Nad stadionem v Antverpách poprvé vlála vlajka s pěti kruhy, závodníci premiérově složili olympijský slib. Z účasti na hrách byly vyloučeny státy poražené ve válečném konfliktu v čele s Německem a také sovětské Rusko. Nejvíce medailí vybojovali sportovci USA, hvězdami her se stali americký střelec Willis Lee a italský šermíř Nedo Nadi s pěti zlatými. Československá výprava získala dva bronzy.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika 1500 m 4. Václav Vohralík
Atletika 400 m rozběh Karel Přibyl
Atletika 110 m překážek rozběh Adolf Reich
Atletika hod diskem kvalifikace Alois Kopecký
Atletika 10 000 m rozběh Karel Pacák
Atletika skok do dálky kvalifikace František Šretr
Atletika desetiboj nedokončil Eduard Hašek
Atletika 800 m rozběh Jaroslav Procházka
Atletika 10 km chůze kvalifikace Josef Šlehofer
Atletika 100 m rozběh Vojtěch Plzák
Atletika 400 m překážek rozběh František Marek
Atletika hod oštěpem kvalifikace Otto Vydra
Atletika 800 m rozběh Karel Frankenstein
Atletika 5000 m rozběh Karel Pacák
Atletika skok do výšky kvalifikace František Stejskal
Atletika 100 m rozběh Eduard Hašek
Atletika 800 m rozběh Karel Přibyl
Atletika 400 m překážek rozběh František Kiehlmann
Atletika 110 m překážek rozběh František Marek
Atletika hod diskem kvalifikace František Hoplíček
Atletika 400 m rozběh Karel Frankenstein
Atletika 800 m rozběh Josef Teplý
Atletika 3000 m chůze kvalifikace Josef Šlehofer
Atletika 200 m meziběh Vojtěch Plzák
Cyklistika silniční časovka družstev 9. Družstvo ČSR - silniční cyklistika muži 1920
František Kundert, Josef Procházka, Ladislav Janoušek, Bohumil Rameš
Cyklistika silniční silniční závod 34. Josef Procházka
Cyklistika silniční silniční závod 36. Ladislav Janoušek
Cyklistika silniční silniční závod 39. František Kundert
Cyklistika silniční silniční závod 40. Bohumil Rameš
Fotbal muži diskvalifikováni Družstvo ČSR - fotbal 1920
Karel Pešek-Káďa, Antonín Hojer, Emil Seifert, František Kolenatý, Josef Sedláček, Rudolf Klapka, Miroslav Pospíšil, Karel Steiner, Antonín Perner, Antonín Janda, Václav Pilát, Jan Vaník, Otto Mazal-Škvajn, Jan Plaček
Lední hokej muži 3. Družstvo ČSR - lední hokej 1920
Karel Hartmann, Vilém Loos, Jan Palouš, Jan Peka, Karel Pešek-Káďa, Josef Šroubek, Otakar Vindyš, Karel Wälzer, Josef Loos
Plavání 400 m volný způsob rozplavba Alois Hrašek
Plavání 1500 m volný způsob rozplavba Emanuel Prüll
Plavání 100 m volný způsob semifinále Václav Bucháček
Plavání 400 m prsa rozplavba Eduard Stibor
Plavání 1500 m volný způsob rozplavba Alois Hrašek
Plavání 200 m prsa rozplavba Eduard Stibor
Sportovní gymnastika víceboj družstva 4. Družstvo ČSR - sportovní gymnastika muži 1920
Josef Bochníček, Ladislav Bubeníček, Josef Čada, Stanislav Indruch, Miroslav Klinger, Josef Malý, Zdeněk Opočenský, Josef Pagáč, František Pecháček, Robert Pražák, Václav Stolař, Svatopluk Svoboda, Ladislav Vácha, František Vaněček, Jaroslav Velda, Václav Wirt
Sportovní střelba armádní puška vleže 300 a 600 m družstva 8. Družstvo ČSR - sportovní střelba 1920
Josef Sucharda, Rudolf Jelen, Václav Kindl, Josef Linert, Antonín Brych, František Bláha, Josef Štojdl, Josef Šourek
Sportovní střelba armádní puška vleže 300 m družstva 10. Družstvo ČSR - sportovní střelba 1920
Josef Sucharda, Rudolf Jelen, Václav Kindl, Josef Linert, Antonín Brych, František Bláha, Josef Štojdl, Josef Šourek
Sportovní střelba armádní puška vleže 600 m družstva 11. Družstvo ČSR - sportovní střelba 1920
Josef Sucharda, Rudolf Jelen, Václav Kindl, Josef Linert, Antonín Brych, František Bláha, Josef Štojdl, Josef Šourek
Sportovní střelba armádní puška vstoje družstva 14. Družstvo ČSR - sportovní střelba 1920
Josef Sucharda, Rudolf Jelen, Václav Kindl, Josef Linert, Antonín Brych, František Bláha, Josef Štojdl, Josef Šourek
Sportovní střelba libovolná puška družstva 14. Družstvo ČSR - sportovní střelba 1920
Josef Sucharda, Rudolf Jelen, Václav Kindl, Josef Linert, Antonín Brych, František Bláha, Josef Štojdl, Josef Šourek
Sportovní střelba libovolná pistole nedokončil František Procházka
Šerm šavle družstva 8. Družstvo ČSR - šerm, šavle muži 1920
Josef Jungmann, František Dvořák, Josef Javůrek, Antonín Mikala, Otakar Švorčík
Šerm fleret 1. kolo František Dvořák
Šerm kord 1. kolo Zdeněk Vávra
Šerm fleret 1. kolo Josef Jungmann
Šerm fleret 1. kolo Josef Javůrek
Šerm šavle 1. kolo Zdeněk Vávra
Šerm fleret družstva 1. kolo Družstvo ČSR - šerm, fleret muži 1920
František Dvořák, Josef Javůrek, Antonín Mikala, Vilém Tvrzský
Šerm šavle 1. kolo Jaroslav Tuček
Šerm fleret 1. kolo Antonín Mikala
Šerm šavle 1. kolo Vilém Tvrzský
Šerm kord družstva 1. kolo Družstvo ČSR - šerm, kord muži 1920
Josef Jungmann, Jan Černohorský, Josef Javůrek, Otakar Švorčík, Zdeněk Vávra
Šerm kord 1. kolo Jan Černohorský
Šerm kord 1. kolo Josef Javůrek
Šerm kord 2. kolo Otakar Švorčík
Šerm fleret 2. kolo Vilém Tvrzský
Šerm šavle 2. kolo Josef Javůrek
Šerm kord 2. kolo Josef Jungmann
Tenis smíšená čtyřhra 3. Družstvo ČSR - tenis, smíšená čtyřhra 1920
Milada Skrbková, Ladislav Žemla
Tenis čtyřhra 9. Družstvo ČSR, tenis, čtyřhra muži 1920
Ladislav Žemla, Karel Ardelt
Tenis čtyřhra 9. Družstvo ČSR, tenis, čtyřhra muži 1920
Jaroslav Just, Bohuslav Hykš
Tenis čtyřhra 9. Družstvo ČSR, tenis, čtyřhra muži 1920
Otto Woffek, František Týř
Tenis dvouhra 17. Ladislav Žemla
Tenis dvouhra 17. Karel Ardelt
Tenis dvouhra 32. Otto Woffek
Tenis dvouhra 32. Jaroslav Just
Veslování čtyřka s kormidelníkem rozjížďka Družstvo ČSR - veslování, čtyřka s kormidelníkem muži 1920
Jiří Wihan, Dominik Štillip, Jaroslav Oplt, Jindřich Mulač, Jan Bauch
Veslování skif rozjížďka Gustav Zinke
Veslování osma rozjížďka Družstvo ČSR - veslování, osma muži 1920
Emil Ordnung, Ferdinand Brožek, Karel Čížek, Vladimír Širc, Josef Širc, Bohdan Kallmünzer, Jiří Kallmünzer, Otakar Votík, Alexander Zinke
Vodní pólo muži 1. kolo Družstvo ČSR - vodní pólo muži 1920
František Franěk, Jan Hora, Eduard Stibor, Antonín Novotný, Václav Lancinger, Hugo Sedláček, Emil Cirl, František Černík
Vzpírání do 60 kg 5. Ludvík Wágner
Vzpírání do 82,5 kg 8. Jaroslav Dvořák
Zápas řecko-římský styl do 63 kg 6. Josef Beránek
Zápas řecko-římský styl do 63 kg 1. kolo František Řezáč
Zápas řecko-římský styl nad 82 kg 1. kolo Josef Struna
Zápas řecko-římský styl nad 82 kg 1. kolo Jan Kraus
Zápas řecko-římský styl do 82 kg 2. kolo František Kocián
Zápas řecko-římský styl do 67 kg 2. kolo František Kopřiva
Zápas řecko-římský styl do 74 kg 2. kolo Josef Huml
Zápas řecko-římský styl do 67 kg 2. kolo Karel Halík
Zápas řecko-římský styl do 82 kg 2. kolo František Tázler
Zápas řecko-římský styl do 74 kg 3. kolo Jan Balej
Zpět na olympiádu »