav Mach
Sportovní střelba libovolná malorážka vleže 52. Emil Werner
Sportovní střelba rychlopalná pistole 55. Josef Kurz
Sportovní střelba libovolná puška 60. František Čermák
Sportovní střelba trap nedokončil František Schuster
Sportovní střelba trap nedokončil Kurt Riedl
Sportovní střelba trap nedokončil Antonín Siegl
Šerm šavle družstva 4. Družstvo ČSR - šerm, šavle muži 1924
Josef Jungmann, František Dvořák, Alexander Bárta, Luděk Oppl, Otakar Švorčík
Šerm fleret 1. kolo Josef Javůrek
Šerm kord 1. kolo Josef Javůrek
Šerm kord 1. kolo Jan Tille
Šerm fleret 1. kolo František Dvořák
Šerm kord 1. kolo Josef Jungmann
Tenis čtyřhra 9. Družstvo ČSR, tenis, čtyřhra muži 1924
Ladislav Žemla, Jan Koželuh
Tenis čtyřhra 16. Družstvo ČSR, tenis, čtyřhra muži 1924
Friedrich Rohrer, Ernst Gottlieb
Tenis dvouhra 17. Jan Koželuh
Tenis dvouhra 17. Pavel Macenauer
Tenis dvouhra 33. Ladislav Žemla
Tenis dvouhra 61. Friedrich Rohrer
Vodní pólo muži 6. Družstvo ČSR - vodní pólo muži 1924
Ladislav Ankert, František Franěk, František Kůrka, Hugo Klempfner, Josef Tomášek, Jiří Reitman, Vojtěch Neményi, Jan Hora, František Vacín
Vzpírání do 67 kg 3. Bohumil Durdis
Vzpírání do 82,5 kg 8. Jaroslav Skobla
Vzpírání do 60 kg 9. Antonín Hrabě
Vzpírání do 75 kg 15. Josef Tomáš
Vzpírání nad 82,5 kg 16. František Fišer
Vzpírání do 82,5 kg nedokončil Bohumil Stinný
Zápas řecko-římský styl do 67 kg 5. František Kratochvíl
Zápas řecko-římský styl do 82 kg 2. kolo František Tázler
Zápas řecko-římský styl do 63 kg 3. kolo František Řezáč
Zápas řecko-římský styl do 67 kg 3. kolo Josef Beránek
Zápas řecko-římský styl do 58 kg 3. kolo Antonín Skopový
Zápas řecko-římský styl do 74 kg 3. kolo František Pražský
Zápas řecko-římský styl do 63 kg 3. kolo František Dyršmíd
Zápas řecko-římský styl do 58 kg 3. kolo Jan Bozděch
Zápas řecko-římský styl do 74 kg 4. kolo Oldřich Pštros
Zpět na olympiádu »