Po organizační stránce se hry ve Stockolmu, jichž se poprvé v historii zúčastnili sportovci ze všech kontinentů, staly nadlouho vzorem. Nejvíce zlatých medailí vybojovali Američané, ačkoli vítěz v atletickém pětiboji a desetiboji Jim Thorpe byl dodatečně obviněn z profesionalismu a diskvalifikován. Obě zlaté převzala jeho dcera v roce 1982. Z padesátky českých sportovců nikdo na cenný kov nedosáhl.

Čeští sportovci na OH

Sport Disciplína Umístění Tým/Sportovec
Atletika 800 m rozběh Zdeněk Městecký
Atletika hod diskem kvalifikace František Janda-Suk
Atletika 100 m rozběh Václav Labík
Atletika 10 km chůze kvalifikace Rudolf Richter
Atletika maraton nedokončil Vladimír Penc
Atletika 400 m rozběh Václav Labík
Atletika vrh koulí kvalifikace František Janda-Suk
Atletika 100 m rozběh Ladislav Jiránek
Atletika maraton nedokončil František Slavík
Atletika 10 000 m rozběh Vladimír Penc
Atletika hod diskem kvalifikace Miroslav Šustera
Atletika 200 m rozběh Václav Labík
Atletika skok o tyči kvalifikace Jindřich Jirsák
Atletika 100 m semifinále Bedřich Vygoda
Atletika maraton nedokončil Bohumil Honzátko
Cyklistika silniční silniční závod 63. Bohumil Rameš
Cyklistika silniční silniční závod 87. Václav Tintěra
Cyklistika silniční silniční závod 88. Bohumil Kubrycht
Cyklistika silniční silniční závod nedokončil Jan Vokoun
Cyklistika silniční časovka družstev neklasifikováni Družstvo Čech - silniční cyklistika muži 1912
František Kundert, Bohumil Rameš, Václav Tintěra, Bohumil Kubrycht, Jan Vokoun
Cyklistika silniční silniční závod nedokončil František Kundert
Sportovní gymnastika víceboj 36. Bohumil Honzátko
Šerm šavle družstva 4. Družstvo Čech - šerm, šavle muži 1912
Vilém Goppold z Lobsdorfu st., Bedřich Schejbal, Otakar Švorčík, Josef Pfeiffer, Josef Čipera
Šerm kord družstva 7. Družstvo Čech - šerm, kord muži 1912
Vilém Goppold z Lobsdorfu st., František Kříž, Josef Pfeiffer, Vilém Goppold z Lobsdorfu ml.
Šerm kord diskvalifikován Vilém Tvrzský
Šerm kord 1. kolo Josef Javůrek
Šerm fleret 1. kolo Miloš Klika
Šerm fleret 1. kolo Zdeněk Vávra
Šerm fleret 1. kolo Josef Javůrek
Šerm šavle 1. kolo Zdeněk Bárta
Šerm kord 1. kolo Josef Pfeiffer
Šerm fleret 1. kolo František Kříž
Šerm fleret 2. kolo Vilém Goppold z Lobsdorfu ml.
Šerm šavle 2. kolo Josef Javůrek
Šerm kord 2. kolo Karel Goppold z Lobsdorfu
Šerm kord 2. kolo Zdeněk Bárta
Šerm fleret 2. kolo Josef Pfeiffer
Šerm kord 3. kolo František Kříž
Šerm kord 3. kolo Vilém Goppold z Lobsdorfu ml.
Šerm fleret 3. kolo Vilém Tvrzský
Šerm kord 3. kolo Miloš Klika
Šerm kord 3. kolo Zdeněk Vávra
Tenis čtyřhra 4. Družstvo Čech - tenis, čtyřhra muži 1912
Ladislav Žemla, Jaroslav Just
Tenis dvouhra 4. Ladislav Žemla
Tenis dvouhra 9. Josef Šebek
Tenis čtyřhra 15. Družstvo Čech - tenis, čtyřhra muži 1912
Bohuslav Hykš, Josef Šebek
Tenis čtyřhra 15. Družstvo Čech - tenis, čtyřhra muži 1912
Karel Robětín, Jaromír Zeman
Tenis dvouhra hala 16. Jaroslav Hainz
Tenis dvouhra 17. Karel Robětín
Tenis dvouhra 31. Bohuslav Hykš
Tenis dvouhra 31. Jaromír Zeman
Tenis dvouhra 31. Jaroslav Just
Tenis dvouhra 48. Jiří Kodl
Tenis dvouhra hala čtvrtfinále Karel Robětín
Veslování skif rozjížďka Ivan Schweizer
Veslování skif rozjížďka Jan Šourek
Zápas řecko-římský styl do 67 kg 6. Jan Balej
Zápas řecko-římský styl do 82 kg 2. kolo František Kopřiva
Zápas řecko-římský styl do 67 kg 3. kolo Karel Halík
Zápas řecko-římský styl do 61 kg 4. kolo Josef Beránek
Zpět na olympiádu »